Ухвала суду № 64264071, 24.01.2017, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
24.01.2017
Номер справи
2/75-б
Номер документу
64264071
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_____________

У Х В А Л А

"24" січня 2017 р.Справа № 2/75-Б

Господарський суд Хмельницької області у складі:

суддя Яроцький А.М., розглянувши матеріали справи

за заявою Славутської обєднаної державної податкової інспекції м. Славута

до державного підприємства „Романінський цегельний завод с. Романіни Славутського району Хмельницької області

про визнання банкрутом

Представники:

від кредиторів: ОСОБА_1 - представник ПАТ "Хмельницькгаз" згідно довіреності від 18.04.2016р.

за участю: ліквідатор - арбітражний керуючий ОСОБА_2

ОСОБА_3 - представник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області згідно довіреності від 17.01.2017р.

ОСОБА_4 - прокурор згідно посвідчення №029350 від 01.10.2014р.

Ухвалою господарського суду від 21.03.2003р. порушено провадження у справі №2/75-Б про банкрутство державного підприємства „Романінський цегельний завод с.Романіни Славутського району, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ухвалою від 10.04.2003р. введено процедуру розпорядження майном Романінського цегельного заводу, призначено розпорядником арбітражного керуючого ОСОБА_2.

Ухвалою суду від 04.08.2003р. затверджено реєстр вимог кредиторів на загальну суму 1 702 569,96 грн.

Ухвалою від 15.09.2003р. зупинено провадження у справі №2/75-Б до закінчення дії мораторію на реалізацію майна державних підприємств.

Ухвалою суду від 14.02.2013р. поновлено провадження у справі №2/75-Б.

Постановою суду від 27.02.2013р. визнано банкрутом державне підприємство „Романінський цегельний завод (Хмельницька область, Славутський район, с.Романіни, ідентифікаційний код 00291687), відкрито ліквідаційну процедуру, призначити ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво №322, видане Міністерством юстиції України 22.02.2013р.).

Ухвалами суду від 27.02.2014р. затверджено реєстр грошових вимог кредиторів до боржника у загальній сумі 2432755,77грн., встановлено строк для проведення ліквідаційної процедури державного підприємства "Романінський цегельний завод" до 27.08.2014 року, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого ОСОБА_2

Ухвалами суду строк ліквідаційної процедури неодноразово продовжувався з визначеною датою закінчення 27.12.2016р.

29.12.2016р. на електронну адресу суду (03.01.2016р. - поштовою кореспонденцією) надійшло клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на два місяці, яке призначено до розгляду в судовому засіданні.

20.01.2017р. на адресу суду надійшов лист Мінекономрозвитку України, згідно з яким звіт ліквідатора повернуто на доопрацювання з наведеними зауваженнями та недоліками.

Ліквідатор в судовому засіданні 24.01.2017р. клопотання про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на два місяці підтримав. В обґрунтування поданого клопотання ліквідатор зазначив про необхідність додаткового часу для доопрацювання поданого звіту та повторного подання останнього на затвердження Мінекономрозвитку України. Крім того ліквідатором призначено засідання комітету кредиторів на 02.02.2017р. для затвердження звіту про проведену роботу та погодження подальших дій в межах ліквідаційної процедури, що підтверджується повідомленням від 21.01.2017р. В судовому засіданні арбітражним керуючим надано письмову позицію з приводу зауважень Мінекономрозвитку України викладених у листі від 13.01.2017р.

Учасники провадження у справі про банкрутство в судовому засіданні 24.01.2017р. проти продовження строку ліквідаційної процедури банкрута на два місяці не заперечили.

При розгляді поданого клопотання та доданих до нього документів судом враховується таке:

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно зі ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.

Стаття 8 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає, що за наслідками розгляду господарським судом заяв, клопотань та скарг, у справі про банкрутство виносяться ухвали господарського суду, а також постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 37 Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Згідно з ч. 3 ст. 40 Закону ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконує свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Стаття 83 Закону визначає випадки при настанні яких господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство. Зокрема відповідно до змісту наведеної статті господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо: боржник не внесений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; юридичну особу, яка є боржником, припинено в установленому законодавством порядку, про що є відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; затверджена мирова угода в порядку, передбаченому цим Законом; затверджений звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Законом; згідно із законом справа не підлягає розгляду в господарських судах України; підприємницька діяльність фізичної особи - підприємця, яка є боржником, припинена в установленому законодавством порядку, про що зроблено відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

При цьому судом враховується, що зазначена норма Закону не містить такої підстави для припинення провадження у справі про банкрутство, як закінчення строку ліквідаційної процедури.

Відповідно до ст. 46 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії договорів купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - копія розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів цінних паперів - копія звіту про наслідки погашення цінних паперів, засвідчена Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу. У разі якщо господарський суд дійшов висновку, що ліквідатор не виявив або не реалізував майнові активи банкрута у повному обсязі, суд виносить ухвалу про призначення нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом, якщо інше не передбачено цим Законом. Новий ліквідатор очолює ліквідаційну комісію і діє згідно з вимогами цього Закону. Ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Постановою суду від 27.02.2013р. визнано банкрутом державне підприємство „Романінський цегельний завод.

Ухвалами суду строк проведення ліквідаційної процедури банкрута неодноразово продовжувався з визначеною датою закінчення 27.12.2016р.

Ліквідатором у клопотанні поданому 29.12.2016р. вказано про необхідність додаткового часу для доопрацювання звіту про проведену роботу та повторного подання останнього на затвердження Мінекономрозвитку України. Крім того ліквідатором призначено засідання комітету кредиторів на 02.02.2017р. для затвердження звіту про проведену роботу та погодження подальших дій в межах ліквідаційної процедури, що підтверджується повідомленням від 21.01.2017р. За наслідком погодження органом правління та комітетом кредиторів звіту та ліквідаційного балансу банкрута, останні будуть подані суду для затвердження.

Таким чином, вказані обставини свідчать про не завершення ліквідатором ліквідаційної процедури банкрута з об'єктивних причин.

Враховуючи, що на час розгляду справи, строк ліквідаційної процедури фактично закінчився, а ліквідація банкрута не завершена, відсутність заперечень присутніх в судовому засіданні учасників провадження у справі про банкрутство, суд вважає за належне клопотання ліквідатора задовольнити, а строк ліквідаційної процедури ДП "Романінський цегельний завод" і повноважень арбітражного керуючого ОСОБА_2 як ліквідатора продовжити до 27.02.2017р.

Керуючись ст.ст. 37, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Суд -

У Х В А Л И В :

Клопотання ліквідатора про продовження строку ліквідаційної процедури банкрута та повноважень арбітражного керуючого ОСОБА_2 як ліквідатора ДП "Романінський цегельний завод" задовольнити.

Продовжити строк ліквідаційної процедури ДП "Романінський цегельний завод" і повноважень арбітражного керуючого ОСОБА_2 як ліквідатора продовжити до 27.02.2017р.

Копію ухвали надіслати: кредиторам, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України.

СуддяЯроцький А.М.

Віддруковано 12 примірників :

1 до справи;

2 Славутському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Хмельницької області - 30000, м. Славута вул. Козацька, буд. 2

3 - виконавчій дирекції Хмельницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - м. Хмельницький, вул. Проскурівська, 18

4 - Славутський міськрайонний центр зайнятості - м. Славута, вул. Миру, 20

5 - ПАТ „Славутський комбінат „Будфарфор - м. Славута, вул. Козацька, 122

6 - ТОВ інженерно-виробниче підприємство „Відеотехсервіс - АДРЕСА_1

7 - ПАТ „Хмельницькобленерго - м. Хмельницький, вул. Храновського, 11а

8 - ТОВ „Енерготрейд - м. Київ, вул. Маршала Тимошенка, 29, к.2

9 - Славутській райдержадміністрації - м. Славута, вул. Соборності, 7

10 - ЗАТ „Будмпусконаладка - м. Київ, вул. Олегівська, 36

11 Славутській обєднаній державній податковій інспекції - м. Славута, вул. Козацька, 36

12 Міністерству економічного розвитку і торгівлі України (01008, м.Київ, вул.Грушевського, 12/2)