ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
26 січня 2017 р.
Справа № 876/8604/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Матковська З.М., розглянувши клопотання Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про повернення судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2015 року у адміністративній справі №803/3503/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луцька картонно-паперова фабрика» до Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень – рішень,-
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до постанови Волинського окружного адміністративного суду від 07 жовтня 2015 року позов задоволено.
Не погоджуючись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
15 листопада 2016 року ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
28 листопада 2016 року від апелянта надійшло клопотання про повернення судового збору у розмірі 62650 грн. 86 коп. та 71688 грн. 08 коп.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Згідно ч. 2 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» у випадках, установлених пунктом 1 частини першої цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною першою цієї статті, - повністю.
В силу ч. 3 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Частиною 1 ст. 98 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
Як вбачається з матеріалів справи, апелянтом було сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції у розмірі 62650,86 грн. та у розмірі 71688,08 грн., що підтверджується копіями платіжних доручень №937, №953 від 27 жовтня 2016 року.
Враховуючи викладене, а також те, що судом було відмовлено у відкритті апеляційного провадження апелянту у даній справі, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення апелянту судового збору.
Керуючись 87, 98, 206 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання Луцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області – задовольнити.
Повернути Луцькій об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (Київський майдан, 4, м. Луцьк, 43010) через відповідний орган Державної казначейської служби України судовий збір в розмірі 62650 грн. 86 коп. та в розмірі 71688 грн. 08 коп., сплачений відповідно до платіжних доручень №937, №953 від 27 жовтня 2016 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя З.М. Матковська