Головуючий у 1 інстанції - Куденков К.О.
Суддя-доповідач - Гайдар А.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2017 року справа №805/3480/15-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Гайдара А.В., суддів Василенко Л.А., Казначеєва Е.Г.,
при секретареві судового засідання Томах О.О.,
за участю:
представника позивача Олійника О.С. (за довіреністю) в режимі відеоконференції
представника відповідача Свистунової Н.О. (за довіреністю) в режимі відеоконференції
розглянув у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції апеляційну скаргу Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції м.Маріуполя головного управління державної фіскальної служби у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2015 року у справі № 805/3480/15-а за позовом Публічного акціонерного товариства «Маріупольський графітовий комбінат» до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції головного управління державної фіскальної служби у Донецькій області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2015 року Публічного акціонерного товариства "Маріупольський графітовий комбінат" до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 19 березня 2015 року №0009381702. Визнано протиправним та скасовано рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 19 березня 2015 року №0009371702. Визнано протиправним та скасовано рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 19 березня 2015 року №0009271702. Визнано протиправним та скасовано рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 19 березня 2015 року №0009311702. Визнано протиправним та скасовано рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 19 березня 2015 року №0009321702. Визнано протиправним та скасовано рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 19 березня 2015 року №0009301702. Визнано протиправним та скасовано рішення Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені від 19 березня 2015 року №0009351702. В іншій частині позовних вимог - відмовлено. (арк.справи 65-69)
Відповідач - Маріупольська об'єднана державна податкова інспекція головного управління державної фіскальної служби у Донецькій області, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій вказав, що судом першої інстанції неправильно застосовані норми матеріального та процесуального права, неповно досліджено докази і встановлено обставини справи, наявним у справі доказам не надано належної оцінки, у зв'язку з чим вказана постанова підлягає скасуванню. (арк.справи 102-105)
Апеляційний розгляд справи здійснювався із застосуванням засобів технічної фіксації судового процесу відповідно до статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України в режимі відеоконференції за приписами статті 122-1 Кодексу адміністративного судочинства України.
Представник відповідача у судовому засіданні в режимі відеоконференції підтримала доводи апеляційної скарги, просила її задовольнити, постанову суду першої інстанції скасувати, прийняти нове рішенням, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.
Представник позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції заперечував проти доводів апеляційної скарги, просив суд залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
За правилами частини першої статті 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю - доповідача, думку представників сторін, перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
Позивач - ПАТ "Маріупольський графітовий комбінат" зареєстроване у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 05394618, місцезнаходження: 87500, Донецька область, місто Маріуполь, вул. Станіславського, будинок 9, знаходиться на обліку Маріупольській ОДПІ ГУ ДФС (Орджонікідзевське відділення), про що зазначено у відомостях з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі "Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", затвердженого Наказом Міністерства юстиції України "Про деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" №466/5 від 31.03.2015р., зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 березня 2015р. за №349/26794.
Відповідач - Маріупольська об'єднана державна податкова інспекція головного управління державної фіскальної служби у Донецькій області зареєстрована у якості юридичної особи, ідентифікаційний код: 38674064, місцезнаходження: 87515, Донецька область, місто Маріуполь, вул. Італійська, будинок 59, про що зазначено у відомостях з Єдиного державного реєстру, безоплатний доступ до яких забезпечується на підставі "Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".
19 березня 2015 року Маріупольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0009381702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", до позивача застосовано штраф у розмірі 2612,37 грн. та нарахована пеня у розмірі 731,46 грн. за період з 22.07.2014р. по 18.08.2014р.
19 березня 2015 року Маріупольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0009371702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", до позивача застосовано штраф у розмірі 2 606,96 грн. та нарахована пеня у розмірі 703,83 грн. за період з 21.06.2014р. по 17.07.2014р.
19 березня 2015 року Маріупольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0009271702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", до позивача застосовано штраф у розмірі 2 217,75 грн. та нарахована пеня у розмірі 551,65 грн. за період з 23.12.2014р. по 20.01.2015р.
19 березня 2015 року Маріупольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0009311702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", до позивача застосовано штраф у розмірі 4 901,40 грн. та нарахована пеня у розмірі 761,40 грн. за період з 21.11.2014р. по 16.12.2014р.
19 березня 2015 року Маріупольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0009321702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", до позивача застосовано штраф у розмірі 4 311,71 грн. та нарахована пеня у розмірі 856,19 грн. за період з 21.10.2014р. по 20.11.2014р.
19 березня 2015 року Маріупольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0009301702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", до позивача застосовано штраф у розмірі 2 581,03 грн. та нарахована пеня у розмірі 497,33 грн. за період з 21.08.2014р. по 09.09.2014р.
19 березня 2015 року Маріупольською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області прийнято рішення про нарахування штрафних санкцій та нарахування пені №0009351702, яким, на підставі ч.10 та п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", до позивача застосовано штраф у розмірі 2 322,59 грн. та нарахована пеня у розмірі 510,20 грн. за період з 23.09.2014р. по 14.10.2014р.
Згідно з копією заяви позивача вих.№477 від 11.11.2014р. до Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області, позивач просить: - звільнити його від виконання своїх обов'язків, визначених ч.2 ст.6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14.04.2014р. до закінчення антитерористичної операції, або військового чи надзвичайного стану; - списати заборгованість по сплаті єдиного внеску (фінансові санкції та пеня); - повернути сплачені кошти.
Вказана заява отримана контролюючим органом 11.11.2014р.
Згідно з п.1 та п.12 ч.2 ст.6 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом.
За приписами абзаців першого та другого ч.8 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.1 вказаного Закону визначено, що недоїмка - це сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
Тобто, пеня та штрафні санкції не є складовою недоїмки з єдиного внеску.
Відповідно до частини 10 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Також, згідно з п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", в редакції чинній до 01.01.2015р., передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Пунктом другим ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", в редакції чинній після 01.01.2015р., передбачено, що орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до абзацу першого пп.2 п.7.2 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №455 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 19 вересня 2013 р. за №1622/24154, яка була чинна на момент прийняття спірних рішень, передбачено, що відповідно до частини одинадцятої статті 25 Закону до платників, визначених підпунктами 1-4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, органи доходів і зборів застосовують штрафні санкції у таких розмірах: - за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 9.
Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних карток особових рахунків платників.
При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний період, за який сплачується єдиний внесок, незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.
Для платників, зазначених у підпунктах 1 та 2 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, таким періодом є календарний місяць, для платників, зазначених у підпунктах 3 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 4 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, - календарний рік, для платників, зазначених у підпункті 3 пункту 2.1 розділу II цієї Інструкції, які обрали спрощену систему оподаткування, - календарний квартал відповідно.
Позивач був платником єдиного внеску згідно з п.п.1 пункту 2.1 вказаної Інструкції та згідно з п.1 ч.1 ст.4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Як вбачається із спірних рішень, з урахуванням наведених законодавчих приписів, штраф та пеня застосовані у зв'язку з несвоєчасною сплатою єдиного внеску за звітні періоди: червень 2014р. (рішення №0009381702 від 19.03.2015р.); травень 2014р. (рішення №0009371702 від 19.03.2015р.); листопад 2014р. (рішення №0009271702 від 19.03.2015р.); жовтень 2014р. (рішення №0009311702 від 19.03.2015р.); вересень 2014р. (рішення №0009321702 від 19.03.2015р.); липень 2014р. (рішення №0009301702 від 19.03.2015р.); серпень 2014р. (рішення №0009351702 від 19.03.2015р.).
Тобто, позивач несвоєчасно виконував обов'язок платника єдиного внеску щодо сплати єдиного внеску у періоді з 21.06.2015р. по 20.01.2015р.
Законом України №1669-VII від 02.09.2014р. "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", який набрав чинності 15.10.2014р., у Законі України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено пунктом 9-3 (у наступному 9-4) такого змісту:
"9-3. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу".
Таким чином, законодавець передбачив ретроактивну дію вказаних приписів щодо звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, передбачених Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
При цьому, єдиною умовою звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, передбачених Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, - є перебування платника єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Подання окремих заяв про звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, сертифікатів тощо - не потребується.
Також, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що подання заяви щодо звільнення від виконання обов'язків платника єдиного внеску згідно абзацу другого п.9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" є диспозитивним правом платника єдиного внеску, який бажає бути звільненим від виконання таких обов'язків. Проте, положення абзацу третього п.9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо звільнення від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій, - є імперативним приписом щодо всіх платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Статтею другою Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" передбачено, що на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 року громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014 року з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.
Банки та інші фінансові установи, а також кредитори зобов'язані скасувати зазначеним у цій статті особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014р. №1053-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція" до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Маріуполь Донецької області.
Дію вказаного Розпорядження зупинено Розпорядженням Кабінету Міністрів України №1079-р від 05.11.2014р.
Вказані розпорядження втратили чинність згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 р. № 1275-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України". Також, цим розпорядженням до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено м. Маріуполь Донецької області.
Таким чином, позивач є платником єдиного внеску, визначений статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", та який перебуває на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
На підставі наведеного, колегія суддів дійшла висновку, що до позивача не застосовуються відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за невиконання обов'язків платника єдиного внеску у спірний в цій справі період.
Також, при вирішенні питання щодо задоволення позовних вимог або відмови в їх задоволенні, колегія суддів враховує відсутність у позивача можливості іншим засобом захистити свої права та законні інтереси, оскільки пунктом 9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачена можливість визнання безнадійною та списання недоїмки з єдиного внеску, але не штрафів та пені. Тобто, у позивача відсутній інший ефективний засіб правового захисту.
Таким чином, оскільки спірними рішеннями порушується право позивача на звільнення з 14.04.2014р. від відповідальності, штрафних та фінансових санкцій за невиконання обов'язків платника єдиного внеску, колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції, що спірні рішення є протиправними та підлягають скасуванню.
Нормами ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.
Частина позовних вимог, в задоволенні яких відмовлено постановою суду першої інстанції, не є предметом апеляційного оскарження, тому колегія суддів на підставі ч.1 ст.195 КАС України зазначає, що в цій частині судове рішення не є предметом апеляційного розгляду.
На підставі викладеного, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції надана правильна правова оцінка спірним правовідносинам та постанова прийнята з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122-1, 195, 196, п.1 ч.1 ст. 199, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції м.Маріуполя головного управління державної фіскальної служби у Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2015 року у справі № 805/3480/15-а - залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 28 грудня 2015 року у справі № 805/3480/15-а - залишити без змін.
Повний текст ухвали буде виготовлений та підписаний колегією суддів протягом п'яти днів.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий А.В. Гайдар
Судді Л.А.Василенко
Е.Г. Казначеєв