КОРАБЕЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД ОСОБА_1
Справа № 488/2098/16-а
Провадження № 6-а/488/15/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.01.2017 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Селіщева Л.І. розглянувши матеріали клопотання ОСОБА_2 про накладення штрафу в порядку ст. 267 КАС України, -
Встановив:
ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про накладення штрафу на керівника Департаменту праці та соціального захисту населення Виконкому Миколаївської міськради, в порядку ст. 267 КАС України, за не подання звіту про виконання постанови Корабельного районного суду м. Миколаєва від 02.08.2016 р. винесеного по справі № 488/2098/16-а .
В обґрунтування свого клопотання ОСОБА_2 вказав, що вищевказаним рішенням суду був задоволений його позов до Департаменту праці та соціального захисту населення Виконкому Миколаївської міськради, і відповідач був зобов'язаний нарахувати та виплатити йому разову щорічну грошову допомогу до 5 травня за 2016 рік, у розмірі 5 мінімальних пенсій, на підставі ч.5 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», з урахуванням проведених раніше виплат.
Крім цього, даним судовим рішенням відповідач був зобов'язаний подати у строк до 02.10.2016 року звіт про виконання рішення суду.
Однак у визначений строк відповідач не виконав рішення суду та не подав звіт про його виконання, у зв'язку із чим ОСОБА_2 просить накласти штраф на керівника Департаменту праці та соціального захисту населення Виконкому Миколаївської міськради у розмірі 30 мінімальних заробітних плат.
Ознайомившись із клопотанням та доданими до нього матеріалами, приходжу до наступного.
Згідно з ч. 2, 3 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Положеннями ст. 255 КАС України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України. Обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.
Частиною другою статті 257 КАС України визначено, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання; примусове виконання судових рішень адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
Кодекс адміністративного судочинства Українипередбачає загальні і спеціальні способи судового контролю. Загальні способи контролю мають усі суди, незалежно від спеціалізації, і вони полягають у розгляді скарг на рішення, дії чи бездіяльність державних виконавців. Загальний судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому ст. 181 КАС України. Спеціальні способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах передбачені ст. 267 КАС України, зокрема до них належать: зобов'язання суб'єкта владних повноважень надати звіт про виконання судового рішення; накладання штрафу за невиконання судового рішення; визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, що вчинені суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або на порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
Стаття 267 КАС Українивстановлює повноваження адміністративного суду щодо здійснення контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах з метою забезпечення їх повного, правильного і своєчасного виконання. Вказана стаття передбачає дві процесуальні форми контролю адміністративного суду за виконанням судових рішень в адміністративних справах, це судовий контроль за ініціативою суду, що ухвалив відповідне судове рішення та судовий контроль за ініціативою осіб, які беруть участь у справі, чи інших заінтересованих осіб. Суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень - відповідача, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Це може бути зроблено у тому ж самому судовому рішенні (у резолютивній частині) або в письмовій ухвалі.
Згідно ч. 9 ст. 267 КАС України, особа-позивач, на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
Таку заяву може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред'явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідною постановою суду. Вимоги до такої заяви викладено в абзаці 2 ч. 9ст. 267 КАС України. І лише у разі відповідності заяви вимогам, визначеним ст. 267 КАС України, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання.
Абзацом 4 ч. 9ст. 267 КАС Українипередбачено, що до заяви додаються докази про направлення вищевказаної заяви рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення відповідачеві не раніше семи робочих днів до дня подання заяви до суду.
До того ж, вважаю необхідним звернути увагу заявника на те. що його клопотання містить й інші недоліки, зокрема, не містить відомостей про набрання постановою законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження (п.6 ч. 9 ст. 267); інформацію про день отримання виконавчого листа та пред'явлення його до виконання (п. 7 ч. 9 ст. 267) та інформацію про хід виконавчого провадження (п.8 ч. 9 ст. 267).
Згідно з абзацом 8 ч. 9 ст. 267 КАС України, у разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику.
Враховуючи вищевказане, керуючись ст. ст.165,267 КАС України, суд -
ухвалив:
Клопотання ОСОБА_2 про накладення штрафу в порядку ст. 267 КАС України - повернути заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.І. Селіщева