Справа № 234/17157/16-а
Провадження № 2-а/234/28/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2017 року
Краматорський міський суд Донецької області у складі: судді Ткачової С.М., за участю секретаря Харькової Т.С., представника позивача Голованік М.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, -
ВСТАНОВИВ:
14.11.2016 року позивач звернувся до суду з позовними вимогами до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, посилаючись на те, що 30 вересня 2015 року до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг звернувся ОСОБА_2
Відповідно до п. 2 постанови КМУ від 01.10.2014 №505 грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.
Для отримання грошової допомоги уповноважений представник сім'ї звертається до уповноваженого органу за фактичним місцем проживання (перебування) з відповідною заявою та пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.
У заяві зазначаються такі відомості про всіх членів сім'ї, які претендують на отримання грошової допомоги: прізвище, ім'я та по батькові; число, місяць, рік народження; серія, номер паспорта громадянина України, ким і коли виданий, для іноземців або осіб без громадянства - серія, номер паспортного документа та посвідки на постійне проживання; реєстраційний номер облікової картки платника податків (не зазначається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті); зареєстроване та фактичне місце проживання (перебування); реквізити рахунка уповноваженого представника сім'ї в уповноваженому банку, на який перераховуватиметься грошова допомога; наявність у будь-кого з членів сім'ї у володінні житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції; наявність у володінні всіх членів сім'ї транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (із зазначенням строку експлуатації з дати випуску); наявність у будь-кого з членів сім'ї на депозитному банківському рахунку коштів у розмірі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб; місце роботи осіб працездатного віку та час, з якого особа там працює.
До заяви додається копія свідоцтва про одруження, копії свідоцтв про народження дітей та письмова згода довільної форми про виплату грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї від інших членів сім'ї та згода на обробку персональних даних. (п. 5 постанови КМУ від 01.10.2014 №505)
Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім'ї); для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).
Рішенням від 07.10.2015 року ОСОБА_2 було призначено допомогу, як особі, яка переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на період з 30.09.2015 року по 29.11.2015 року в розмірі 442 грн. 00 коп., з 30.11.2015 року по 29.01.2016 року - 221 грн. 00 коп..
На Вимогу №2 Державної фінансової інспекції Донецькій області, яка здійснювала перевірку використання коштів для внутрішньо переміщених осіб, для мети перевірки достовірності наданої в заявах інформації про наявність депозитів, житлових приміщень та транспортних засобів (більше 2 одиниць) була одержана інформацію від Міністерства доходів про наявні депозитні вклади у одержувачів грошової допомоги на проживання, майна та транспортних засобів.
Згідно одержаних даних ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 має у власності:
житло на підконтрольній території України, а саме - АДРЕСА_1
Інформація на запит Державної фінансової інспекції Донецькій області одержана 07.06.2016 року.
В заявах наданих до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про призначення допомоги внутрішньо-переміщеним особам на проживання, Відповідач особисто вказував, що не має нерухомого майна, тобто надала недостовірну інформацію згідно п.6 Порядку №505.
Згідно п.6 Порядку №505 грошова допомога не призначається у разі, коли будь-хто з членів сім'ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, райони проведення антитерористичної операції та населені пункти, що розташовані на лінії зіткнення.
Таким чином в ході перевірки встановлено, що на дату подання заяви від 30.09.2015 року ОСОБА_2 володіє житлом.
Позивачем було прийнято рішення від 08.06.2016 року здійснити перерахунок за період з 30.09.2015 року по 29.01.2016 року, у зв'язку з тим, що за вказаний період Відповідач не мав права на отримання державної допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у зв'язку з наданням недостовірної інформації.
Розмір загальної переплати відповідно перерахунку від 09.06.2016 року становить 1319 грн. 11 коп..
Згідно п. 11 Порядку № 505 суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім'ї на вимогу уповноваженого органу.
У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Відповідач був повідомлен листом №01-08/9180 від 05.07.2016 про заборгованість. До цього часу сума переплати не погашалась.
Просить стягнути з відповідача переплату бюджетних коштів в сумі 1319,11 грн.
Представник Краматорського міського управління праці та соціального захисту населення Голованік М.А. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила суд їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_2 в судове не з'явився, про слухання справи повідомлен належним чином. Суд приймає рішення в порядку ч.4 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши вимоги та обґрунтування позову, надані докази, вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради 30 вересня 2015 року звернувся громадянин ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає за адресою: АДРЕСА_2, з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України.
Управлінням праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради на підставі наданих відповідачем документів було прийнято рішення від 07.10.2015 року про призначення допомоги, як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на періоди з 30.09.2015 по 29.11.2015 року в розмірі 442 грн. 00 коп., з 30.11.2015 року по 29.01.2016 року-221 грн. 00 коп.
На Вимогу №2 Державної фінансової інспекції Донецькій області, яка здійснювала перевірку використання коштів для внутрішньо переміщених осіб, для мети перевірки достовірності наданої в заявах інформації про наявність депозитів, житлових приміщень та транспортних засобів (більше 2 одиниць) була одержана інформацію від Міністерства доходів про наявні депозитні вклади у одержувачів грошової допомоги на проживання, майна та транспортних засобів.
Згідно одержаних даних ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 має у власності:
житло на підконтрольній території України, а саме - АДРЕСА_1
Інформація на запит Державної фінансової інспекції Донецькій області одержана 07.06.2016 року.
Таким чином в ході перевірки встановлено, що на дату подання заяви від 30.09.2015 року відповідач володіє житлом.
08.06.2016 року УПтСЗН прийнято рішення здійснити перерахунок за період з 30.09.2015 року по 29.01.2016 року, у зв'язку з тим, що за вказаний період відповідач не мав права на отримання державної допомоги внутрішньо-переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у зв'язку з наданням недостовірної інформації.
Розмір загальної переплати відповідно перерахунку від 09.06.2016 року становить 1319 грн. 11 коп..
ОСОБА_2 був повідомлен листом №01-08/9180 від 05.07.2016 про заборгованість. До цього часу сума переплати не погашалась.
Згідно п. 15 Порядку №558, якщо фізична особа не повернула добровільно надміру виплачені суми, вони стягуються в судовому порядку на підставі заяви органу праці та соціального захисту населення, що призначив компенсацію. Таким чином позивач має необхідність звернутись до суду.
На підставі наведеного та в межах пред'явленого позову, суд вважає необхідним позов задовольнити.
Відповідно до ст.ст.94,98 КАС України, п.3.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з відповідача підлягають стягненню на користь держави судовий збір в сумі 1378,00 грн.
Керуючись ст.ст. 6,94, 99 159, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ :
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_2 про стягнення переплати бюджетних коштів, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_2, заборговану переплату державних коштів у сумі 1319 грн. 11 коп. (одна тисяча триста дев'ятнадцять гривень 11 копійок) на користь Управління праці і соціального захисту населення Краматорської міської ради ЄДРПОУ 25953617 на р/р 35217039022516 в ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 820172.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного бюджету України судовий збір в розмірі 1378,00 грн..
Апеляційна скарга на постанову може бути подана в Апеляційний адміністративний суд Донецької області через Краматорський міський суд протягом 10 днів після проголошення.
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя