Номер провадження 3/243/52/2017
Номер справи 243/10332/16-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«23» січня 2017 року суддя Словянського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А., розглянувши матеріали, які поступили від Управління патрульної поліції в містах Краматорську та Словянську Департаменту патрульної поліції у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП невідомий, працюючої водієм БО «Благодійний ОСОБА_2 Траст Україна», яка проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 122 ч. 4 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
13 грудня 2016 року, в провадження Словянського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 з Протоколом про адміністративне правопорушення серії АП2 № 055491 від 06 грудня 2016 року, з якого вбачається, що 06 грудня 2016 року о 10 годині 35 хвилин в м. Краматорську по вул. Орджонікідзе біля будинку № 10, водій ОСОБА_1 керувала транспортним засобом АС U396295 ШД, державний номер НОМЕР_1, який на праві власності належить Благодійному ОСОБА_2 Траст Україна, при чому створила аварійну ситуацію, а саме під час перестроювання з однієї смуги руху в іншу, не врахувала безпечний інтервал, змусила іншого учасника дорожнього руху різко змінити напрямок руху та його швидкість, чим порушила вимоги 10.1, 13.3 ПДР України, в результаті чого скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 4 КУпАП.
Даний матеріал про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до Управління патрульної поліції в містах Краматорську та Словянську Департаменту патрульної поліції для належного оформлення та усунення недоліків.
Виходячи зі змісту ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.
Відповідно до п.п.2,3 ч. 1 ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.
Так, згідно із ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається з Протоколу про адміністративне правопорушення, за яким ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності, зазначено, що остання керувала транспортним засобом АС U396295 ШД, державний номер НОМЕР_1, який на праві власності належить Благодійному ОСОБА_2 Траст Україна, при чому створила аварійну ситуацію, а саме під час перестроювання з однієї смуги руху в іншу, не врахувала безпечний інтервал, змусила іншого учасника дорожнього руху різко змінити напрямок руху та його швидкість, чим порушила вимоги 10.1, 13.3 ПДР України, в результаті чого скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 4 КУпАП.
Відповідно до ст. 19 Конституції України «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».
Протокол про адміністративне правопорушення складений на ОСОБА_1, хоча згідно Паспорту вона є ОСОБА_3 (а.с.14).
При складані Протоколу порушені вимоги ст.ст. 251, 256 КУпАП, а саме для доказування того, що мало місце порушення ч. 4 ст. 122 КУпАП необхідно, щоб дані того, хто був вимушений приймати міри (знизити швидкість чи направлення руху чи приймати інші міри для забезпечення безпеки), були зафіксовані в протоколі. В графі суть учиненого адміністративного правопорушення вказано «змусила іншого учасника дорожнього руху різко змінити напрямок руху та його швидкість».
Таким чином складений протокол не відповідає вимогам ст.ст. 251, 256 КУпАП.
У звязку із наведеним, суд приходить до висновку, що матеріали про адміністративне правопорушення складені відносно ОСОБА_1 містять недоліки, які в свою чергу позбавляють суд можливості повно та всебічно розглянути справу про адміністративне правопорушення.
За приписами п. 24 Постанови Пленуму Верховного суду України № 24 від 23 грудня 2015 року, визнано правильною практику суддів ,які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що з метою дотримання передбачених ст. 268 КУпАП прав та охоронюваних законом інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, даний адміністративний матеріал слід повернути до Управління патрульної поліції в містах Краматорську та Словянську Департаменту патрульної поліції для належного оформлення, а саме: для приведення протоколу про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам ст.ст. 251, 256 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 7, 122, 251, 254, 256, 279 КУпАП України, -
П О С Т А Н О В И В :
Повернути адміністративний матеріал - Протокол про адміністративне правопорушення серії АП2 № 055491 від 06 грудня 2016 року із доданими матеріалами, номер провадження Словянського міськрайонного суду Донецької області №3/243/52/2017 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за вчинення правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Управління патрульної поліції в містах Краматорську та Словянську Департаменту патрульної поліції для належного оформлення.
Копію Постанови направити до Управління патрульної поліції в містах Краматорську та Словянську Департаменту патрульної поліції.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Словянського
міськрайонного суду ОСОБА_4