У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 727/8289/16-а
Головуючий у 1-й інстанції: Літвінова О.Г.
Суддя-доповідач: Боровицький О. А.
18 січня 2017 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Боровицького О. А.
суддів: Матохнюка Д.Б. Сапальової Т.В. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 09 листопада 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
в жовтні 2016 року позивач - ОСОБА_2 звернувся до Шевченківського районного суду м.Чернівці з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.
Постановою Шевченківського районного суду від 09.11.2016 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.
Згідно з ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які прийняті в порядку скороченого провадження за результатами розгляду справ, передбачених пунктами 1, 2 частини першої статті 183-2 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги наявними у матеріалах справи письмовими доказами, надавши їм оцінку, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін, виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами адміністративної справи, що з 20.10.2015 року по 15.02.2016 року позивач проходив службу в органах податкової міліції на посаді завідувача сектору КПВВ "Четвертий" управління оперативного забезпечення на окремих територіях зони АТО Головного управління ДФС у Донецькій області.
Згідно довідки ГУ ДФС у Донецькій області від 27.04.2016 року №179/05-99-05-0213-2, щодо додаткових видів грошового забезпечення в ГУ ДФС у Донецькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 за період роботи з 02.10.2015 року по 15.02.2016 року премії разові складають 26 857,15 грн., а саме: жовтень 2015 року - 5 714,29 грн., листопад 2015 року - 6000,00 грн., грудень 2015 року - 6000,00 грн., січень 2016 року - 6000, 00 грн., лютий 2016 року - 3 142,86 грн.. Вказані виплати проводились відповідно до наказу Державної фіскальної служби України від 18.03.2015 року № 187 "Про преміювання рядового та начальницького складу податкової міліції за участь в АТО".
Згідно з вимог наказу Державної фіскальної служби України від 18.03.2015 року № 187 "Про преміювання рядового та начальницького складу податкової міліції за участь в АТО", за кожен місяць проходження служби на посаді завідувача сектору КПВВ "Четвертий" управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон АТО Головного управління ДФС у Донецькій області позивачу пропорційно, виплачено разові премії на підставі наказів ГУ ДФС у Донецькій області:
-за жовтень 2015 року - 5 714,29 грн. (наказ від 25.11.2015 року №88-ф);
-за листопад 2015 року - 6 000,00 грн. (наказ від 23.12.2015 року №103-ф);
-за жовтень 2015 року - 6 000,00 грн. (наказ від 23.12.2015 року №103-ф);
-за жовтень 2015 року - 6 000,00 грн. (наказ від 25.02.2016 року №12-ф);
-за жовтень 2015 року - 3 142,86 грн. (наказ від 25.02.2016 року №12-ф).
Однак, Головним управлінням Пенсійного фонду в Чернівецькій області при визначені розміру позивача пенсії з 30.06.2016 року, не було включено до складу розрахунку пенсії вищевказані разові додаткові премії за участь в АТО за період з жовтня 2015 року по лютий 2016 року в сумі 26 857, 15 грн., мотивуючи це тим, що дані виплати не є щомісячною виплатою.
Вважаючи зазначені дії відповідача незаконними позивач звернувся до суду з адміністративним позовом.
За результатом розгляду справи, суд першої інстанції, керуючись положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів влади, органів прокуратури, судів та інших органів", прийшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Пунктом 2.2. постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів влади, органів прокуратури, судів та інших органів" конкретні умови, порядок та розміри преміювання осіб начальницького складу органів Державної фіскальної служби визначаються у положенні про преміювання відповідного органу. За період з жовтня 2015 року по лютий 2016 року в органах Державної фіскальної служби діяло Положення про преміювання керівників, заступників керівника, посадових осіб та працівників територіальних органів Державної фіскальної служби України, установ, організацій та закладів, що належать до сфери її управління, затверджене наказом ДФС України від 09.12.2015 року № 973, згідно з вимогами п. 5 якого зумовлювався порядок преміювання працівників органів ДФС за участь в АТО.
Колегія суддів звертає увагу на те, що згідно листа ГУ ДФС у Донецькій області від 16.09.2015 року № 5194/10/05-99-05-02-13, з вищевказаних разових додаткових премій було утримано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Таким чином, колегія суддів вважає, що відповідач зобов'язаний був включити до складу розрахунку пенсії позивачу вищевказані разові додаткові премії.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а ч. 2 ст. 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, щодо правомірності зобов'язання Головного Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області включити до складу розрахунку пенсії позивача разові додаткові премії за участь в АТО в сумі 26 857,15 грн., які зазначені у довідці ГУ ДФС у Донецькій області від 27.04.2016 року №179/05-99-05-0213-2 щодо додаткових видів грошового забезпечення в ГУ ДФС у Донецькій області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 за період роботи з 02.10.2015 року по 15.02.2016 року та здійснити відповідний перерахунок пенсії з моменту її призначення.
Підсумовуючи вищезазначене, колегія суддів дійшла висновку, що доводи апеляційної скарги не знайшли свого підтвердження під час її апеляційного розгляду, а відтак відсутні підстави для її задоволення.
Відповідно ч. 1 ст. 200 КАС, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області залишити без задоволення, а постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 09 листопада 2016 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст. 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 20 січня 2017 року.
Головуючий Боровицький О. А. Судді Матохнюк Д.Б. Сапальова Т.В.