УХВАЛА
Про залишення позовної заяви без руху
Справа № 564/116/17
30 січня 2017 року
м.Костопіль
Костопільський районний суд Рівненської області в особi суддi ОСОБА_1
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Костопільського районного суду Рівненської області надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити дії.
Окрім того, позивачем подано клопотання про визнання поважними причин пропуску строку звернення до суду за захистом своїх порушених прав.
Відповідно до ст.104 КАС України позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Відповідно до ч.1 ст.106 КАС України у позовній заяві, зокрема, зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Дослідивши адміністративний позов та додані до нього документи, судом встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Так, у своєму позові ОСОБА_2 зазначає, що у 2016 році йому була виплачена разова грошова допомога до 5 травня у розмірі 920 грн. Встановлення дати виплати разової грошової допомоги до 5 травня у 2016 році має істотне значення для правильного вирішення спору. Однак, позивачем, в порушення ч.2 ст.106 КАС України, до адміністративного позову не додано доказів на підтвердження виплати разової грошової допомоги до 5 травня у 2016 році.
Окрім того, ОСОБА_2 спрямовує свої позовні вимоги до Управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної адміністрації.
Відповідно до ст.17-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, через відділення зв'язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.
Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата разової грошової допомоги здійснюється шляхом перерахування коштів органами праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ і організацій за місцем їх служби.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №141 від 02.03.2016 року Про деякі питання виплати у 2016 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" установлено, що у 2016 році виплату разової грошової допомоги до 5 травня, передбаченої Законами України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань" (далі - грошова допомога), здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій (далі - органи соціального захисту населення), які через відділення звязку або через установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії (особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання), у вказаних розмірах.
Таким чином, ОСОБА_2 належить подати суду письмове обґрунтування щодо вибору відповідача, до якого повинні бути спрямовані його позовні вимоги.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, адміністративний позов слід залишити без руху, надавши позивачу термін для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.104, 106, 107, 108 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Костопільської районної адміністрації про визнання протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків позову, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання копії ухвали до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Костопільський районний суд Рівненської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяОСОБА_1