Справа № 2а-4425/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2010 р.
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої-судді -ОСОБА_1
при секретарі - Косолаповій М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " Спортивний клуб "Чернігів" до Державної податкової інспекції у м.Чернігові про визнання нечинними податкових повідомлень-рішеннь,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся з позовом до Державної податкової інспекції у м.Чернігові і просить визнати нечинними податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у місті Чернігові, якими ТОВ «СК «Чернігів» визначено суму податкового зобов'язання з земельного податку юридичних осіб у розмірі 11448,47 грн. і податку на прибуток у розмірі 850,00грн та стягнути з Державної податкової інспекції у місті Чернігові на його користь судові витрати. Свої вимоги обґрунтовує тим, що проведена відповідачем перевірка з питань дотримання податкового законодавства за період з 01.01.2007 року по 31.03.2009 року була здійснена за відсутності законних підстав, оскільки період до 27.03.2008 року було вже перевірено ДПІ в м. Чернігові. Винесені на підставі акту перевірки податкові повідомлення-рішення є незаконними також з підстав того, що порушення встановлені перевіркою були допущені позивачем з вини ліквідатора підприємства - старшого держподатревізора інспектора відділу погашення прострочених податкових зобовязань ОСОБА_2, призначено відповідачем, який на той час виконував функції керівника підприємства та не подавав до ДПІ в м. Чернігові податкової звітності, адже тільки він мав право підписувати податкові декларації та у нього перебувала печатка підприємства.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Представник ДПІ в м. Чернігові не визнав позовні вимоги, пояснив, що ліквідатор є посадовою особою органу державної влади і не має повноважень на подачу декларацій за будь-яке підприємство. Щодо періоду діяльності підприємства, який перевірявся, то перевірка була здійснена за заявою самого позивача, відповідно до ч. 13 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Законом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податку.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає позовні вимоги позивача необхідно задовольнити, виходячи з наступного:
Встановлено, що 25.06.2009 року працівниками ДПІ в м. Чернігові керуючись ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу п Україні" та на підставі заяви платника була проведена виїзна позапланова перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю «Спортивний клуб «Чернігів» з питань дотримання вимог податкового законодавства з податку на землю з 01.01.2007 року по 31.03.2009 року та іншого податкового законодавства за період з 27.03.2008 року по 31.03.2009 року, за результатами якої було складено акт перевірки № 471/23/14240618.
Перевіркою встановлено, що в порушення п.16.4 Закону України від "Про оподаткування прибутку підприємств", п.п. 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.00р. „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними фондами" підприємством не подано декларації за 1 кв. 2008р., півріччя 2008р., три квартали 2008р., 2008р. за.1 кв. 2009р.
Перевіркою повноти визначення податку на землю за період з 01.01.2007р. по 31.03.2008р. встановлено, що згідно інформації, викладеної у листі начальника управління земельних ресурсів Чернігівської міської ради №2961 від 12.06.2009р., у період з 01.01.2007р. по 04.02.2008р. ТОВ "Спортивний клуб Чернігів" мало у постійному користуванні земельну ділянку площею 0,7973 га за адресою м. Чернігів, вул. Блакитного, 14. В порушення ст.2. ст. 7. ст.14. ст. 15 Закону України "Про плату за землю", п.п. 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", підприємство не подавало податкову звітність з земельного податку за 2008р. та за період з 01.01.2008р. по 04.02.2008р. та не сплатило податок на землю на зальну суму 7405,64 грн.
07 липня 2009 року Державною податковою інспекцією у м. Чернігові було прийнято податкові повідомлення-рішення № 0003222320/0 від 07.07.2009 року та № 0003212320/0 від 07.07.2009 року, якими позивачу визначено податкові зобовязання з земельного податку юридичних осіб у розмірі 7405,64 грн. та штрафних санкцій у розмірі 4042,83 грн., всього 11448,47 грн., та штрафні фінансові санкції за податок на прибуток приватних підприємств в розмірі 850,00 грн.
Постановою господарського суду Чернігівської області у справі № 5/239б/49б/17б від 27.07.2006 року ТОВ «СК Чернігів» визнано банкрутом, відкрита ліквідаційна процедура, обовязки ліквідатора покладені на Державну податкову інспекцію у місті Чернігові, за її згодою.
Згідно розпорядження Начальника ДПІ в м. Чернігові від 23.08.2006 року № 139-р на виконання постанов господарського суду Чернігівської області про визнання підприємств та СПД банкрутами обовязки по здійсненню ліквідаційної процедури ТОВ «СК Чернігів» було покладено на старшого держподатревізора інспектора відділу погашення прострочених податкових зобовязань ОСОБА_2
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 15.04.2008 року затверджено звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, ліквідовано юридичну особу ТОВ «спортивний клуб «Чернігів» та припинено провадження у справі.
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 04.11.2008 року ухвалу від 15.04.2008 року у справі № 5/239б/49б/17б скасовано, призначено ліквідатором підприємства арбітражного керуючого ОСОБА_3 строком на 6 місяців, за її згодою.
Відповідно до ч.2 ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута, якщо цього не було зроблено раніше.
Згідно ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута.
Частиною 2 ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» встановлено, що протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Ліквідатор (арбітражний керуючий) має право замовити виготовлення дубліката печатки та штампів у разі їх втрати.
Таким чином, з моменту відкриття ліквідаційної процедури з 23.08.2006 року та по 04.11.2008 року ліквідатором підприємства був ОСОБА_2 працівник ДПІ в м. Чернігові, і відповідно до вимог чинного законодавства виконував функції керівника підприємства, тобто був зобовязаний контролювати подачу підприємством декларацій з податку на прибуток земельного податку з юридичних осіб, мав право підписувати такі декларацій та ставити печатку підприємства, як встановлено перевіркою податкові деклараці не подавались за період в якому ліквідатором підприємства був саме ОСОБА_2, тобто ним неналежним чином виконувались обовязки щодо управління підприємством, і саме через таку бездіяльність ОСОБА_2 старшого держподатревізора і виник податковий борг підприємства.
Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що в діях позивача відсутня вина щодо неподачі та несплати податку на прибуток та земельного податку з юридичних осіб, за таких обставин позовні вимоги про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень з підстав, наведених позивачем у позовній заяві, підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Враховуючи наведене, керуючись ст.160-163 КАС України,
П О С Т А Н О В И В :
Позов задовольнити в повному обсязі.
Визнати нечинними податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в м. Чернігові № 0003222320/0 від 07.07.2009 року та № 0003212320/0 від 07.07.2009 року.
Стягнути з Державного бюджету України 3 грн.40 коп. судових витрат на користь Товариства з обмеженою відповідальністю " Спортивний клуб "Чернігів".
Постанова набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддяпідпис ОСОБА_1