Ухвала суду № 64367400, 26.01.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.01.2017
Номер справи
810/2020/16
Номер документу
64367400
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/2020/16 Головуючий у 1-й інстанції: Кушнова А.О. Суддя-доповідач: Парінов А.Б.

У Х В А Л А

Іменем України

26 січня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Парінова А.Б.,

суддів: Грибан І.О., Губської О.А.,

при секретарі судового засідання Приходько К.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій» на постанову Київського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2016 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій» до Департаменту державної архітектурно-будівільної інспекції у Київській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України, треті особи: управління містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області, Броварська міська рада Київської області, приватне акціонерне товариство «Виробнича проектно-будівельна фірма «Атлант» про визнання противними та скасування рішення і припису, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області Державної архітектурно-будівельної інспекції України, у якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просив:

- визнати незаконним та скасувати припис Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області від 23.05.2016 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, складений за результатами позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради;

- визнати незаконним та скасувати рішення Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області від 23.05.2016 про скасування дії Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 20.10.2014 №70, складене за результатами позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2016 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Свої вимоги апелянт обґрунтовує тим, що суд першої інстанції при винесенні оскаржуваного рішення помилково застосував норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Особи, які беруть участь в справі, в судове засідання не з'явилися, про дату та час слухання справи були повідомлені належним чином, тому у відповідності до ч. 6 ст. 12, ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Перевіряючи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, колегія суддів виходить з наступного.

Згідно з наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 11.05.2016 №288 Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області доручено проведення позапланової перевірки з питань дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час провадження управлінням містобудування та архітектури Броварської міської ради Київської області містобудівної діяльності, а саме: надання містобудівних умов та обмежень на забудову земельної ділянки від 20.10.2014 №70, змін до містобудівних умов та обмежень на забудову земельної ділянки від 02.04.2015 №19 та №23 від 14.04.2015 (т.1, а.с. 159).

Перевірку було призначено на підставі звернення ОСОБА_3 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області щодо порушення при проведенні будівельних робіт з будівництва житлового комплексу «Олімпійський» у м. Бровари, Київської області вимог містобудівного законодавства (т.1, а.с. 155-158).

23 травня 2016 року Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області було проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил Управлінням містобудування та архітектури Броварської міської ради.

Результати перевірки відображено в акті від 23.05.2016 (т.1, а.с. 161-165), в якому встановлено, що 20.10.2014 Управлінням містобудування та архітектури товариству з обмеженою відповідальністю «Броварський домобудівний комбінат Меркурій» були видані Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки територія другої черги кварталу «Олімпійський» в м. Бровари, Київської області від 20.10.2014 №70, до яких у подальшому рішеннями від 02.04.2015 №19 та від 14.04.2015 №23 вносились зміни.

У ході аналізу вказаних містобудівних умов та обмежень на предмет їх відповідності містобудівній документації, на підставі якої вони були видані, а саме: Генеральному плану міста Бровари, затвердженому рішенням Броварської міської ради від 26.08.1999 №150-11-23, Детальному плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський», затвердженому рішенням Броварської міської ради від 03.02.2005 №648-31-04, Містобудівному розрахунку другої черги розширення кварталу «Олімпійський», Інспекцією було виявлено розбіжності, що полягають у невідповідності площі земельної ділянки, на якій ведеться будівництво, та у невідповідності кількості поверхів у житлових будинках із затвердженими у вказаній містобудівній документації показниками.

Інспекцією встановлено, що основними положеннями Детального плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» передбачено здійснення забудови території житловими будинками з поверховістю у межах 8-16 поверхів на земельній ділянці 8,5 га (розділ 11, таблиця «Сучасний і проектний розподіл території», розділ 12, таблиця «Основні техніко-економічні показники»).

Згідно виданих Управлінням містобудування та архітектури Броварської міської ради ТОВ «БДК Меркурій» Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 20.10.2014 №70 будівництво здійснюється на земельній ділянці площею 5,8285 га, при цьому, гранично допустима висота будівель становить 21 поверх.

Інспекція дійшла висновку про порушення управлінням містобудування та архітектури Броварської міської ради при видачі позивачу Містобудівних умов та обмежень земельної ділянки наступних вимог законодавства:

- пункту 2 статті 6, статтей 17, 19, 29, пункту 4 статті 33 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

- абзацу 5 частини 1, частини 3 статті 13 Закону України «Про архітектурну діяльність»;

- статті 5 Закону України «Про основи містобудування»;

- абзацу 2 пункту 2.4 розділу ІІ Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109;

- пункту 2.2.9 Положення про Управління містобудування і архітектури Броварської міської ради Київської області, затвердженого рішенням Броварської міської ради від 09.10.2014 №1328-48-06.

Суть виявлених порушень зводиться до того, що маючи підстави для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки у зв'язку з невідповідністю намірів забудови вимогам Детального плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» в частині висоти (поверховості) житлової забудови, площі земельної ділянки, на якій здійснюється будівництво, Управлінням містобудування і архітектури Броварської міської ради прийнято рішення про надання ТОВ «БДК Меркурій» Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки другої черги кварталу «Олімпійський» в м. Бровари, Київської області від 20.10.2014 №70, а також змін до них від 02.04.2015 №19 та від 14.04.2015 №23.

На підставі акта перевірки від 23.05.2016 Інспекцією видано припис від 23.05.2016, яким начальника Управління містобудування та архітектури Броварської міської ради ОСОБА_4 зобов'язано у строк до 23.06.2016 усунути виявлені під час перевірки порушення (т.1, а.с. 166-168).

Крім цього, головним інспектором будівельного нагляду Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області ОСОБА_5 прийнято рішення від 23.05.2016 про скасування Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки другої черги кварталу «Олімпійський» в м. Бровари, Київської області від 20.10.2014 №70 (а.с. т.1, а.с. 169).

Вважаючи вказані рішення відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з позовом про їх скасування.

Вимоги адміністративного позову обґрунтовані тим, що згідно з положеннями законодавства, що регулює спірні правовідносини, містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об'єкта незалежно від зміни замовника, а зміни до містобудівних умов та обмежень можуть вноситися тільки за згодою замовника, а тому у відповідача відсутні підстави та повноваження для прийняття спірних рішень.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки другої черги кварталу «Олімпійський» в м. Бровари, Київської області від 20.10.2014 №70 з наступними змінами були видані позивачу з порушенням вимог містобудівного законодавства, а тому підлягають скасуванню.

Перевіряючи наведений висновок суду першої інстанції, колегія суддів виходить з наступного.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності визначає Закон України „Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 № 3038-VI (далі по тексту - Закон № 3038-VI).

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону № 3038-VI органом державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

У відповідності до п.1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінетом міністрів України від 9 липня 2014 р. N 294 (далі - Положення № 294), Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Згідно ч. 2 ст. 41 Закону № 3038-VI Державний архітектурно-будівельний нагляд - сукупність заходів, спрямованих на дотримання уповноваженими органами містобудування та архітектури, структурними підрозділами Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та виконавчими органами сільських, селищних, міських рад з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими органами, що здійснюють контроль у сфері містобудівної діяльності (далі - об'єкти нагляду), вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час провадження ними містобудівної діяльності.

Державний архітектурно-будівельний нагляд здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 1 та п. 2 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного нагляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 року №698 (далі по тексту - Порядок № 698) нагляд здійснюється Держархбудінспекцією через головних інспекторів будівельного нагляду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі (далі - головні інспектори будівельного нагляду) шляхом проведення планових, позапланових, документальних і камеральних перевірок.

Пунктом 14 Порядку № 698 передбачено, що позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена квартальним планом роботи Держархбудінспекції.

Згідно з пп. 4 п. 15 Порядку № 698 підставами для проведення позапланової перевірки є обґрунтоване звернення фізичної чи юридичної особи про порушення їх прав, визначених законодавством, об'єктом нагляду під час виконання ним повноважень у сфері містобудівної діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, позапланову перевірку було призначено на підставі звернення ОСОБА_3 до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області щодо порушення при проведенні будівельних робіт з будівництва житлового комплексу «Олімпійський» у м. Бровари, Київської області вимог містобудівного законодавства, що полягає у невідповідності містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, на підставі яких здійснюється будівництво житлового комплексу «Олімпійський» у місті Бровари, Київської області, вимогам Генерального плану міста Бровари, Детальному плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» в частині максимально допустимої поверховості житлових будинків.

Цим самим спростовуються доводи апеляційної скарги позивача щодо відсутності у контролюючого органу підстав для призначення та проведення перевірки.

Частиною 12 ст. 41 Закону № 3038-VI передбачено, що у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, вчинених об'єктами нагляду, головні інспектори будівельного нагляду мають право: видавати обов'язкові до виконання об'єктами нагляду приписи про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; скасовувати чи зупиняти дію рішень, прийнятих об'єктами нагляду відповідно до визначених цим Законом повноважень, які порушують вимоги містобудівного законодавства, з подальшим оприлюдненням такої інформації на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Відповідно до ч. 3 п. 2 Порядку №698 одним із основних завдань нагляду є скасування чи зупинення дії рішень, прийнятих з порушенням вимог містобудівного законодавства об'єктами нагляду, зокрема щодо документів, які дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів.

Таким чином, законодавство наділяє відповідача повноваженнями на скасування чи зупинення дії рішень, прийнятих з порушенням вимог містобудівного законодавства об'єктами нагляду.

З огляду на викладене, колегія суддів відхиляє доводи апеляційної скарги позивача про відсутність у відповідача відповідних повноважень.

Перевіряючи на відповідність вимогам Закону видання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, на підставі яких здійснюється будівництво житлового комплексу «Олімпійський» у місті Бровари Київської області вимогам Генерального плану міста Бровари, Детальному плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» в частині максимально допустимої поверховості житлових будинків, що стало підставою для їх скасування, колегія суддів виходить з такого.

Згідно з визначенням, наведеним у п. 8 ст. 1 Закону № 3038-VI, містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Відповідно до ст. 26 Закону № 3038-VI забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва.

Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів. Виконавчий орган сільської, селищної, міської ради вживає заходів щодо організації комплексної забудови територій відповідно до вимог цього Закону. Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації. Проектування та будівництво об'єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів; 6) реєстрація права власності на об'єкт містобудування.

Згідно частин 1 - 5 ст. 29 Закону № 3038-VI основними складовими вихідних даних є: 1) містобудівні умови та обмеження; 2) технічні умови; 3) завдання на проектування.

Фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів - районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва.

Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі.

Перелік об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються, визначає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Розгляд заяви і надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх наданні здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом семи робочих днів з дня реєстрації заяви.

Рішення про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень приймається у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Таким чином, необхідною умовою для надання містобудівних умов та обмежень є відповідність забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації.

Згідно частин 7 - 9 ст. 29 Закону № 3038-VI склад, зміст, порядок надання містобудівних умов та обмежень визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури. Завдання на проектування об'єктів будівництва складається і затверджується замовником за погодженням із проектувальником. Завдання на проектування визначає обґрунтовані вимоги замовника до планувальних, архітектурних, інженерних і технологічних рішень об'єкта будівництва, його основних параметрів, вартості та організації його будівництва і складається з урахуванням технічних умов, містобудівних умов та обмежень.

Відповідно до загальних положень Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженого наказом Міністерство регіонального розвитку; будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 № 109, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 22 липня 2011 р. за №912/19650(далі - Порядок №109) цей Порядок визначає процедуру надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст. Містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об'єкта незалежно від зміни замовника. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом семи робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви разом із документами, передбаченими пунктом 2.2 цього розділу, у порядку, встановленому Законом України „Про регулювання містобудівної діяльності".

Згідно п. 2.4 Порядок №109 надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки розгляд заяви, надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх видачі здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури у порядку, встановленому Законом № 3038-VI.

Підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень є невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні.

Відповідно до п. п. 3.1, 3.2, 3.3 Порядку №109 містобудівні умови та обмеження складаються з текстової та графічної частин. Текстова частина містобудівних умов та обмежень містить розділи: „Загальні дані"; „Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки". Розділ „Загальні дані" містить: а) назву об'єкта будівництва; б) інформацію про замовника; в) наміри забудови; г) адресу будівництва або місце розташування об'єкта; ґ) документ, що підтверджує право власності або користування земельною ділянкою (крім випадків, передбачених пунктом 2.3 розділу II цього Порядку); д) площу земельної ділянки; е) цільове призначення земельної ділянки; є) посилання на містобудівну документацію (у разі наявності); ж) функціональне призначення земельної ділянки; з) основні техніко-економічні показники об'єкта будівництва.

Судом встановлено, що рішенням Броварської міської ради від 26.08.1999 №150-11-23 затверджений розроблений Українським державним інститутом проектування міст «Діпромісто» Генеральний план міста Бровари Київської області (т.2, а.с. 80-184), яким передбачено відведення 41 га землі для розміщення житлового фонду, у тому числі 28000 кв.м. для розміщення житлового кварталу «Олімпійський» (розділ 10, таблиця V10.1, т.2, а.с. 147).

Рішенням Броварської міської ради від 03.02.2005 №648-31-04 затверджений Детальний план території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» в м. Бровари Київської області (т.2, а.с. 183-221).

Як вбачається з Детального плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» (пункт 4.4 Розділу 4 «Ескіз забудови. Архітектурно-просторова організація») (т.2, а.с. 187, на звороті), функціонально-планувальна та архітектурно-просторова організація, кількість поверхів житлової забудови другої черги розширення кварталу «Олімпійський» прийнято відповідно до концептуальних рішень, закладених в новому генеральному плані міста Бровари. Планувальна організація нової забудови кварталу «Олімпійський» обумовлена характером існуючої забудови, наявністю установ та підприємств обслуговування, характером містобудівних обмежень (високовольтні ПЛ електропередач) та природними особливостями території.

Детальний план передбачає формування запроектованої забудови з чотирьох житлових груп, кожна з яких включає 3 різні по конфігурації та поверховості житлові будинки та вбудовано-прибудовані або окремі будівлі громадського та комунального призначення.

Детальним планом затверджено зведення житлових будинків із окремих різновисоких (від 8 до 16 поверхів) блок-секцій з влаштуванням масандрових поверхів та дахових котелень на земельних ділянках загальною площею 8,5 га.

Так, відповідно до таблиці 5.1 «Структура житлового фонду і розселення населення на проектний період» розділу 5 «Обєм та розміщення житлового будівництва Детального плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» висота житлової забудови не повинна перевищувати 16 поверхів. Аналогічні показники в частині поверховості містяться в таблиці розділу 12 «Основні техніко-економічні показники» (т. 2, а.с. 189; т.2, а.с. 200, на звороті).

Проектним рішенням Детального плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» передбачено будівництво 5-ти поверхової забудови загальною площею 57,8 тис. кв.м., 9- та 10-ти поверхової забудови загальною площею 75,7 тис. кв.м., 8-ми 16-ти поверхової забудови загальною площею 108 тис. кв.м. (таблиця 12 «Основні техніко-економічні показники» т.2, а.с. 200, на звороті).

Судом встановлено, що 20 жовтня 2014 року Управлінням містобудування та архітектури Броварської міської ради ТОВ «Броварський домобудівний комбінат Меркурій» на підставі Генерального плану м. Бровари та Детального плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» були видані Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки територія ІІ черги кварталу «Олімпійський» в м. Бровари, Київської області від 20.10.2014 №70.

Пунктом 1 розділу «Містобудівні умови та обмеження» передбачено, що гранично допустима висота будівель становить 21 поверх.

Наведене підтверджує, що Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки територія ІІ черги кварталу «Олімпійський» в м. Бровари, Київської області від 20.10.2014 №70 не відповідають Детальному плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський», затвердженому рішенням Броварської міської ради від 03.02.2005 №648-31-04, розбіжність у поверховості складає 5 поверхів.

Посилання апелянта на ту обставину, що міською радою повинні бути внесені зміни до Детального плану території другої черги розширення кварталу «Олімпійський» колегія суддів відхиляє, оскільки відповідні зміни на момент погодження Містобудівних умов та обмежень внесено не було.

З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки територія другої черги розширення кварталу «Олімпійський» в м. Бровари, Київської області від 20.10.2014 №70 були видані Управлінням містобудування та архітектури Броварської міської ради з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

У відповідності до п. 32 Порядку №698, якщо рішення об'єкта нагляду порушує вимоги законодавства у сфері містобудівної діяльності, таке рішення скасовується або його дія зупиняється в разі можливості усунення виявлених порушень.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про наявність у відповідача правових підстав для прийняття оскаржуваних припису від 23.05.2016 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності та рішення від 23.05.2016 про скасування дії Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 20.10.2014 № 70.

Стосовно доводів апеляційної скарги позвача щодо того, що з моменту видачі Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 20.10.2014 № 70 було збудовано та введено в експлуатацію 3 житлових будинки, про що відповідачем було видано сертифікати про відповідність будинків проектній документації та готовність їх до експлуатації колегія суддів, дослідивши вказані сертифікати, зазначає, що сертифікати відповідності видано на житлові будинки №№ 2, 3, 4 - І черга будівництва багатоповерхової житлової забудови кварталу «Олімпійський» в м. Бровари Київської області, а спірні правовідносини виникли у зв'язку з прийняттям суб'єктом владних повноважень рішення про скасування дії Містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки від 20.10.2014 №70 щодо будівництва багатоквартирної житлової забудови територія ІІ черги кварталу «Олімпійський» в м. Бровари Київської області.

Інші доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Згідно зі ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Колегія суддів, вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив рішення відповідно до норм матеріального та процесуального права.

За таких обставин, апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 167, 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -

ухвалив:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Меркурій» залишити без задоволення.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 30 листопада 2016 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя А.Б. ПаріновСудді І.О. Грибан О.А. Губська

Постанову в повному обсязі виготовлено 30.01.2017

Головуючий суддя Парінов А.Б.

Судді: Губська О.А.

Грибан І.О.