КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви в частині позовних вимог
та залишення позовної заяви без руху
30 грудня 2016 року № 810/4340/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в м. Києві адміністративний позов ТОВ «ВІТАПОЛІС» до Кабінету Міністрів України, ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області, третя особа: Міністерство фінансів України, про визнання незаконними та скасування рішень, зобов’язати вчинити дії , -
В С Т А Н О В И В:
ТОВ «ВІТАПОЛІС» звернулося до суду з позовом, в якому просить:
- визнати незаконними та скасувати рішення ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області від 17.05.2016 № 3788/10/10-13-11-02-10;
- визнати незаконною бездіяльність Кабінету Міністрів України з 30.01.2016 року, яка полягає у неприйнятті правового акту Кабінету Міністрів України про скасування наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 року № 21 та у незабезпеченні перегляду та приведенні Міністерством фінансів України свого наказу від 28.01.2016 № 21 у відповідність із Законом України від 26.11.2015 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»;
- зобов’язати ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області прийняти одержану податкову декларацію з податку на додану вартість за звітний (податковий) період календарний місяць квітень 2016 року з додатками та доповненнями до неї з подальшим введенням до інформаційних баз даних ДФС України відомостей зазначених у податковій декларації від 17.05.2016 та додатках до неї;
- зобов’язати Кабінет Міністрів України прийняти нормативно-правовий акт, необхідний для реалізації Закону України від 26.11.2015 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та забезпечити перегляд та приведення Міністерством фінансів України свого наказу від 28.01.2016 № 21 у відповідність з цим Законом.
Згідно ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Розглянувши матеріали адміністративного позову в частині позовних вимог, заявлених до Кабінету Міністрів України, судом встановлено наступне.
Так, згідно інформації комп’ютерної програми “Діловодство спеціалізованого суду” у провадженні Київського окружного адміністративного суду перебувають адміністративні справи № 810/3328/16 та № 810/3896/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ВІТАПОЛІС” до Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області та Кабінету Міністрів України про оскарження рішень, бездіяльності та зобов’язання вчинити певні дії.
У межах вказаних адміністративних справ ТОВ «ВІТАПОЛІС» заявлено позовні вимоги, зокрема, про: визнання незаконною бездіяльності Кабінету Міністрів України з 30.01.2016, яка полягає у неприйнятті правового акту Кабінету Міністрів України про скасування наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 та у незабезпеченні перегляду та приведенні Міністерством фінансів України свого наказу від 28.01.2016 №21 у відповідність із Законом України від 26.11.2015 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»; зобов’язання Кабінету Міністрів України прийняти нормативно-правовий акт, необхідний для реалізації Закону України від 26.11.2015 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та забезпечення перегляду та приведення Міністерством фінансів України свого наказу від 28.01.2016 №21 у відповідність з цим Законом.
У той же час, такі ж позовні вимоги заявлено ТОВ «ВІТАПОЛІС» при зверненні до суду з адміністративним позовом від 19.12.2016 №323/16, який надійшов до Київського окружного адміністративного суду 27.12.2016.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо у провадженні цього або іншого адміністративного суду є справа про спір між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.
Оскільки у провадженні Київського окружного адміністративного суду є справи про спір між цими ж сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, позовна заява підлягає поверненню позивачу в частині позовних вимог, заявлених до Кабінету Міністрів України.
Суд зазначає, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом (ч. 4 ст. 108 КАС України).
В іншій частині позовних вимог суд зазначає наступне.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 ст. 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частиною 3 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі, коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як слідує з позовної заяви, позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру. Однак, на порушення вказаних вимог закону позивачем додано до позовної заяви докази сплати судового збору у сумі 1 378,00 грн. (платіжне доручення від 02.12.2016 №1331), тобто, лише за одну позовну вимогу немайнового характеру.
Також згідно п.п. 2, 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
На порушення вказаних вимог у позовній заяві не вказано адреси електронної пошти сторін або відомостей про їх відсутність.
Зазначені вище обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам статті 106 КАС України в частині позовних вимог, заявлених до ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.
Отже, позовна заява підлягає залишенню без руху в цій частині з наданням позивачу часу для усунення зазначених недоліків.
Також суд зазначає, що згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У позовній заяві ТОВ «ВІТАПОЛІС» відповідачами зазначено Кабінет Міністрів України та ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області.
Однак, з урахуванням того, що судом прийнято рішення про повернення позовної заяви в частині позовних вимог, заявлених до Кабінету Міністрів України, позивачу слід уточнити перелік відповідачів.
Вказані недоліки повинні бути усунені у п’ятиденний строк з дня отримання позивачем копії даної ухвали.
Керуючись ст.ст. 87, 106, 107, 108, 160, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ТОВ «ВІТАПОЛІС» до Кабінету Міністрів України, ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області про визнання незаконними та скасування рішень а також зобов’язання вчинити певні дії повернути позивачу в частині позовних вимог про визнання незаконною бездіяльності Кабінету Міністрів України з 30.01.2016, яка полягає у неприйнятті правового акту Кабінету Міністрів України про скасування наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 та у незабезпеченні перегляду та приведенні Міністерством фінансів України свого наказу від 28.01.2016 №21 у відповідність із Законом України від 26.11.2015 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»; зобов’язання Кабінету Міністрів України прийняти нормативно-правовий акт, необхідний для реалізації Закону України від 26.11.2015 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» та забезпечення перегляду та приведення Міністерством фінансів України свого наказу від 28.01.2016 №21 у відповідність з цим Законом.
В іншій частині позовну заяву ТОВ «ВІТАПОЛІС» до Кабінету Міністрів України, ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ ДФС у Київській області, третя особа: Міністерство фінансів України, про визнання незаконними та скасування рішень, а також зобов’язати вчинити дії – залишити без руху.
Встановити позивачу п’ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лапій С.М.