Постанова № 64366208, 23.01.2017, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.01.2017
Номер справи
803/1965/16
Номер документу
64366208
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2017 року Справа № 803/1965/16

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

при секретарі судового засідання Гуцалюк І.О.,

за участю представника позивача Смалюха Р.Я.,

представника відповідача Ковальчук Ю.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства "Західінкомбанк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Західінкомбанк" Костенка Ігоря Івановича до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Західінкомбанк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Західінкомбанк" Костенка Ігоря Івановича (надалі ПАТ "Західінкомбанк", позивач) звернулось з адміністративним позовом до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (надалі Луцька ОДПІ, відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення № 0062451702 від 22 грудня 2014 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені, відповідно до якого до ПАТ "Західінкомбанк" було застосовано штраф у розмірі 3 061,33 грн. та нараховано пеню у розмірі 230,08 грн. за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску в період з 21.10.2014 року по 28.11.2014 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 28.05.2014 року Правлінням національного банку України прийнято постанову №316 про віднесення ПАТ "Західінкомбанк" до категорії неплатоспроможних. На підставі цієї постанови, Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення №38 від 28.05.2014 року про виведення з ринку ПАТ "Західінкомбанк" та здійснення тимчасової адміністрації. Відповідно до постанови Правління Національного банку України від 22.07.2014 року №433 "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ "Західінкомбанк" виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення №63 від 23.07.2014 року "Про початок процедури ліквідації ПАТ "Західінкомбанк" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку.

Як вбачається з оскаржуваного рішення Луцької ОДПІ, нарахування штрафу та пені відбулося за період з 21.10.2014 року до 28.11.2014 року, тобто в період дії в ПАТ "Західінкомбанк" процедури ліквідації. Згідно частини 3 статті 46 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" під час здійснення ліквідації у банку не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 46 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) з дня призначення уповноваженої особи фонду припиняється нарахування відсотків, неустойки (штрафу, пені) та застосування інших санкцій за всіма видами заборгованості банку. Оскільки, у ПАТ "Західінкомбанк" в період з 23.07.2014 року по даний час триває процедура ліквідації, в межах якої у банку не виникає жодних зобов'язань, в тому числі і з сплати податків, зборів, штрафу та пені, то оскаржуване рішення Луцької ОДПІ від 22 грудня 2014 року № 0062451702 є протиправним.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві та просив визнати протиправним та скасувати рішення Луцької ОДПІ від 22 грудня 2014 року № 0062451702.

Представник відповідача у письмових запереченнях та у судовому засіданні позовних вимог не визнала та пояснила, що спеціальним законом, який визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку, є Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". ПАТ "Західінкомбанк" перебувало та перебуває на обліку як платник єдиного внеску, та відповідно до частини 8 статті 9 вищевказаного Закону України зобов'язане сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20-го числа наступного місяця. Відповідно до п.12 ст.9 Закону України №2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу). Позивачем несвоєчасно сплачувався єдиний внесок, що потягло за собою відповідальність, передбачену статтею 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", тому контролюючим органом правомірно застосовано до такого платника штрафні санкції та на суму недоїмки нараховано пеню у розмірі 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. З наведених підстав просила у задоволенні позову відмовити.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що відповідно до постанови Правління Національного банку України № 433 від 22.07.2014 року "Про відкликання банківської ліцензії та ліквідації ПАТ "Західінкомбанк" постановлено відкликати банківську ліцензію та ліквідувати ПАТ "Західінкомбанк" з 23 липня 2014 року.

Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення №63 від 23.07.2014 року "Про початок процедури ліквідації ПАТ "Західінкомбанк" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію ПАТ "Західінкобанк" (а.с.11).

Рішенням виконавчої дирекції Фонду гарантування вкладів фізичних осіб №1234 від 14.07.2016 року "Про продовження строків здійснення процедури ліквідації ПАТ "Західінкомбанк" та делегування повноважень ліквідатора» продовжено строк здійснення процедури ліквідації ПАТ "Західінкомбанк" та продовжено повноваження ліквідатора ПАТ "Західінкомбанк" Костенку І.І. строком на один рік по 23.07.2017 року включно (а.с.12).

Рішенням в.о. начальника Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області №0062451702 від 22 грудня 2014 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до Публічного акціонерного товариства "Західінкомбанк" застосовано штраф у розмірі 3 061,33 грн. та нараховано пеню у розмірі 230,08 грн. за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 21 жовтня 2014 року по 28 листопада 2014 року (а.с.5)

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд приходить до таких висновків.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Відповідно до частини другої статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відносини щодо правових та організаційних засад збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, його нарахування і сплати, повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку врегульовані Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-V від 8 липня 2010 року (з наступними змінами та доповненнями).

Відповідно до пунктів 2, 3-1 частини першої статті 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Частина перша статті 2 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" визначає, що дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску.

Згідно із пунктом 1 частини першої статті 4 цього Закону (в редакції, чинній на час спірних правовідносин) платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено обов'язок платника єдиного внеску своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Єдиний внесок нараховується на суми, зазначені в частинах першій і другій цієї статті, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати (частини перша, п'ята статті 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування").

Відповідно до частин восьмої, дванадцятої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Базовим звітним періодом для ПАТ "Західінкомбанк" є календарний місяць.

Абзацом другим частини дванадцятої статті 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" обумовлено, що за наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів визначено Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 № 449, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 року за № 508/26953 (далі - Інструкція №449).

При цьому у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею (частина друга статті 25 вказаного Закону).

Згідно з частиною десятою, пунктом другим частини одинадцятої, тринадцятою статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум (у період до 01 січня 2015 року, накладався штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Оскаржуваним рішенням від 22 грудня 2014 року №0062451702 Луцькою ОДПІ за період з 21 жовтня 2014 року по 28 листопада 2014 року нараховано 230,08 грн. пені з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати страхових внесків за кожний день прострочення платежу та 3 061,33 грн. штрафу.

Суд не бере до уваги посилання представника позивача на частину 3 ст.46 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", згідно якої під час здійснення ліквідації у банку не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури, оскільки, як зазначалося вище, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування. Таким чином, єдиний соціальний внесок не є податком чи збором у розумінні Податкового кодексу та Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Разом з тим, суд вважає, що рішення Луцької ОДПІ від 22 грудня 2014 року №0062451702, згідно якого позивачу нараховано штраф і пеню за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску є протиправним з огляду на наступне.

Законом України, що встановлює правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд), порядок виплати Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків є Закон «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» N 4452-VI від 23 лютого 2012 року (з наступними змінами та доповненнями).

Саме Закон України N 4452-VI від 23 лютого 2012 року регулює відносини, що виникають у зв'язку із створенням і функціонуванням системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведенням неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, відповідно до постанови Правління національного банку України від 22.07.2014 року № 433 «Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ «Західінкомбанк», виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 23.07.2014 року №63 про початок процедури ліквідації ПАТ "Західінкомбанк" та призначення уповноваженої особи Фонду на ліквідацію банку (а.с.11). Станом на день розгляду справи, процедура ліквідації ПАТ "Західінкомбанк" триває. Виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб прийнято рішення від 14.07.2016 року №1234 про продовження строку здійснення процедури ліквідації ПАТ "Західінкомбанк" та продовження повноваження ліквідатора ПАТ "Західінкомбанк" строком на один рік по 23.07.2017 року включно (а.с.12).

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 46 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" ( в редакції від 04.07.2014 року, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) з дня призначення уповноваженої особи фонду припиняється нарахування відсотків, неустойки (штрафу, пені) та застосування інших санкцій за всіма видами заборгованості банку, а також не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошових зобов'язань банку.

Таким чином, вищезазначена правова норма прямо вказує на те, що за невиконання банком, який перебуває в процесі ліквідації, своїх зобов'язань не застосовуються жодні санкції, в тому числі і за несплату єдиного соціального внеску.

В подальшому, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку" №629-VIII від 16 липня 2015 року, який набрав чинності 12.08.2015 року виключено пункт 4 частини другої статті 46 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб". Отже, в період часу з дня призначення уповноваженої особи Фонду та до 12.08.2015 року до банку не застосовуються санкції за всіма видами заборгованості банку.

Оскаржуваним рішенням Луцької ОДПІ від 22 грудня 2014 року №0062451702 до позивача застосовано штраф у розмірі 3061, 33 грн. та нараховано пеню у розмірі 230, 08 за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за період з 21.10.2014 року по 28.11.2014 року, тобто у той період, коли у ПАТ «Західінкомбанк» тривала процедура ліквідації та була призначена уповноважена особа фонду. Отже, відповідачем нараховано пеню та застосовано штрафні санкції в порушення пункту 4 частини 2 статті 46 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» в редакції Закону, яка регулювала спірні правовідносини на момент їх виникнення.

Суд звертає також увагу на те, що Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-V прийнятий 8 липня 2010 року, а Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» прийнятий пізніше, а саме 23 лютого 2012 року.

Згідно пункту 8 розділу 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.

Враховуючи встановлені обставини у справі, надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що рішення від 22 грудня 2014 року № 0062451702 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску є протиправним та винесене в порушення норм передбачених Законом України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

З огляду на вищенаведене, суд приходить до висновку що позовні вимоги підлягають до задоволення у повному обсязі.

Згідно із частиною першою, третьою статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на користь Публічного акціонерного товариства "Західінкомбанк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Західінкомбанк» Костенка Ігоря Івановича слід присудити судовий збір в сумі 1 378,00 грн., сплаченого відповідно до платіжного доручення №867 від 22.12.2016 року (а.с.2).

Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 КАС України, на підставі Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", " Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області № 0062451702 від 22 грудня 2014 року про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.

Присудити на користь Публічного акціонерного товариства "Західінкомбанк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Західінкомбанк» Костенка Ігоря Івановича за рахунок бюджетних асигнувань Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області судові витрати у розмірі 1378,00 грн. (одну тисячу триста сімдесят вісім гривень 00 копійок).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 27 січня 2017 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий-суддя Т.М. Димарчук