Справа № 815/7546/16
УХВАЛА
23 січня 2017 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Стефанова С.О., за участю секретаря судового засідання Гунько О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Харч» до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування припису від 30.11.2016 року та постанов від 14.12.2016 року № 087/16, № 088/16, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебувала адміністративна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Харч» до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування припису від 30.11.2016 року та постанов від 14.12.2016 року № 087/16, № 088/16.
До суду від представника відповідача надійшло письмове клопотання про передачу даної справи на розгляд Приморського районного суду м. Одеси за предметною підсудністю.
Представники сторін у судове засідання не з’явилися, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Харч» до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування припису від 30.11.2016 року та постанов від 14.12.2016 року № 087/16, № 088/16, за правилами предметної підсудності підлягає розгляду у місцевому загальному суді як адміністративному суді, у зв’язку з чим її необхідно передати на розгляд до Приморського районного суду м. Одеси, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст.18 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа органу місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Статтею 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР встановлено, що районні та обласні ради - органи місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст.
Система місцевого самоврядування, згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР, включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; старосту; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року № 280/97-ВР, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» (№320-VIII від 09.04.2015 року), який набрав чинності 01 вересня 2015 року, передбачена передача функцій та частини повноважень щодо здійснення державного архітектурного будівельного контролю від Державної інспекції архітектурно-будівельного контролю України органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади.
На виконання цього Закону рішенням Одеської міської ради №6908-VI від 10.09.2015 року «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 17 грудня 2013 року № 4185-VI «Про затвердження структури виконавчих органів, загальної чисельності апарату Одеської міської ради та її виконавчих органів в новій редакції», в яке внесено зміни рішенням № 579-VII від 27.04.2016 року, створено Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (юридична адреса: 65009, м. Одеса, вул. Черняховського, 6) та затверджено Положення про Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської.
Таким чином відповідно до правил предметної підсудності, встановлених статтею 18 КАС України, цей спір підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, а саме Приморському районному суду м. Одеси.
Згідно з п. 2 ч.1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі виявилося, що провадження у справі відкрито без дотримання правил предметної підсудності.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 18, 22, 159,160,165 КАС України, суд
УХВАЛИВ :
Передати адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Харч» до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування припису від 30.11.2016 року та постанов від 14.12.2016 року № 087/16, № 088/16 на розгляд Приморського районного суду м. Одеси як адміністративного суду, відповідно до правил предметної підсудності закріплених в п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня проголошення ухали.
Повний текст ухвали складено та підписано суддею 24 січня 2017 року.
Суддя С.О. Стефанов