Постанова № 64236444, 04.01.2017, Баришівський районний суд Київської області

Дата ухвалення
04.01.2017
Номер справи
355/1422/16-а
Номер документу
64236444
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 355/1422/16-а

Провадження № 2-а/355/2/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 січня 2017 року Баришівський районний суд Київської області в складі

головуючого судді Литвиненко О.Л.

секретаря Лунгул Т.А.

за участю представника відповідача ОСОБА_1

розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в смт. Баришівка Київської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про оскарження дій осіб владних повноважень, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи його тим, що є ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС другої категорії. В 1986 році позивач працював в колгоспі ім.. Куйбишева с. Діброва Поліського району Київської області трактористом та водієм. З 06.05.1986 року по 10.05.1986 року відповідно до наказу керівника колгоспу ім.. Куйбишева с. Діброва надавав допомогу населенню у зв'язку із катастрофою на Чорнобильській АЕС. У вказаний час ОСОБА_2 виконував роботи з вивозу майна населення із другої та третьої зон радіоактивного зараження , а саме з с. Ольшанка Поліського району Київської області. З 17.03.1993 року ОСОБА_2 зарахований водієм в Науково-виробниче об`єднання "Прип`ять" , яке неодноразово реорганізовувалось і в даний час має назву Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильський спецкомбінат", де й продовжує працювати водієм. 26.06.2016 року ОСОБА_2 звернувся до Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області із заявою про призначення пенсії як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 25.10.2016 року рішенням № 1003 про результати розгляду заяви про призначення пенсії, відмовлено ОСОБА_2 в призначенні пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії, відповідно до п.1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", через відсутність первинних документів, які підтверджують участь в ліквідації аварії на ЧАЕС. Позивач вважає дане рішення незаконним, оскільки відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на території радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, а саме: учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які працювали в зоні відчудження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 16 календарних днів із зменшенням віку на 10 років, передбаченого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Вважає дії посадових осіб Баришівського об"єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області по відмові в призначення пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії незаконними. В заявленому позові просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області № 1003 від 25.10.2016 року про відмову в призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та із зменшенням пенсійного віку як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відпрацював на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженим у встановленому порядку понад 10 років та зобов'язати Баришівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити ОСОБА_2 пенсію за віком на пільгових умовах, а саме із зменшенням пенсійного віку на десять років, встановленого ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" та із зменшенням пенсійного віку на три роки як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відпрацював на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженим у встановленому порядку понад 10 років, з дня звернення за призначенням пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням загального пенсійного віку на тринадцять років, з 26.06.2016 року.

Позивач ОСОБА_2 у судове засідання не з'явився, про день та місце розгляду справи увідомлений своєчасно та належним чином. До суду від позивача ОСОБА_2 надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, заявлені позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить їх задовольнити, що дає суду підстави для розгляду справи та ухвалення рішення у відсутність позивача по справі.

Представник відповідача ОСОБА_1 в судовому засіданні заявлений позов не визнала та пояснила суду, що 01.08.2016 року до Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області звернувся позивач ОСОБА_2 із заявою про призначення пенсії. По заяві позивача ОСОБА_2 про призначення йому пільгової пенсії було відмовлено по причині відсутності первинних документів про участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та довідки за формою №122. Не оспорює те, що позивач приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, але відсутні необхідні первинні документи для призначення пільгової пенсії. На запит управління надано копії документів, згідно яких неможливо встановити період роботи ОСОБА_2 по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вважає, що підстав для призначення позивачу пільгової пенсії немає. Вважає, що наявність посвідчення ліквідатора наслідків на Чорнобильській АЕС другої категорії не дає права позивачу на призначення пенсії на пільгових умовах, а саме із зменшенням пенсійного віку на тринадцять років.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає заявлений позов обґрунтованим частково і таким, що підлягає до задоволення частково з наступних підстав.

Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч.2 ст.162 Кодексу у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень і про скасування рішення, зобов'язання відповідача вчинити певні дії, іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 25.02.1993 року отримав посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ( категорія 2), що підтверджується посвідчення серії А№172338 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ( категорія 2) від 25.02.1993 року. Вказане посвідчення у відповідності до "Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" № 13 від 10.09.1997 року було перереєстровано 09.04.1998 року.

Позивач ОСОБА_2 з 01.06.1985 року по 20.11.1987 року та з 14.01.1990 року по 09.03.1993 року працював колгоспі ім. Куйбишева в с. Діброва Поліського району Київської області, що підтверджується трудовою книжкою ОСОБА_2 серії БТ-ІІ № 0210608 від 09.08.1991 року та архівною довідкою Комунальної установи Поліської районної ради "Поліський трудовий архів" № 64 від 27.07.2016 року. Згідно довідки колгоспу ім. Куйбишева ОСОБА_2 за період роботи в с. Ольшанка Польського району Київської області з 05.05.1986 року по 10.05.1986 року по місцю роботи в колгоспі ім.. Куйбишева трактористом та приймав участь по вивезенню майна та йому виплачена додаткова заробітна плата в підвищеному розмірі відповідно до ОСОБА_3 міністрів УРСР та Укрпрофради від 10.06.1986 року № 207 в сумі 65 карбованців 61 копійку. За вказаний період по виконанню робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивачу ОСОБА_2 була виплачена додаткова заробітна плата в підвищеному розмірі в сумі 65 карбованців 61 копійку, що підтверджується довідкою колгоспу ім. Куйбишева №19 від 17.10.1992 року.

З 17.03.1993 року ОСОБА_2 зарахований водієм в Науково-виробниче об`єднання "Прип`ять" , яке неодноразово реорганізовувалось і в даний час має назву Державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильський спецкомбінат", де й продовжує працювати водієм.

Згідно довідки ДП "Чорнобильский спецкомбінат" №319 від 26.06.2016 року ОСОБА_2 був безпосередньо зайнятих на роботах, передбачених постановою Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 за №665-195 і постановою ЦК КПРС, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29.12.1987 року за №1497-378, що дають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності зі списком №1, затвердженим постановою Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173 та постановою КМУ від 11.03.1994 року , наказом МНС України від 13.03.2012 року № 576 з 17.03.1993 року по 26.06.2016 року час роботи по ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження зараховується до трудового стажу , до вислуги років : до 01.01.1988 року в потрійному , а з 01.01.1988 року в полуторному розмірі (в тому числі за списком № 1).

Згідно ст. 26 Закону України " Про загальнообов"язкове пенсійне страхування" особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.

01.08.2016 року позивач ОСОБА_2 звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку.

Рішенням №1003 від 25.10.2016 року Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області відмовлено позивачу ОСОБА_2 у призначенні пенсії, посилаючись на відсутність первинних документів, які дають позивачу право на отримання пенсії із зменшенням пенсійного віку.

Вказане рішення №1003 від 25.10.2016 року Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про відмову позивачу ОСОБА_2 у призначенні пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії суд вважає протиправним та незаконним, таким, що порушує права позивача, є незаконним і підлягає скасуванню з наступних підстав.

Статтею 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зокрема, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали в зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менш, ніж 5 календарних днів, передбачено зменшення віку на 10 років.

Згідно ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання пенсій: учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які відпрацювали на підземних роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробницт, робіт, професій, посад і показників, затвердженим у встановленому порядку ( чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше), вік виходу на пенсію зменшується додатково на три роки понад передбачений цією статтею.

Відповідно до ст. 10 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до положень ст. 65 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", документами, які підтверджують статус громадян та дають право користуватись пільгами, встановленими цим Законом, є посвідчення "учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС".

Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються, зокрема, такі документи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 №122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

Відповідно до архівної довідки Комунальної установи Поліської районної ради "Поліський трудовий архів" № 64 від 27.07.2016 року ОСОБА_2 з 1985 року по 1993 року працював колгоспі ім. Куйбишева в с. Діброва Поліського району Київської області.

Згідно довідки колгоспу ім. Куйбишева ОСОБА_2 приймав участь у виконанні робіт в 30-ти кілометровій зоні Чорнобильської АЕС ОСОБА_2 за період роботи в с. Ольшанка Поліського району Київської області з 05.05.1986 року по 10.05.1986 року по місцю роботи в колгоспі ім. Куйбишева трактористом та приймав участь по вивезенню майна та йому виплачена додаткова заробітна плата в підвищеному розмірі відповідно до ОСОБА_3 міністрів УРСР та Укрпрофради від 10.06.1986 року № 207 в сумі 65 карбованців 61 копійку. За вказаний період по виконанню робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивачу ОСОБА_2 була виплачена додаткова заробітна плата в підвищеному розмірі в сумі 65 карбованців 61 копійку, що підтверджується довідкою колгоспу ім. Куйбишева №19 від 17.10.1992 року.

Згідно довідки ДП "Чорнобильский спецкомбінат" №319 від 26.06.2016 року ОСОБА_2 був безпосередньо зайнятих на роботах, передбачених постановою Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 за №665-195 і постановою ЦК КПРС, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29.12.1987 року за №1497-378, що дають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності зі списком №1, затвердженим постановою Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173 та постановою КМУ від 11.03.1994 року , наказом МНС України від 13.03.2012 року № 576 з 17.03.1993 року по 26.06.2016 року час роботи по ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження зараховується до трудового стажу , до вислуги років : до 01.01.1988 року в потрійному , а з 01.01.1988 року в полуторному розмірі (в тому числі за списком № 1).

Відповідно до п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 р. № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 - до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи, які засвідчують особливий статус особи, зокрема, посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 №122, або довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

У разі неможливості подання довідки № 122 внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації, для визначення права на призначення пенсії надаються інші (первинні) документи, що підтверджують період роботи в зоні відчуження: первинні документи, що підтверджують періоди перебування в зоні відчуження: довідки про періоди роботи в зоні, табелі обліку робочого часу за період роботи в зоні, подорожні листи для водіїв, копії відомостей (особових рахунків) на виплату заробітної плати; особи, що були призвані на військові збори, можуть підтвердити виконання робіт в зоні довідками військових частин про виконання робіт в зоні, архівними документами Міністерства оборони.

Згідно зі ст.15 ЗУ "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" довідки про період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є лише підставою для визнання статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

З огляду на вищезазначені норми Закону, єдиним документом, що підтверджує статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими Законом України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій, є посвідчення "Учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" або "Потерпілий від Чорнобильської катастрофи".

Суд не приймає доводи відповідача про відсутність підстав призначення ОСОБА_2 пільгової пенсії по причині неможливості встановити період роботи, оскільки відповідно до частини 3 ст.65 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" посвідчення "Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС" є документом, що підтверджує статус громадянина, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надають право користування пільгами, встановленими цим законом.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_2 в населеному пункті с. Ольшанка Поліського району Київської області з 06.05.1986 року по 10.05.1986 року приймав участь в роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2-ї категорії, що доведено відповідним посвідченням, яке є безстроковим і діє на всій території України, тому має право на надання пенсії із зменшенням пенсійного віку на десять років та із зменшенням пенсійного віку на три роки як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відпрацював на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженим у встановленому порядку понад 10 років.

З урахуванням викладеного суд вважає, що позивач ОСОБА_2 має право на призначення пенсії за віком як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку на 10 років та із зменшенням пенсійного віку на три роки як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відпрацював на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженим у встановленому порядку понад 10 років,

З урахуванням викладених обставин, суд вважає за необхідне визнати протиправним та скасувати рішення Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області № 1003 від 25.10.2016 року про відмову в призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та із зменшенням пенсійного віку як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відпрацював на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженим у встановленому порядку понад 10 років.

Позивачем ОСОБА_2 заявлено позовну вимогу про зобов'язання відповідача призначити йому пенсію із зниженням пенсійного віку з 26.06.2016 року.

Судом встановлено, що 01.08.2016 року позивач ОСОБА_2 у звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку. Позивач ОСОБА_2 26.06.2016 року набув право на призначення пенсії за віком як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії , однак скористався даним правом 01.08.2016 року, звернувшись до відповідача із заявою про призначення пенсії відповідно до ст. 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із зменшенням пенсійного віку.

З урахуванням того, що судом визнається протиправним та скасовується рішення Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області № 1003 від 25.10.2016 року про відмову в призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", суд вбачає , що є підстави для призначення позивачу ОСОБА_2 пільгової пенсії. Тому є всі підстави для зобов'язання Баришівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити ОСОБА_2 пенсію за віком на пільгових умовах, а саме із зменшенням пенсійного віку на десять років, встановленого ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" та із зменшенням пенсійного віку на три роки як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відпрацював на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженим у встановленому порядку понад 10 років, з дня звернення за призначенням пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням загального пенсійного віку на тринадцять років, з 01.08.2016 року з дня звернення до відповідача з заяавою про призначення пільгової пенсії.

Встановлені судом обставини підтверджуються

- копією паспорта ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, серії СМ № 023017;

- копією посвідчення серії А№ 172338 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС ( категорія 2), виданого 25.02.1993 року ОСОБА_2;

- копією трудової книжки ОСОБА_4 серії БТ-ІІ № 0210608 від 09.08.1991 року;

- рішенням № 1003 від 25.10.2016 року Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області про відмову в призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- копією архівної довідки Комунальної установи Поліської районної ради "Поліський трудовий архів" № 64 від 27.07.2016 року, згідно якої ОСОБА_2 з 1985 року по 1993 року працював колгоспі ім. Куйбишева в с. Діброва Поліського району Київської області;

- копією довідки колгоспу ім. Куйбишева, згідно якої ОСОБА_2 приймав участь у виконанні робіт в 30-ти кілометровій зоні Чорнобильської АЕС ОСОБА_2 за період роботи в с. Ольшанка Польського району Київської області з 05.05.1986 року по 10.05.1986 року по місцю роботи в колгоспі ім.. Куйбишева трактористом та приймав участь по вивезенню майна та йому виплачена додаткова заробітна плата в підвищеному розмірі відповідно до ОСОБА_3 міністрів УРСР та Укрпрофради від 10.06.1986 року № 207 в сумі 65 карбованців 61 копійку;

- копією довідки колгоспу ім. Куйбишева №19 від 17.10.1992 року, згідно якої за період з 05.05.1986 року по 10.05.1986 року по виконанню робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивачу ОСОБА_2 була виплачена додаткова заробітна плата в підвищеному розмірі в сумі 65 карбованців 61 копійку;

- копією довідки ДП "Чорнобильский спецкомбінат" №319 від 26.06.2016 року, згідно якої ОСОБА_2 був безпосередньо зайнятих на роботах, передбачених постановою Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05.06.1986 за №665-195 і постановою ЦК КПРС, ОСОБА_3 Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29.12.1987 року за №1497-378, що дають право на державну пенсію на пільгових умовах у відповідності зі списком №1, затвердженим постановою Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173 та постановою КМУ від 11.03.1994 року , наказом МНС України від 13.03.2012 року № 576 з 17.03.1993 року по 26.06.2016 року час роботи по ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС у зоні відчуження зараховується до трудового стажу , до вислуги років : до 01.01.1988 року в потрійному , а з 01.01.1988 року в полуторному розмірі (в тому числі за списком № 1);

- копією особової справи ОСОБА_2 на підставі якої йому видано посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

- іншими матеріалами справи.

З урахуванням викладених обставин позов підлягає до задоволення частково.

Керуючись ст.ст. 4, п. 1 ч. 1 ст. 17, ст. 20, ст. 59, ст. 71, ст. 99, 100, 104 - 106, 1712 Кодексу Адміністративного судочинства України, ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", суд,

П о с т а н о в и в :

Позов ОСОБА_2 задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області № 1003 від 25 жовтня 2016 року про відмову в призначенні ОСОБА_2 пенсії за віком як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії відповідно до п. 1 ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та із зменшенням пенсійного віку як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відпрацював на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженим у встановленому порядку понад 10 років.

Зобов'язати Баришівське об'єднане управління Пенсійного фонду України Київської області призначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсію за віком на пільгових умовах, а саме із зменшенням пенсійного віку на десять років, встановленого ч. 1 ст. 55 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування" та із зменшенням пенсійного віку на три роки як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, який відпрацював на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій , посад і показників, затвердженим у встановленому порядку понад 10 років, з дня звернення за призначенням пенсії за віком на пільгових умовах із зменшенням загального пенсійного віку на тринадцять років, з 01 серпня 2016 року.

Стягнути з Баришівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області (вул. Центральна,3 , смт. Баришівка, Київська область, код ЄДРПОУ 40383617) на користь держави судовий збір в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) гривню 20 копійок на рахунок 31215206700016, код 37862784 МФО 821018 банк ГУДКСУ в Київській області для Баришівського районного суду Київської області.

ОСОБА_3 може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Баришівський районний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Баришівського районного суду ОСОБА_5