Ухвала суду № 64393592, 30.01.2017, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.01.2017
Номер справи
805/788/17-а
Номер документу
64393592
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

30 січня 2017 року Справа № 805/788/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., розглянувши матеріали адміністративного позову Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Маріуполя Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Приазовбуд» про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певній дії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Маріуполя Донецької області, звернулось до суду із позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії Товариства з обмеженою відповідальністю «Приазовбуд» щодо несплати на користь позивача заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком № 2 за період з травня по вересень 2016 року в сумі 14 217,97 грн та зобов’язати відповідача виконати зобов’язання щодо сплати вказаної заборгованості.

Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.

Відповідно до ч. 3 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи відповідає вона вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності. Адміністративний позов суб'єкта владних повноважень може містити інші вимоги у випадках, встановлених законом.

Так, КАС України передбачено звернення до адміністративного суду суб'єктів владних повноважень із позовами, зокрема, про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях цих суб'єктів владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.

Тобто, у разі, якщо підприємством в добровільному порядку не відшкодовані суми пільгових пенсій, визначені у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, та такі розрахунки підприємством не оскаржені, суб’єкт владних повноважень має право звернутись до суду із позовом саме про стягнення з відповідача відповідних сум грошових коштів.

Суддя зазначає, що чинним законодавством, зокрема і КАС України, не передбачено звернення суб’єкта владних повноважень до суду із позовними вимогами щодо визнання протиправними дій особи, яка не є суб’єктом владних повноважень, щодо несплати на корить управління Пенсійного фонду заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та із позовними вимогами про зобов’язання особи, що не є суб’єктом владних повноважень, виконати зобов’язання щодо сплати фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій на користь органів Пенсійного фонду.

Враховуючи наведене, позивач має уточнити позовні вимоги у відповідності до вимог чинного законодавства, зокрема, у відповідності до вимог КАС України.

Також суддя зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

В порушення вказаної норми позивачем на надано суду доказу направлення відповідачу копії даного позову з додатками.

Крім цього, відповідно до п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача та відповідача, їх поштові адреси, а також номери засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є.

В порушення вказаної норми позивачем серед реквізитів відповідача не зазначено номерів телефонного/факсимільного зв’язку та не зазначені причини неповідомлення цих реквізитів.

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Статтею 38 КАС України передбачено надіслання тексту повісток особам, що беруть участь у справі, шляхом надіслання телефонограми у разі відсутності їх заперечень щодо цього.

Вищевказане у значній мірі впливає на дотримання судом строків розгляду справи, передбачених ст. 122 цього Кодексу, оскільки значно полегшує забезпечення вчасного отримання особами викликів до суду.

Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу по залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Зважаючи на вищевикладене, під час усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно уточнити зміст позовних вимог з врахуванням закріпленого у ст. 105 КАС України; надати суду доказ направлення відповідачу копії даного позову з додатками; повідомити суду номери телефонного/факсимільного зв’язку відповідача або зазначити причини їх неповідомлення.

Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. 106, 108, 160, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В АЛ И В:

Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Маріуполя Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Приазовбуд» про визнання протиправними дій, зобов’язання вчинити певній дії - залишити без руху.

Надати позивачу термін протягом десяти днів, починаючи з наступного дня після отримання цієї ухвали, впродовж якого позивачу необхідно уточнити зміст позовних вимог з врахуванням закріпленого у ст. 105 КАС України; надати суду доказ направлення відповідачу копії даного позову з додатками; повідомити суду номери телефонного/факсимільного зв’язку відповідача або зазначити причини їх неповідомлення. Тобто, позивач має привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Роз'яснити позивачу, що при усуненні недоліків в наданий строк, позовна заява буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

В разі невиконання вимог ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно до цієї ухвали, позовна заява буде визнана неподаною та повернута позивачеві.

Копію цієї ухвали невідкладно надіслати особі, яка звернулася із позовною заявою.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадження або без виклику особу яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Волгіна Н.П.