Справа № 2а-5083/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2010 р.
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої-судді -ОСОБА_1
розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Першого заступника прокурора міста Чернігова в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, від імені якої - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор 30.09.2010р.звернувся до суду в інтересах Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, представницький орган Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу в сумі 1700,00 грн. Свої вимоги мотивують тим, що в результаті перевірки транспортного засобу, що належить відповідачу встановлено, що ФОП ОСОБА_2 забезпечував надання послуг з перевезення пасажирів в режимі регулярних спеціальних перевезень без надання пасажирам страхових полісів на окремому бланку, що є порушенням вимог ст.ст. 39, Закону України «Про автомобільний транспорт». За вказане порушення Законом України «Про автомобільний транспорт» передбачено застосування штрафних санкцій, а тому 31.03.2010 р. було винесено постанову про застосування фінансових санкцій до ФОП ОСОБА_2 в сумі 1700 гривень, які відповідач в добровільному порядку не сплатив.
Представник відповідача в письмовому клопотанні проти задоволення позову заперечив, пояснив, що відповідно до змін, внесених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2008 р. N 125 до п. 48 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. N 176.
Дослідивши матеріли справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів.
Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
В результаті перевірки транспортного засобу IVECO , номерний знак НОМЕР_1, що належить ФОП ОСОБА_2, інспекторами ТУ Головавтотрансінспекції в Чернігівській області складено акт № 164877 від 26.02.2010 р., в якому зафіксовано, що при наданні послуг з перевезення пасажирів по маршруту «Чернігів-Київ» в режимі регулярних спеціальних перевезень перевізником не забезпечено надання пасажирам страхових полісів на окремому бланку.
Відповідно до п.6 ч.1 ст. 7 закону України «Про страхування» до видів обовязкового страхування відноситься особисте страхування від нещасних випадків на транспорті.
Згідно п. 3 Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1996 р. N 959 кожному застрахованому перевізник, що виступає агентом страховика, видає страховий поліс. Він може видаватися на окремому бланку або міститися на зворотному боці квитка. Документом, що підтверджує страхування пасажирів під час здійснення регулярних пасажирських перевезень автомобільним транспортом, є квиток. У страховому полісі зазначається:
вид обов'язкового страхування;
найменування, адреса, телефон страховика;
розміри страхового платежу та страхової суми.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.
Таким чином перевізник був зобовязаний забезпечити надання кожному пасажиру окремий поліс особистого страхування. Судом не береться до уваги посилання представника відповідача на недійсність Постанови Кабінету Міністрів України від 14 серпня 1996 р. N 959, оскільки вона не скасована на даний час, та перевізники повинні дотримуватися її вимог.
Відповідно до ч.1 абз.3 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.11.2006 року № 1567 встановлено, що справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Згідно п.26 Порядку відповідачу було надіслано та ним отримано повідомлення про розгляд справи про порушення 31.03.2010 року.
Постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області про застосування фінансових санкцій № 096358 від 31.03.2010р. до ФОП ОСОБА_2 застосовано фінансові санкції в сумі 1700 гривень, яку відповідач не оскаржував та в добровільному порядку не сплатив.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Прокурора Чернігівського району до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а штраф в сумі 1700 грн. стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. в дохід державного бюджету на рахунок 31118106700002 код ЄДРПОУ 22825965 КБК 21081100 МФО 853592 УДК в м.Чернігові.
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтями 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя підпис ОСОБА_1