Справа № 426/5012/15-п
ПОСТАНОВА
01 вересня 2015 року , м.Сватове
Сватівський районний суд Луганської області в особі судді Река А.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з ВДАІ Сватівського РВ ГУМВС Укаїни в Луганській області у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,-
за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
Встановив:
25 серпня 2015 року інспектором ВДАІ складений протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Як вимагають положенняст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали до нього, та чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволеною клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно положень ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Процедуру оформлення працівниками Державної автомобільної інспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху визначає Інструкція з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затверджена Наказом МВС України № 77 від 26.02.2009 року та Інструкція з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах внутрішніх справ України, затверджена Наказом МВС Українивід 04.10.2013 № 950, відповідно до положень якої протокол про адміністративне правопорушенняскладається на спеціальному бланку, що виготовлений друкарським способом згідно зтехнічним описом, на якому проставлено відповідні серія і номер . Усі реквізити протоколу заповнюються чорнилами чорного або синього кольору, крім гелевих, розбірливим почерком, державною мовою. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою, стосовно якої його складено. При складанні протоколу зазначаються, зокрема , відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (зазначаються повністю (без скорочення) її прізвище, імя та по батькові; число, місяць і рік народження; місце народження; місце проживання; місце реєстрації, номер телефону; найменування підприємства, установи, організації, де працює (її посада) або навчається особа; документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі й назва ОВС, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток), дата видачі й найменування підприємства, установи, організації, що його видали); відомості щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності впродовж року (за наявності)).
Дослідивши матеріали справи, суддею встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії АП1 № 336986 від 25.08.2015 року, всупереч вимогам ст. 256 КУпАП та вищевказаних Інструкцій, не вказано місце народження, телефон ОСОБА_1
Окрім того, висновок № 132 щодо результатів медичного огляду стосовно ОСОБА_1 не у повній мірі відповідає вимогам Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом МВС і МОЗ № 400/666 від 09.09.2009 р., а саме у порушення п. 3.17 вищевказаної Інструкції у висновку відсутня печатка ЛПЗ, та у графі: висновок огляду, не зазначено результати огляду, чи перебував ОСОБА_1 в стані спяніння чи ні (відсутня відмітка).
Таким чином, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню на доопрацювання до органу, який склав протокол про адміністративне правопорушення.
При доопрацюванні матеріалів про адміністративне правопорушення, необхідно усунути вищенаведені недоліки, із врахуванням вимоги ст. 38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 245, 251, 252, 256, 276- 278 КпАП України, суд, -
Постановив:
Адміністративний матеріал, що надійшов з ВДАІ Сватівського РВ ГУМВС Укаїни в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути до ДАІ Сватівського РВ ГУМВС Укаїни в Луганській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.С.Река