Справа № 815/6767/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 січня 2017 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого по справі судді Бжассо Н.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Одеса справу за адміністративним позовом Ізмаїльської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Ізмаїльської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області (далі - Ізмаїльська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1.), за результатом розгляду якого позивач просить суд: стягнути з ФОП ОСОБА_1 заборгованість перед бюджетом зі сплати адміністративних штрафів та інших санкцій у розмірі 6800,00 грн. до бюджету на рахунок №31116106700014, код платежу 21081103, одержувач - УДКСУ в Ізмаїльському районі, код -37977316, банк одержувача - ГУДКСУ в Одеської області, код банку - 828011.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив наступне.
ФОП ОСОБА_1 перебуває на обліку в Ізмаїльській ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області з 01.06.2010 року за №15514.
До Ізмаїльської ОДПІ надійшли матеріали перевірки СКМСД Ізмаїльського МВ ГУМВС України в Одеській області господарської одиниці розташованої за адресою: АДРЕСА_1 (магазин «Хортиця»), ФОП ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) для розгляду та прийняття рішення щодо застосування фінансових санкцій за реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які досягли 18-ти річного віку, що є порушенням вимог ст. 15-3 ЗУ №481/95-ВР.
Вказаними матеріалами та протоколом ОД №0248325 від 09.02.2015 встановлена реалізація однієї пляшки пива «Янтарь», об'ємом 0,5л, вартістю 7 гривень неповнолітньому ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. У зв'язку з цим на підставі 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 ПКУ та згідно з абз. 9 ч. 2 ст. 17 ЗУ "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995р. за №481/95-ВР до платника застосована штрафна санкція у розмірі 6800 грн. (порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень).
Рішення про застосування фінансових санкцій №000013 від 29.04.2015 року було направлено поштою 05.05.2015 року, але не платником не отримано у зв'язку зі спливом строку зберігання.
21.07.2016 року позивачем виписано податкову вимогу №606-17, яку направлено поштою платнику.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, належним чином та своєчасно повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду, 25.01.2017 року від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за відсутністю представника.
Відповідач до судового засідання не з'явився, належним чином та своєчасно повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду, причини неявки суду не повідомила.
Справу розглянуто в порядку письмового провадження, що відповідає приписам ч.6 ст. 128 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, приходить до наступного висновку.
01.06.2010 року ФОП ОСОБА_1 взято на облік як платника податків за № 15514.
Відповідно до довідки про суми податкового боргу платника податків від 02.12.2016 року, податковий борг відповідача перед бюджетом становить 6800,00 грн. (адмін. штрафи та інші санкції).
21.04.2015 року Ізмаїльська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області отримала лист № 143/8, згідно якого ГУ ДФС в Одеській області надіслано позивачу матеріали перевірки СКМСД Ізмаїльського МВ ГУМВС України в Одеській області господарської одиниці «магазину «Гулівер», розташованого за адресою: АДРЕСА_2, ФО-П ОСОБА_3 та господарської одиниці «магазину «Хортиця», розташованого за адресою: АДРЕСА_3 ФО-П ОСОБА_1 для розгляду та прийняття рішення щодо застосування фінансових санкцій за реалізацію пива особам, які не досягли 18-річного віку, що є порушенням вимог ст. 15.3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового,алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за місцем реєстрації суб'єктів господарювання.
Згідно протоколу № 0248325 про адміністративне правопорушення від 09.02.2015 року, продавець магазину «Хортиця» ОСОБА_4 продала неповнолітньому ОСОБА_2 пляшку пива.
Відповідно до Рішення про застосування фінансових санкцій від 29.04.2015 року № 000013/15-02-021/НОМЕР_1, зобов'язано ФОП ОСОБА_1 сплатити у встановленому законодавством порядку штраф у розмірі 6800 грн.
Зазначене рішення не було вручене відповідачу та повернуто до ОДПІ з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
21.07.2016 року позивачем виставлено податкову вимогу позивачу, згідно якої загальна сума боргу платника податків станом на 20.07.2016 року становить 6800 грн.
Зазначену вимогу відповідач отримав 28.07.2016 року.
Відповідно до п. 15.1 ст. 15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Приписами пп.14.1.175, п.14.1 ст. 14 ПК України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання;
Згідно положень пп. 16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України, платник податків зобов'язаний, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи
Відповідно до п.36.1, п.36.2, п.36.3 ст.36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Приписами п. 59.1 ст. 59 ПК України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Згідно положень ч. 3 п.58.3 ст. 58 ПКУ, у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Згідно ст. 19 Конституції України - органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до пп. 20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового Кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до положень п.95.1, п.95.2, п.95.3 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить висновку, що адміністративний позов Ізмаїльської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 69-71, 86, 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити адміністративний позов Ізмаїльської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій .
Стягнути з ФОП ОСОБА_1 заборгованість перед бюджетом зі сплати адміністративних штрафів та інших санкцій у розмірі 6800,00 грн. до бюджету на рахунок №31116106700014, код платежу 21081103, одержувач - УДКСУ в Ізмаїльському районі, код -37977316, банк одержувача - ГУДКСУ в Одеської області, код банку - 828011.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Н.В. Бжассо