справа № 2-а- 1085/08
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 липня 2008 року 14 год. 10 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд
під головуванням судді Боймиструка С.В.
за участю секретаря судового засідання Маньковського Д.В.
представника позивача Рожко О.Б.
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Рівненського міського центру зайнятості до Підприємства організації інвалідів «Юрист-Чорнобиль» про стягнення коштів в сумі 90564 грн. 62 коп.,
В С Т А Н О В И В:
Позивач Рівненський міський центр зайнятості, звернувшись з позовом до суду просить стягнути з відповідача безпідставно ( на підставі недостовірної інформації) отримані дотації на створення робочих місць в сумі 90564 грн. 62 коп. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить їх задоволити.
Представник відповідача в попередніх судових засіданнях позов не визнав, оскільки умови пунктів 2.3.3, 2.3.5 Договорів укладених ПОІ "Юрист-Чорнобиль" із міським центром зайнятості виконуються, використання коштів за призначенням не було, обставин що суттєво впливають на умови договорів не встановлено . Просить відмовити в його задоволенні.
Заслухавши учасників процесу , повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення з таких підстав.
З матеріалів справи вбачається (а.с.9-37), що на підставі Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.01.2001р. № 1, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.01.2001р. за №75/5266 (далі Порядок) Рівненський міський центр зайнятості та Підприємство організації інвалідів «Юрист-Чорнобиль уклали для працевлаштування безробітних громадян шляхом надання дотацій роботодавцю договори (далі Договори):
1. Договір № 727 від 07.02.2005 р., щодо працевлаштування громадянина ОСОБА_2
2. Договір № 809 від 25.05.2005 р., щодо працевлаштування громадянина ОСОБА_3
3. Договір № 810 від 25.05.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_4
4. Договір № 811 від 25.05.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_5
5. Договір № 813 від 25.05.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_6
6. Договір № 814 від 25.05.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_7
7. Договір № 816 від 30.05.2005 р., щодо працевлаштування громадянина ОСОБА_8
8. Договір № 817 від 30.05.2005 р., щодо працевлаштування громадянина ОСОБА_9
9. Договір № 825 від 03.06.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_10
10.Договір № 826 від 02.06.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_11
11.Договір № 827 від 02.06.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_12
12.Договір № 828 від 03.06.2005р., щодо працевлаштування громадянина ОСОБА_13
13.Договір № 858 від 08.07.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_14
14.Договір № 859 від 08.07.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_15
15.Договір № 860 від 11.07.2005 р., щодо працевлаштування громадянки ОСОБА_16
Згода роботодавця на працевлаштування безробітного на дотаційне робоче місце є одночасно його обов'язком з виконання Договорів на створення додаткових місць для працевлаштування безробітних за рахунок надання дотації роботодавцю та чинного законодавства щодо зазначеного працівника.
Відповідно до згаданого Порядку, дотація - це кошти Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття для покриття витрат на заробітну плату осіб, працевлаштованих за направленням державної служби зайнятості, надані роботодавцю, що створює додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних (далі Дотація).
Відповідно до ст.30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", Порядком та п.1 Договорів центр зайнятості надавав роботодавцю - ПОІ "Юрист-Чорнобиль" дотацію для покриття витрат на заробітну плату працевлаштованих безробітних громадян за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (а.с.87-104).
Відшкодування Дотації міським центром зайнятості проводилось на підставі поданих роботодавцем - ПОІ "Юрист-Чорнобиль" клопотань про відшкодування фактичних витрат на виплату заробітної плати за відповідний місяць працівникам прийнятим за направленням центру зайнятості на дотаційні робочі місця, із обов'язковим зазначенням дати виплати заробітної плати працівникам і суми належної до відшкодування підписаних головним бухгалтером та директором підприємства і скріплених печаткою підприємства (а.с.105-169).
Відповідно до ст.8 ЗУ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних послуг Фондом.
За наслідками проведеної звірки Рівненським міським центром зайнятості 21 червня 2006 року, 17 жовтня 2006 року, 24 жовтня 2006 року та 27 жовтня 2006 року було встановлено розбіжності між відомостями про нараховану та виплачену заробітну плату на підприємстві із відомостями, які подавались до міського центру зайнятості для відшкодування фактичних витрат на виплату заробітної плати особам працевлаштованим на дотаційні робочі місця, з метою отримання більшого розміру дотації, ніж склали фактичні витрати на підприємстві. Крім того, перевіркою було виявлено факти недостовірності подання до центру зайнятості інформації, а саме заробітна плата працівникам виплачувалася із затримкою ( не з власних коштів), а після фактичного перерахування центром зайнятості коштів на дотацію , чим порушувались гарантії зайнятості осіб, працевлаштованих за рахунок надання дотації. А також встановлений факт є невиконанням зобов'язань роботодавцем взятих на себе та пунктів 2.3.3, 2.3.5 Договорів укладених ПОІ "Юрист-Чорнобиль" із міським центром зайнятості ( а.с.38-78) чим порушено вимоги пункту 7 Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних.
Відповідно до п.15 Порядку у разі недостовірності поданих роботодавцем даних, використання дотації з порушенням законодавства та перешкоджання роботодавцем проведенню перевірки центр зайнятості припиняє виплату дотації. Роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати Фонду загальнообов'язкового соціального страхування України на випадок безробіття заподіяну шкоду.
Згідно з ст.12 ЗУ «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на міські та районні у містах центри зайнятості. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
За наведених обставин позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами та підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 160-163 КАС України, суд ,-
П О С Т А Н О В И В :
Позов задоволити.
Стягнути з Підприємства організації інвалідів «Юрист-Чорнобиль» (33000, м. Рівне, вул. Гайдара, 12А) код 32089305 ВАТ РОУ «Ощадбанк», МФО 333368, р/р 260033014263 на користь Рівненського міського центру (33000, м. Рівне, вул. Кавказька, 4) код 21084805 отримувач: відділення ДКУ у м. Рівне, ЗКПО 22586331, банк отримувача: Управління ДКУ в Рівненській обл., МФО 833017 р/р 37172974900002, кошти в сумі 90564 (девяносто тисяч пятсот шістдесят чотири гривні ) 62 копійки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: С.В. Боймиструк