Постанова № 641931, 24.04.2007, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
24.04.2007
Номер справи
16/127
Номер документу
641931
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"24" квітня 2007 р.

Справа № 16/127

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коротченко Л.С. розглянувши матеріали адміністративної справи № 16/127

за позовом: Знам'янського міськрайонного центру зайнятості, м. Знам"янка Кіровоградської області

до відповідача: відкритого акціонерного товариства "Будсервіс", м. Знам"янка, Кіровоградська область,

про стягнення 1079,33 грн.

за участю секретаря судового засідання Котенко В.О.

та представників сторін:

від позивача - Нельга М.О., довіреність № 02-2853 від 20.12.06;

від відповідача - Афтеньєва В.М., довіреність № 39 від 20.04.07.

Знам'янський міськрайонний центр зайнятості звернувся до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою № 02-741 від 03.04.07 р. про стягнення з відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" штрафу за порушення п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" в розмірі 1079,33 грн.

Відповідач в судовому засіданні 24 квітня позовні вимоги визнав повністю.

Розглянувши наявні матеріали справи, дослідивши письмові докази, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд встановив наступне.

Відповідно до статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" Знам"янський міськрайонний центр зайнятості Кіровоградської області є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, уповноважений представляти інтереси Фонду в судових та інших органах.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про зайнятість населення" державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Згідно п. 6 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" порядок стягнення та розміри штрафів за невиконання вимог цієї статті з підприємств, установ і організацій встановлюються законодавством України.

Відповідно до статті 39 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Згідно акту перевірки № 5 від 16.01.07 р. головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості встановлено, що протягом 2006 року у відкритому акціонерному товаристві "Будсервіс" проведено вивільнення по п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України двох працівників, при цьому, при вивільненні одного працівника, а саме Устенко Наталії Іванівни - бухгалтера, річна заробітна плата становить 1079,33 грн., звільнена 19.07.2006 р. згідно наказу № 16-к від 19.07.06 р., допущенні порушення вимог п. 5 ст. 20 Закону, а саме не подано державній службі зайнятості списки фактично вивільнених працівників (за формою звітності № 4-ПН (факт) "Звіт заплановане вивільнення працівників", затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.05 р. № 420 "Про затвердження форм звітності та інструкцій щодо їх заповнення, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 21.12.05 р. за № 1534/11814) (а.с.5).

На підставі акту перевірки № 5 від 16.01.07 р. та довідки № 3 від 16.01.07 р. про заробітну плату (а.с. 8) рішенням інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості про застосування економічних санкцій за порушення законодавства про зайнятість населення за № 1107-2/01352636 від 16.01.07 р. до відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" застосовано економічні санкції у розмірі річної заробітної плати за кожного працівника - 1079,33 грн. (а.с. 6). Дане рішення отримане відповідачем та не оскаржено у встановленому законом порядку.

Згідно абзацу першого п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників.

Однак, відкрите акціонерне товариство "Будсервіс" повідомило Знам"янський міськрайонний центр зайнятості про фактичне вивільнення працівників лише 12.12.06 р., що підтверджується копією звіту про фактичне вивільнення працівників станом на 12.12.06 р. (а.с. 7), чим і порушила п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення".

Відповідно до абзацу другого п. 5 ч. 1 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

На день звернення до суду відповідач штраф за порушення п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення" в розмірі 1079,33 грн. не сплатив, у зв'язку з чим Знам"янський міськрайонний центр зайнятості звернувся з позовною заявою до господарського суду Кіровоградської області.

В письмових поясненнях відповідача за № 38 від 20.04.07 р., відповідач зазначає, що в липні 2006 року на скорочену особу Устенко Н.І. в міський центр зайнятості подавали копію наказу про скорочення в липні 2006 року, пізніше за вимогою центра зайнятості на Устенко Н.І. подавався бланк звіту. Відповідач в поясненнях також вказує, що на даний час фінансовий стан підприємства не стабільний, має заборгованість з виплати заробітної плати та заборгованість перед фондами. Крім того, виконавчою службою на розрахунковий рахунок накладений арешт для погашення заборгованості з виплати заробітної плати, а тому у відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" не має змоги сплатити штраф (а.с. 15).

Під час судового розгляду справи представник відповідача позовні вимоги визнав повністю.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач може визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву; якщо визнання позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи; судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухваляється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

За змістом ч. 3 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Враховуючи те, що визнання відповідачем адміністративного позову не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, господарський суд вважає за можливе прийняти визнання відповідачем адміністративного позову та задовольнити позов повністю.

Керуючись п. 4 ст. 94, ч. 3 ст. 112, ч.ч. 1, 3 ст. 136, 160, 161, 162, 163, 186, ч.ч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Будсервіс" (вул. Київська, 21, м. Знам"янка, Кіровоградська область) на користь Знам"янського міськрайонного центру зайнятості (вул. Чайковського, 7/55, м. Знам"янка, 27400, р/р 37179303901180, код 20644797, МФО 823016 ГУДКУ в Кіровоградській області м. Кіровоград) - 1079,33 грн. штрафу за порушення п. 5 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення".

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області.

Суддя