ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"18" січня 2017 р.Справа № 916/2918/15
Господарський суд Одеської області у складі колегії суддів: головуючий суддя - Мостепаненко Ю.І., судді: Бездоля Ю.С., Зайцев Ю.О.
при секретарі судового засідання Чебан К.В.
за участю представників сторін:
від прокуратури ОСОБА_1 (посвідчення № 031420 від 19.01.2015р.);
від позивача не з'явився;
від відповідача ОСОБА_2 (довіреність № 2316 від 23.05.2016р.), ОСОБА_3 (довіреність № 09/06 від 08.05.2016р.);
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом прокурора Татарбунарського району Одеської області в інтересах держави в особі ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області
до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю Молокозавод
про внесення змін до договору оренди землі,-
встановив:
Прокурор Татарбунарського району Одеської області в інтересах держави в особі ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області, звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "МОЛОКОЗАВОД", в якій просить внести зміни до договору від 01.06.2006р. оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі рекреаційного призначення площею 4,287 га, яка знаходиться в курортній зоні "Катранка" в межах села ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області та передана для обслуговування бази відпочинку "Мрія", зареєстрованому в Татарбунарському відділенні Одеської регіональної філії державного підприємства "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.08.2006р. за №040653500039, а саме:
- викласти п.5 Договору в наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 5 196 077,12 грн. згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 22.09:2014 №В-Н-842, складеного відділом Держземагентства у Татарбунарському районі";
- викласти п.9 Договору в наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій сумі у розмірі 3,0% від нормативної грошової оцінки землі, що становить 155 882,31грн. на рік, згідно рішення сесії ОСОБА_4 сільської ради №577-VI від 28.11.2013р. "Про затвердження ставок оренди землі комунальної власності в межах с. Лиман на 2014 рік" з щорічним коригуванням орендної плати за землю згідно рішення сесії";
- доповнити договір п.10.1 у наступній редакції: "Самостійно, щороку обчислювати суму орендної плати станом на 1 січня, з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки і не пізніше 20 лютого поточного року подавати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, визначеному Податковим кодексом України (з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель у разі введення її в дію)".
В обґрунтування позову, прокурором зазначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки та розмір орендної плати, встановлені в договорі оренди землі від 01.06.2006р. та додатковій угоді від 21.01.2008р., не відповідають діючій нормативній оцінці земель села ОСОБА_4 станом на 01.01.2014р.
Рішенням господарського суду Одеської області від 30.09.2015р. по справі № 916/2918/15 (суддя Оборотова О.Ю.), залишеним без змін постановою Одеського апеляційного господарського суду від 09.11.2015р. по справі № 916/2918/15, позов прокурора Татарбунарського району Одеської області в інтересах держави в особі ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області задоволено повністю.
Постановою Вищого господарського суду України від 23.02.2016р. постанову Одеського апеляційного господарського суду від 09.11.2015р. та рішення господарського суду Одеської області від 30.09.2015р. по справі № 916/2918/15 скасовано, справу направлено на новий розгляд до господарського суду Одеської області.
Розпорядженням в.о. керівника апарату суду №382 від 14.03.2016р. було призначено повторний автоматизований розподіл судової справи №916/2918/15, згідно якого справу №916/2918/15 було передано на розгляд судді господарського суду Одеської області Цісельського О.В.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 16.03.2016р. суддею Цісельським О.В. прийнято до провадження справу № 916/2918/15.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 12.04.2016р. провадження у справі № 916/2918/15 за позовом прокурора Татарбунарського району Одеської області в інтересах держави в особі ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю МОЛОКОЗАВОД про внесення змін до договору оренди землі в частині вимог щодо внесення змін до п. п. 5, 9 договору від 01.06.2006р. оренди земельної ділянки припинено на підставі п.1-1 ст.80 ГПК України - оскільки постановою Одеського окружного адміністративного суду від 18.11.2015р. у справі №815/5947/15 визнано протиправним та скасовано витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки відділу Держземагенства у Татарбунарському районі Одеської області №В-Н-842 від 22.09.2014р.
Рішенням господарського суду Одеської області від 12.04.2016р. по справі № 916/2918/15 (суддя Цісельський О.В.), залишеним без змін постановою Одеського апеляційного господарського суду від 15.06.2016р. по справі № 916/2918/15, позов прокурора Татарбунарського району Одеської області в інтересах держави в особі ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області задоволено повністю: внесено зміни до договору від 01.06.2006р. оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі рекреаційного призначення площею 4,287 га, яка знаходиться в курортній зоні "Катранка" в межах села ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області та передана для обслуговування бази відпочинку "Мрія", зареєстрованому в Татарбунарському відділенні Одеської регіональної філії державного підприємства "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.08.2006р. за №040653500039, а саме, доповнено договір п.10.1 у наступній редакції: "Самостійно, щороку обчислювати суму орендної плати станом на 1 січня, з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки і не пізніше 20 лютого поточного року подавати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, визначеному Податковим кодексом України (з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель у разі введення її в дію)", стягнуто з ТОВ „МОЛОКОЗАВОД на користь держбюджету України 1 218грн. судового збору.
Постановою Вищого господарського суду України від 04.10.2016р. постанову Одеського апеляційного господарського суду від 15.06.2016р. та рішення господарського суду Одеської області від 12.04.2016р. по справі № 916/2918/15 скасовано, справу направлено на новий розгляд до господарського суду Одеської області.
При цьому, в своїй постанові ВГСУ зазначив, що при вирішенні спору суди керувались приписами чинного законодавства, які стосуються позовних вимог, щодо яких ухвалою господарського суду Одеської області від 12.04.2016р. у справі №916/2918/15 припинено провадження у справі №916/2918/15.
На підставі розпорядження керівника апарату господарського суду Одеської області № 871 від 18.10.2016р., по справі №916/2918/15 призначено повторний автоматичний розподіл справи, згідно якого справу № 916/2918/15 передано на розгляд судді господарського суду Одеської області Мостепаненко Ю.І.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 21.10.2016р. суддею Мостепаненко Ю.І. справу № 916/2918/15 прийнято до провадження, розгляд справи призначено на 16.11.2016р.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 16.11.2016р. розгляд справи відкладено на 14.12.2016р. на задоволення клопотання відповідача про відкладення розгляду справи.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 14.12.2016р. справу № 916/2918/15 призначено до колегіального розгляду у складі трьох суддів господарського суду Одеської області.
Згідно з протоколом автоматичного визначення складу колегії суддів від 15.12.2016р., справу № 916/2918/15 передано на розгляд колегії суддів у складі: головуючий суддя - Мостепаненко Ю.І., судді: Бездоля Ю.С., Зайцев Ю.О.
Ухвалою господарського суду Одеської області від 16.12.2016р. зазначеною колегією суддів справу № 916/2918/15 прийнято до провадження, розгляд справи призначено на 18.01.2017р.
Під час розгляду справи від ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області надходили письмові пояснення, згідно яких остання зазначила, що підтримує позовні вимоги прокурора в повному обсязі, просить суд їх задовольнити, розгляд справи здійснити за відсутності представника ОСОБА_4 сільської ради.
В судовому засіданні 18.01.2017р.:
- представник прокуратури підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив суд їх задовольнити та внести зміни до договору від 01.06.2006р. оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі рекреаційного призначення площею 4,287 га, яка знаходиться в курортній зоні "Катранка" в межах села ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області та передана для обслуговування бази відпочинку "Мрія", зареєстрованому в Татарбунарському відділенні Одеської регіональної філії державного підприємства "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.08.2006р. за №040653500039, а саме, доповнити договір п.10.1 у наступній редакції: "Самостійно, щороку обчислювати суму орендної плати станом на 1 січня, з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки і не пізніше 20 лютого поточного року подавати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, визначеному Податковим кодексом України (з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель у разі введення її в дію)";
- представники відповідача заперечували проти позову, просили суд відмовити в його задоволенні, зазначивши, що ані прокурором, ані позивачем жодним чином не обгунтовано підстав внесення змін до договору у вигляді доповнення договору п. 10.1 в запропонованій редакції.
Згідно із приписами ст. 85 ГПК України в судовому засіданні 18.01.2017р. оголошено вступну і резолютивну частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, надані в ході розгляду справи, проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та давши їм відповідну правову оцінку, суд дійшов наступних висновків.
01.06.2006р. на підставі рішення ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району №465-ХХІV від 23.02.2006р. між ОСОБА_4 сільською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю „Молокозавод було укладеного договір оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі рекреаційного призначення площею 4,287 га, яка знаходиться в курортній зоні „Катранка в межах села ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області та передана для обслуговування бази відпочинку „Мрія, договір зареєстрований в Татарбунарському відділенні Одеської регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.08.2006 за №040653500039.
Відповідно до п. 8 Договору від 23.02.2006р., договір укладено на 49 років.
21.01.2008р. між сторонами було укладено додаткову угоду про внесення змін у договір оренди землі від 01.06.2006 року.
Відповідно до п. 9 договору від 23.02.2006р., орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та розмірі за 1 га., з щорічним корегуванням орендної плати за землі згідно рішення сесії ОСОБА_4 сільської ради з послідуючим інформуванням орендаря.
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції (п. 10 Договору).
Відповідно до п. 10а договору від 23.02.2006р., передбачено, що згідно ст. 24 ЗУ „Про оренду землі при проведенні експертної грошової оцінки земель орендна плата має бути переглянута згідно з діючим законодавством.
Відповідно до п. 13 Договору, розмір орендної плати переглядається щорічно у разі:
- зміни умов господарювання, передбачених договором;
- зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі внаслідок інфляції;
- погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджено документами;
- в інших випадках, передбачених законом.
Пунктом 1 додаткової угоди від 21.01.2008р. до договору оренди землі від 01.06.2006р. передбачено внесення змін до п. 9 договору, а саме: орендна плата за земельні ділянки комунальної власності вноситься орендарем у грошовій формі у розмірі 83868,51 грн., що складає 6,655% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки згідно рішення сесії ОСОБА_4 сільської ради з послідуючим інформуванням орендаря.
Орендна плата за земельні ділянки комунальної власності є регульованою ціною. Одже, зміна граничного розміру останньої є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору п. 9, що тягне обовязкове внесення змін до договору оренди землі у відповідній частині.
14.02.2013р. ОСОБА_4 сільською радою Татарбунарського району прийнято рішення „Про проведення нормативної грошової оцінки земель населеного пункту села ОСОБА_4, ОСОБА_4 сільської ради №464-VI.
На підставі вказаного рішення ОСОБА_4 сільської ради ДП „Одеський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою розроблена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель села ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області.
12.07.2013р. ОСОБА_4 сільською радою Татарбунарського району прийнято рішення №525-VІ „Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель села ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області, яка, з урахуванням вимог Податкового кодексу України, була введена в дію з 01.01.2014р.
Рішенням ОСОБА_4 сільської ради № 577-VІ від 28.11.2013р. затверджені фіксовані відсотки при визначенні ставок орендної плати за земельні ділянки на території ОСОБА_4 сільської ради.
Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № В-Н-842 від 22.09.2014р., наданого відділом Держземагентства в Татарбунарському районі грошова оцінка вказаної земельної ділянки становить 5 196 077,12 грн.
08.08.2014р. та 25.09.2014р. ОСОБА_4 сільська рада звернулась до ТОВ „Молокозавод з пропозиціями про укладення угоди про внесення змін до договору оренди земельної ділянки щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки та розміру орендної плати відповідно до рішень ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району №525-VІ від 12.07.2013р. та № 577-VІ від 28.11.2013р., Податкового кодексу України, а саме: викласти п.5 Договору в наступній редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 5 196 077,12 грн., викласти п.9 Договору в наступній редакції: "Орендна плата вноситься орендарем у грошовій сумі у розмірі 3,0% від нормативної грошової оцінки землі, що становить 155 882,31грн. на рік, згідно рішення сесії ОСОБА_4 сільської ради №577-VI від 28.11.2013р. "Про затвердження ставок оренди землі комунальної власності в межах с. Лиман на 2014 рік" з щорічним коригуванням орендної плати за землю згідно рішення сесії";
Листом № 22/10-1 від 22.10.2014р. ТОВ „Молокозавод повідомило ОСОБА_4 сільську раду про те, що не згодне з пропозиціями ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району щодо укладення додаткової угоди, якою сільрада намагається збільшити розмір орендної плати.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 18.11.2015р. у справі №815/5947/15 за адміністративним позовом ТОВ "Молокозавод" до відділу Держгеокадастру у Татарбунарському районі Одеської області Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, за участю третьої особи - ОСОБА_4 сільської ради про визнання протиправними дій та про зобов'язання видати витяг, адміністративний позов ТОВ "Молокозавод" задоволено частково, визнано протиправним та скасовано витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки відділу Держземагенства у Татарбунарському районі Одеської області №В-Н-842 від 22.09.2014р.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 27.01.2016р. апеляційну скаргу ТОВ "Молокозавод" залишено без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 листопада 2015р. без змін.
З огляду на те, що позивач у встановлений законом строк відповідь на пропозицію щодо внесення змін до договору оренди землі не отримав, прокурор Татарбунарського району Одеської області і звернувся до господарського суду з даним позовом, в якому просить суд внести зміни до договору від 01.06.2006р. оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі рекреаційного призначення площею 4,287 га, яка знаходиться в курортній зоні "Катранка" в межах села ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області та передана для обслуговування бази відпочинку "Мрія", зареєстрованому в Татарбунарському відділенні Одеської регіональної філії державного підприємства "Центр ДЗК", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.08.2006р. за №040653500039, а саме, доповнити договір п.10.1 у наступній редакції: "Самостійно, щороку обчислювати суму орендної плати станом на 1 січня, з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки і не пізніше 20 лютого поточного року подавати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, визначеному Податковим кодексом України (з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель у разі введення її в дію)"
Проаналізувавши наявні у справі докази у сукупності та надавши їм відповідну правову оцінку, суд дійшов наступних висновків.
За приписами ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно з ч. 1 ст. 628 вказаного Кодексу зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, 01.06.2006р. на підставі рішення ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району №465-ХХІV від 23.02.2006р. між ОСОБА_4 сільською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю „Молокозавод було укладеного договір оренди земельної ділянки несільськогосподарського призначення - землі рекреаційного призначення площею 4,287 га, яка знаходиться в курортній зоні „Катранка в межах села ОСОБА_4 сільської ради Татарбунарського району Одеської області та передана для обслуговування бази відпочинку „Мрія, договір зареєстрований в Татарбунарському відділенні Одеської регіональної філії державного підприємства „Центр державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 03.08.2006 за №040653500039.
Предметом позовних вимог, є внесення змін до договору від 01.06.2006р. оренди земельної ділянки шляхом доповнення договору п.10.1 у наступній редакції: "Самостійно, щороку обчислювати суму орендної плати станом на 1 січня, з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки і не пізніше 20 лютого поточного року подавати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, визначеному Податковим кодексом України (з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель у разі введення її в дію)".
Відповідно до ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом, а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 цього Кодексу).
Статтею 654 ЦК України унормовано, що зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, який змінюється, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає зі звичаїв ділового обороту.
Відповідно до ч. 2 ст. 188 ГК України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Частиною 4 ст. 188 ГК України передбачено, що у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Згідно зі ст. 21 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Отже, чинним законодавством передбачено можливість зміни умов договору оренди землі за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках, встановлених договором або законом.
Згідно ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем, проте, встановлено деякі обмеження розміру орендної плати річної суми платежу. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285 - 287 цього розділу. Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Аналізуючи заявлені прокурором позовні вимоги, суд вважає за доцільне зазначити, що необхідність подання орендатором до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкової декларації на поточний рік за формою, встановленою у порядку, визначеному Податковим кодексом України, не можна вважати підставою для внесення змін до договору оренди земельної ділянки згідно ст. 651 ЦК України, оскільки із системного аналізу положень Податкового кодексу України, вбачається, що зазначений законодавчий акт не встановлює конкретний розмір орендної плати за земельну ділянку, який має бути зазначений у договорі оренди, Податковий кодекс України лише передбачає порядок визначення орендної плати за землю та граничні розміри орендної плати, - з огляду на що доповнення договору запропонованим пунктом 10.1 не є приведенням договору у відповідність до норм чинного законодавства.
При цьому, суд зазначає, що ані прокурор, ані ОСОБА_4 сільська рада не навели обставин, які б свідчили про наявність визначених законом чи договором підстав для внесення судом відповідних змін у договір оренди земельної ділянки.
Відповідно до вимог ст.ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. При цьому, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.
Згідно зі ст.43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
1. В задоволенні позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст. 85 ГПК України.
Повне рішення складено та підписано 23 січня 2017р.
Головуючий суддя Ю.І. Мостепаненко
Суддя Ю.С. Бездоля
Суддя Ю.О. Зайцев