Справа № 308/305/17
3/308/183/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 січня 2017 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю представника Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податку НОМЕР_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, за ст.471 Митного кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
15.12.2016 року о 09 год. 47 хв. в зону митного контролю на ділянку «Вїзд» митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «ВАЗ», моделі «210934-20», реєстраційний номерний знак України AO4087АІ, під керуванням громадянина України ОСОБА_2, що поверталася з Угорщини, де перебував у приватних справах, в Україну. Як форму проходження митного контролю гр. України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор».
Згідно частини 5 та 6 статті 366 Митного кодексу України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення. Громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор» звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
При усному опитуванні гр. України ОСОБА_2К заявив, що переміщує через митний кордон України виключно особисті речі та заперечив наявність у нього будь-яких товарів в обсягах, що підлягають обовязковому письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами та підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками. Згідно п. 6 цієї Технологічної схеми - під час митного контролю та митного оформлення автомобільних транспортних засобів і товарів митні органи у пунктах пропуску здійснюють, зокрема, аналіз та оцінку ризиків, митний огляд (огляд та переогляд автомобільних транспортних засобів і товарів, ручної поклажі та багажу, особистий огляд громадян).
Керуючись пунктом 6 Типової Технологічної Схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 №451, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду та переведено в смугу руху «червоний коридор».
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей гр.України ОСОБА_2К були виявлені продукти харчування іноземного виробництва шоколадні вироби в асортименті, а саме: 1) шоколад «Milka Cherry» молочний з альпійського молока з молочним наповнювачем з присмаком вишні (30%) та вишневим наповнювачем (20%), розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 100 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 66 упаковок, загальною вагою 6,600 кг.; 2) шоколад «Milka Triple Choko Kakao», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 90 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 90 упаковок, загальною вагою 8,100 кг.; 3) шоколад «Milka Triple a la Caramel», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 90 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 72 упаковки, загальною вагою 6,480 кг.; 4) шоколад «Milka & Oreo», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 100 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 200 упаковок, загальною вагою 20,000 кг.; 5) шоколад «Milka Collage Fгuit», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 93 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 75 упаковок, загальною вагою 6,975 кг.; 6) шоколад «Milka Alpine Milk Creme», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 100 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 60 упаковок, загальною вагою 6,000 кг.
Вказані продукти харчування (шоколадні вироби) переміщувалися через митний кордон України гр. України ОСОБА_2К в багажному відсіку автомобіля у тридцяти картонних коробах виробника. Доступ до виявленого товару нічим не утруднювався. Вищезазначений товар громадянин ОСОБА_2К визнав своєю власністю.
Виявлені товари відносяться до першої - двадцять четвертої групи УКТ ЗЕД. Згідно ч. 1 ст. 378 МК України пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 - 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється. Згідно ч. 2 п.3 цієї статті обмеження не поширюється на харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 1 Постанови Кабміну України від 21 травня 2012 р. N 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах: в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу. Згідно п. 2 Постанови під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).
Враховуючи зазначене, продукти харчування у обсягах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. №434, а саме: 1) шоколад «Milka Cherry» молочний з альпійського молока з молочним наповнювачем з присмаком вишні (30%) та вишневим наповнювачем (20%), розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 100 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, в кількості 1 упаковка (100 г.); 2) шоколад «Milka Triple Choko Kakao», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 90 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, в кількості 1 упаковка (90 г.); 3) шоколад «Milka Triple a la Caramel», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 90 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, в кількості 1 упаковка (90 г.).; 4) шоколад «Milka & Oreo», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 100 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, в кількості 1 упаковка (100 г.); 5) шоколад «Milka Collage Fruit», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 93 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, в кількості 1 упаковка ( 93 г.); 6) шоколад «Milka Alpine Milk Creme», розфасований в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 100 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, в кількості 1 упаковка (100 г.), пропущено гр. України ОСОБА_2 через митний кордон України.
ОСОБА_2 в судове засідання не зявився, повідомлявся про розгляд справи належним чином. Клопотання про відкладення справи до суду не надходило.
Представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1 в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст.471 МК України та застосувати відносно останнього адміністративне стягнення передбачене санкцією вказаної статті у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., з конфіскацією безпосередніх обєктів порушення митних правил.
Заслухавши думку представника Закарпатської митниці ДФС та дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку:
Згідно ст.471 МК України відповідальність настає за порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
З протоколу про порушення митних правил №2347/30502/16 від 15.12.2016 р. та доданих до нього матеріалів встановлено, що 15.12.2016 року о 09 год. 47 хв. у ході здійснення митного огляду транспортного засобу марки «ВАЗ», моделі «210934-20», реєстраційний номерний знак України AO4087АІ, та речей громадянина України ОСОБА_2, який обрав формою проходження митного контролю через «зелений коридор», було виявлено товари іноземного виробництва - шоколадні вироби торгівельної марки «Milka» в асортименті, загальною кількістю 563 упаковки, загальною вагою 54,155 кг. Виявлені товари відносяться до першої - двадцять четвертої групи УКТ ЗЕД.
Згідно ст.378 МК України пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 - 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється. Обмеження не поширюється на харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до п. 1 Постанови Кабміну України від 21 травня 2012 р. N 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах: в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу.
Тобто, громадянин України ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме перемістив через митний кордон України товари, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України. В своїй сукупності вказані обставини свідчить про наявність в його діях складу порушення митних правил, передбаченого ст. 471 МК України. Дії громадянина України ОСОБА_2 за ст.471 МК України кваліфіковані правильно.
Вина гр. України ОСОБА_2 підтверджується матеріалами справи, а саме протоколом про ПМП №2347/30502/16 від 15.12.2016 року, актом проведення огляду (переогляду) товарів, т/з, ручної поклажі та багажу від 15.12.2016 року, наявними у справі його поясненнями та іншими матеріалами справи.
Відповідно дост.33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність. Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено. За правиламист.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи конкретні обставини справи в їх сукупності, вважаю, що відносно гр. України ОСОБА_2 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., з конфіскацією безпосередніх предметів правопорушення митних правил.
Відповідно до п.5 ч.2ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI(з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1600 гривень. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 320,0 грн.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, ст.471 МК України, п.5 ч.2 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податку НОМЕР_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., з конфіскацією безпосередніх предметів правопорушення митних правил, а саме: 1) шоколаду «Milka Cherry» молочного з альпійського молока з молочним наповнювачем з присмаком вишні (30%) та вишневим наповнювачем (20%), розфасованого в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 100 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 65 упаковок, загальною вагою 6,500 кг.; 2) шоколаду «Milka Triple Choko Kakao», розфасованого в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 90 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 89 упаковок, загальною вагою 8,010 кг.; 3) шоколаду «Milka Triple a la Caramel», розфасованого в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 90 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 71 упаковки, загальною вагою 6,390 кг.; 4) шоколаду «Milka & Oreo», розфасованого в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 100 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 199 упаковок, загальною вагою 19,900 кг.; 5) шоколаду «Milka Collage Fгuit», розфасованого в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 93 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 74 упаковки, загальною вагою 6,882 кг.; 6) шоколаду «Milka Alpine Milk Creme», розфасованого в упаковки виробника з фольги з паперовою етикеткою, у вигляді плиток, вагою по 100 гр. кожна, торгівельної марки «Milka», країна виробництва EU, загальною кількістю 59 упаковок, загальною вагою 5,900 кг. Загальна кількість товару становить 557 упаковок (53,582 кг).
Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер платника податку НОМЕР_1, судовий збір на користь держави у розмірі 320,0 грн.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів Ужгородське УДКСУ Закарпатської області, МФО 812016, код ЄДРПОУ 38015610, банк отримувача ГУДКСУ в Закарпатській області, р/р №31216206700002, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ38015610 (суду, де розглядається справа).
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до апеляційного суду Закарпатської області суду через Ужгородський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3