ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"07" травня 2007 р.
Справа № 16/132
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді КоротченкоЛ.С. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 16/132
за позовом: Знам'янського міжрайонного прокурора в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Управління Пенсійного фонду України в м. Знам"янка, м. Знам"янка, Кіровоградська область
до відповідача: відкритого акціонерного товариства "Будсервіс", м. Знам"янка, Кіровоградська область
про стягнення 29 820,32 грн.
за участю секретаря судового засідання Котенко В.О.
та представників сторін:
від прокуратури - Олаг О.С., посвідчення № 352;
від позивача - Разінков М.В., довіреність № 1 від 20.12.06;
від позивача - Лапіна Н.І., довіреність № 3 від 02.01.07;
від відповідача - Бовсун О.В., протокол від 22.06.04, голова правління.
Час прийняття постанови 11:25 год.
Знам'янський міжрайонний прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Управління Пенсійного фонду України в м. Знам"янка звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про стягнення з відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" заборгованості на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 29 820,32 грн.
Відповідач в листі до господарського суду Кіровоградської області за № 40 від 23.04.07 р. адміністративний позов визнав в повному обсязі (а.с. 44).
Розглянувши матеріали справи, надані докази, заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 р. № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.
Відповідно до п. 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.02 р. за № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.02 р. за № 442/6730 управління (далі - Положення), управління Пенсійного фонду України в м. Знам"янка є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.
Згідно п. 6 ч. 2.2 Положення управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності платників щодо правильності нарахування і сплати страхових внесків та цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до п. 6 та п. 7 ч. 2.3 Положення Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків; застосовувати фінансові санкції, передбачені законом.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058-IV (надалі - Закон) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
До страхових внесків згідно статті 1 Закону, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно п. 2 ст. 20 Закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду України.
Відповідно до статей 18, 19, 20 п.п. 1 п. 8 Розділу 15 Закону страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” (до 31.03.2005р. - 32%, з 31.03.2005 р. - 32,3%, з 01.01.2006 р. - 31,8%) від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників і відраховує та перераховує страхові внески від об'єкті оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.
Згідно з пунктом 6 та 12 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.
Відкрите акціонерне товариство "Будсервіс" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в м. Знам"янка відповідно до Закону, що підтверджується поданою прокурором копією заяви про реєстрацію від 09.10.96 р. (а.с. 12).
Згідно розрахунку страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за грудень 2005 року, відповідач повинен був сплатити 1024,98 грн. (а.с. 14).
Однак, згідно розрахунку позивача від 26.03.07 р. відповідачем по даному зобов'язанню було сплачено лише 181,11 грн.
Крім того, згідно розрахунків страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті відповідачем за січень-травень 2006 р. відкрите акціонерне товариство "Будсервіс" повинно було сплатити 7482,06 грн. (а.с. 15-18, 23), але кошти до управління Пенсійного фонду України в м. Знам"янка не надходили.
Рішенням № 70 від 24.05.06 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду начальником управління ПФУ в м. Знам"янка застосовано до відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 5 179,01 грн. та нараховано пеню в розмірі 4560,87 грн. (а.с. 19), яке отримано відповідачем, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення № 70603 від 06.06.06 р. (а.с. 20) та не оскаржено ним у встановленому законом порядку.
Відповідно до акту № 56 від 20.06.06 р. перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" встановлено приховування фактичних витрат на оплату праці в сумі 571,94 грн. та донараховано страхових внесків 209,10 грн., в тому числі за ставкою 32% - 297,71 грн., за ставкою 32,3% - 115,56 грн., за розміром 1-2 % - 26,95 грн. (а.с. 21, 22).
Згідно розрахунку страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за червень 2006 року, відповідач повинен був сплатити 1152,78 грн. (а.с. 14), однак страхові внески по цьому зобов'язанню не надходили.
Рішенням № 92 від 13.07.06 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду начальником управління ПФУ в м. Знам"янка застосовано до відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 761,20 грн. та нараховано пеню в розмірі 346,22 грн. (а.с. 25), яке отримано відповідачем, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення № 128253 від 21.07.06 р. (а.с. 26) та не оскаржено ним у встановленому законом порядку.
Рішенням № 104 від 18.07.06 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду начальником управління ПФУ в м. Знам"янка застосовано до відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" фінансові санкції в розмірі 310,81 грн. (а.с. 27), яке отримано відповідачем та не оскаржено ним у встановленому законом порядку.
Рішенням № 105 від 18.07.06 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду начальником управління ПФУ в м. Знам"янка застосовано до відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" фінансові санкції у розмірі 571,94 грн. (а.с. 28), яке отримано відповідачем, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення № 128169 від 21.07.06 р. (а.с. 29) та не оскаржено ним у встановленому законом порядку.
Відповідно до розрахунків страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті відповідачем за липень - жовтень 2006 року відкрите акціонерне товариство "Будсервіс" повинно було сплатити 5 043,22 грн. (а.с. 30-33), але кошти до управління Пенсійного фонду України в м. Знам"янка також не надходили.
Рішенням № 149 від 09.11.06 р. про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду начальником управління ПФУ в м. Знам"янка застосовано до відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 744,50 грн. та нараховано пеню в розмірі 788,06 грн. (а.с. 34), яке отримано відповідачем, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення № 525449 від 17.11.06 р. (а.с. 35) та не оскаржено ним у встановленому законом порядку.
Відповідно до розрахунків страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті відповідачем за листопад 2006 року по січень 2007 року відкрите акціонерне товариство "Будсервіс" повинно було сплатити 2 670,55 грн. (а.с. 36-39), але кошти до управління Пенсійного фонду України в м. Знам"янка не надходили.
Таким чином, загальна заборгованість відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Знам"янка становить 29 820,32 грн., з них 16 557,71 грн. - недоїмка по страховим внескам, 7567,46 грн. - фінансові санкції, 5695,15 грн. - пеня.
На день звернення до суду відповідач вказану заборгованість в сумі 29 820,32 грн. не сплатив, у зв'язку з чим Знам'янський міжрайонний прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Управління Пенсійного фонду України в м. Знам"янка звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою.
24.04.07 р. на адресу господарського суду Кіровоградської області від відповідача надійшов лист № 40 від 23.04.07 р., яким відкрите акціонерне товариство "Будсервіс" заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Знам"янка в сумі 29 820,32 грн. визнало в повному обсязі.
Крім того, представник відповідача під час судового розгляду справи усно визнав адміністративний позов в повному обсязі.
Відповідно до вимог статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статтею 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи, що визнання відповідачем адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи чи інтереси, господарський суд приймає визнання адміністративного позову.
Отже, господарський суд вважає позовні вимоги прокурора є обґрунтованими і підлягають задоволенню повністю.
Керуючись п. 4 ст. 94, ст.ст. 112, 136, ч.ч. 1-3 ст. 160, ч. 1 ст. 162, ст. 163, ч. 2 ст. 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" (27406, Кіровоградська область, м. Знам"янка, вул. Київська, 21, р/р 26009302333686 ПІБ, МФО 323301) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Знам"янка (27400, Кіровоградська область, м. Знам"янка, вул. Луначарського, 12, р/р 256083011229 в КОУ ВАТ Держощадбанк України, МФО 323475, код 20650065) заборгованість в розмірі 29 820,32 грн., з них 16 557,71 грн. - недоїмка по страховим внескам, 7 567,46 грн. - фінансові санкції, 5 695,15 грн. - пеня.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дні її проголошення, а у разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційної інстанції через господарський суд Кіровоградської області.
Суддя