Постанова № 64187878, 03.01.2017, Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Дата ухвалення
03.01.2017
Номер справи
607/9082/16-а
Номер документу
64187878
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

03.01.2017 Справа №607/9082/16-а

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

в складі : головуючого Братасюка В.М.

з участю секретаря Чичкевич О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області про скасування постанови №44/16 по справі про адміністративне правопорушення від 09.08.2016 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.188-42 КУпАП та накладення на нього штрафу в розмірі 5100 грн.

Заявлені вимоги позивач мотивує тим, що підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності стало те, що 04.08.2016 року Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області проведено позапланову перевірку, в ході якої встановлено, що ОСОБА_1 вимог припису ДАБІ у Тернопільській області від 17.03.2016 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил не виконав, а саме Управлінню ДАБІ не подано та управлінням не зареєстровано жодних дозвільних документів які надають право на виконання будівельних робіт з будівництва будівлі по вул.Шевченка в с.Нагірянка Чортківського району. Згідно припису ОСОБА_1 зобов'язано привести об'єкт до вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил у термін два місяці до 17.05.2016 року. Вказані вимоги припису від 17.03.2016 року позивач виконав у повному обсязі, що підтверджується Актами перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Вважає, що постанова №44/16 по справі про адміністративне правопорушення від 09.08.2016 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.188-42 КУпАП та накладення на нього штрафу в розмірі 5100 грн. підлягає до скасування.

Позивач ОСОБА_1 та представник позивача ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просять позов задовольнити з підстав зазначених у позові.

Представник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області в судовому засіданні проти позову заперечив з мотивів викладених в запереченні відносно позову, просить відмовити в задоволенні даного позову.

Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що 17.03.2016року посадовими особами Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області проведено позапланову перевірку. В ході проведення перевірки встановлено факт виконання будівельних робіт з нового будівництва двоповерхової споруди на земельній ділянці яка не відведена під це гр.ОСОБА_1: а саме двохповерхову капітальну споруду на бетонній плиті та несучим каркасом, частина несучих стін змуровані з дерев'яного каркасу з облаштування ззовні із дерев'яних фальш-брусів та частково з композитного металевого профілю. З внутрішнього боку стіни облицьовані пластиковими і дерев'яними панелями. Стіна будівлі, що межує з земельною ділянкою гр.ОСОБА_4 та вхідна група до одного з приміщення виконані з шлакоблоку, природного каменю, металевого швелеру та виконано бетонно-монолітний пасок між першим та другим поверхом, покриття - дерев'яні балки, покриття підлоги виконується із керамічної плитки, внутрішня висота приміщень приблизно 3м. Будівля має два внутрішні приміщення, розміром приблизно по 5,5х5м. Дана споруда має приблизно розмір 11х5м., висота в максимальній точці більш за 5м. Зобов'язано привести об'єкт до вимог чинного законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил у термін два місяці до 17.05.2016року.

Згідно постанови №44/16 по справі про адміністративне правопорушення від 09.08.2016року, винесеної головним інспектор будівельного нагляду Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області Волченюк В.Г., ОСОБА_1 притягнено до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.188-42 КУпАП та накладено штраф в розмірі 5100 грн.

Як вбачається із тексту постанови вона прийнята на підставі того, що 04.08.2016 року при проведенні позапланової перевірки пред'явлено паспорт прив'язки на дві зблоковані тимчасові споруди для ведення підприємницької діяльності в с. Нагірянка Чортківського району реєстраційний № 01, виданий 27.07.2016 р. відділом містобудування, архітектури та ЖКГ Чортківської РДА та який погоджений заступником начальника Управління містобудування та архітектури Тернопільської ОДА 27.07.2016 року, в якому зазначено що частина стіни споруди яка змурована з природного каменю та шлакоблоків це існуюча конструкція стаціонарного гриля, а мансардний поверх не стрих. При проведенні перевірки встановлено, що ОСОБА_1 вимог припису ДАБІ у Тернопільській області від 17.03.2016 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандарті і правил не виконав, а саме Управлінню ДАБІ не подано та управлінням не зареєстровано жодних дозвільних документів які надають право на виконання будівельних робіт з будівництва вище зазначеної будівлі по вул. Шевченка в с.Нагірянка Чортківського району, чим порушено вимоги ст.41 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», пп.3 п.14 Постанови КМУ від 23.05.2011року №553 «Про затвердження порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю».

Із листа Управління ДАБІ у Тернопільській області від 18.04.2016 року вбачається, що за результатами виїзної комісії встановлено, що об'єкт містобудування встановлений у відповідності до паспорту прив'язки № 06 виданий у відповідності до Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 року.

Відповідно до Акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм Державних стандартів і правил від 25.05.2016 року, встановлено, що об'єкт містобудування відповідає паспорту прив'язки та у відповідності до вимог чинного законодавства.

Згідно Акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 25.06.2016 року, встановлено факт розміщення двох зблокованих тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності з дерев'яних конструкцій без влаштування фундаментів відповідно до паспорта прив'язки, виданого відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Чортківської райдержадміністрації № 06 від 21.03.2013 року на приватизованій земельній ділянці (державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯА № 791169, виданий Чортківським районним відділом земельних ресурсів 21.10.2005року). На час перевірки жодні будівельні роботи не проводилися.

Відповідно до Акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 29.07.2016 року, встановлено що на виконання вимог припису від 17.03.2016 року: суб'єктом містобудування було отримано паспорт прив'язки, звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій. Встановлено що на час проведення перевірки роботи не проводилися.

Згідно довідки №07 від 09.12.2016року, що видана гр. ОСОБА_1 Чортківським районним комунальним підприємством "Архітектурне бюро" вбачається, що встановлені згідно паспорта прив'язки дві зблоковані тимчасові споруди для ведення підприємницької діяльності по вул. Шевченка в с. Нагірянці Чортківського району являють собою виконані з легких збірно-розбірних конструкцій, без влаштування фундаментів споруди, що дає можливість їх оперативного монтування на даній земельній ділянці.

Відділом містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Чортківської РДА виданий паспорт прив'язки «2 (дві) зблоковані тимчасові споруди (ТС) для ведення підприємницької діяльності в с. Нагірянка Чортківського р-ну» реєстраційний номер №01 від 27.07.2016 гр. ОСОБА_1 У зв'язку із встановленням ТС на власній земельній ділянці паспорт прив'язки виданий на постійно. Тимчасова споруда відповідає зареєстрованому у відділі паспорту прив'язки.

Відповідно до висновків звіту про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій об'єкта №03/07.15, зробленого ФОП будівельним експертом ОСОБА_7, за результатами проведеного технічного обстеження двох зблокованих споруд с.Нагірянка Чортківського району Тернопільської області встановлено, що споруди в цілому та її основні несучі та огорожувальні конструктивні елементи перебувають в доброму технічному стані і відповідають Державним будівельним нормам.

Згідно із вимогами ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Так, відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно вимог ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративні правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до положень ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, однак відповідач не надав належних доказів про вчинення позивачем адміністративного правопорушення та доказів які б спростували пояснення позивача та доводили правомірність винесеної постанови.

Дослідивши представлені докази по справі у їх сукупності, суд приходить до висновку, що при винесенні оскаржуваної постанови в справі про адміністративне правопорушення, відповідачем не враховано вимогу про всесторонність, повноту та об'єктивність розгляду матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності, позивача притягнено до відповідальності за відсутності його вини у вчиненні правопорушення - оскільки вимоги припису ДАБІ у Тернопільській області від 17.03.2016 року про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил виконані, що підтверджується листом Управління ДАБІ у Тернопільській області від 18.04.2016 року, актами перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 26.05.2016 року, 26.06.2016 року, 29.07.2016 року, а тому суд приходить до переконання, що протокол, а в подальшому і постанова винесені на підставі припису, вимоги якого виконанні, головний інспектор будівельного нагляду Управління ДАБІ у Тернопільській області Волченюк В.Г., не взяв до уваги даний факт, крім того вимагав вчинення дій які не передбаченні приписом від 17.03.2016року, а відтак постанову №44/16 по справі про адміністративне правопорушення від 09.08.2016 року слід скасувати.

Керуючись ст.ст.11, 18, 71, 86, 158, 163, 186 КАС України, ст ст.9, 245, 251, 280 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління державної архітектурно будівельної інспекції у Тернопільській області про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.

Скасувати постанову головного державного інспектора будівельного нагляду Управління державної архітектурно будівельної інспекції у Тернопільській області №44/16 від 09.08.2016 року про визнання винним і накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення відповідно до ч.1 ст. 188-42 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 5100 грн.

Судові витрати віднести на рахунок державного бюджету.

Постанова набирає законної сили через десять днів з дня її проголошення, якщо не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги,постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Постанова може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі, через суд першої інстанції у 10-денний строк з дня проголошення постанови, апеляційної скарги.

Головуючий суддяВ. М. Братасюк