20.01.2017 Провадження по справі № 2-а/380/6/17
Справа № 380/1771/16-а
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
20 січня 2017 року Тетіївський районний суд Київської області в складі :
головуючого судді : Лісовенка П.І.
при секретарі : Романовській Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тетієві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати протиправними дії Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо ненадання їй довідки про заробітну плату відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 та зобов'язати відповідача видати дану довідку з урахуванням всіх надбавок, премій та допомоги за грудень місяць 2015 року по посаді головного державного податкового ревізора-інспектора зі стажем державного службовця 11 років 10 місяців, з якої їй було призначено пенсію та у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01 грудня 2015 року, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 та Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723 та стягнути з відповідача судовий збір.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити в повному обсязі.
Представник Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області в судове засідання не прибув, надіслали до суду заперечення, в якому просять справу розглядати за наявними у справі матеріалами та без участі їхнього представника. Також, просять в задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню, виходячи із наступного.
В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 з 05.12.2002 року отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України «Про державну службу» з посади головного податкового ревізора-інспектора Тетіївської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області.
02.09.2016 року позивач звернулася до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області із заявою про видачу довідки про заробітну плату з урахуванням всіх надбавок, премій та допомоги за грудень місяць 2015 зі стажем державного службовця 11 років 11 місяців, з якої їй було призначено пенсію. (а.с.13).
Листом Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області від 22.09.2016 року №9380/109/10-02-05-040 відмовлено ОСОБА_1 у наданні довідки для перерахунку пенсії, оскільки, Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889 не передбачає проведення перерахунку пенсії, в тому числі призначених згідно із ЗУ «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723, постановою КМУ від 09.12.2015 року №1013 скасовано пункт 4 постанови КМУ від 31.05.2000 №865, підстави для видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій, який був передбачений ст.37 Закону України №3723, відсутні. (а.с.14).
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч.1 ст.6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних приватних закладів для догляду непрацездатними.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст.92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», (в чинній редакції на час призначення пенсії), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
У зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» 28.12.2014 р. №76-VIII текст статті 37-1 викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України».
Пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» (в редакції від 24.04.2014 року) зазначено, що перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», з 01 грудня 2015 року передбачено підвищення посадових окладів працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, схеми посадових окладів яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006 року «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів». Також, постановою Кабінету Міністрів України № 1013 затверджено зміни, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, зокрема у постанові Кабінету Міністрів України № 865 від 31 грудня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» виключено пункт 4.
Оскільки, постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 набрала чинності 15 грудня 2015 року, після її публікації в офіційному виданні «Урядовий кур'єр», то станом на 01.12. 2015 року постанова Кабінету Міністрів України № 865 від 31.12.2000 року діяла в редакції від 24 квітня 2014 року, а тому, суд вважає, що позивач має право на отримання довідки про заробітну плату відповідно до суми фактично нарахованої заробітної плати працюючого державного службовця на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Таким чином, виходячи зі змісту заявлених позовних вимог, аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Здійснені позивачем і документально підтверджені судові витрати у виді сплаченого судового збору в сумі 551грн. 20коп. також підлягають стягненню з відповідача на користь позивача, відповідно до ст. 94 КАС України.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.19,22,46,92 Конституції України, постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», ст.ст.2,6, 69-71,94,160,162,163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області щодо ненадання ОСОБА_1 довідки про заробітну плату відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013.
Зобов'язати Білоцерківську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області видати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, довідку відповідної форми (затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 року №15-1) про заробітну плату з урахуванням всіх надбавок, премій та допомоги за грудень місяць 2015 року по посаді головного державного податкового ревізора-інспектора зі стажем державного службовця 11 років 10 місяців, з якої їй було призначено пенсію та у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям з 01 грудня 2015 року, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 та Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723.
Стягнути з Білоцерківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області, юридична адреса: 09117, Київська область, м.Біла Церква, бул.Олександрійський,б.12, код ЄДРПОУ 39468482, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: 09800, АДРЕСА_1, понесені судові витрати у виді судового збору в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят один) гривень 20 копійок.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Тетіївський районний суд Київської області.
Суддя: П.І.Лісовенко