Ухвала суду № 64184081, 19.01.2017, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
19.01.2017
Номер справи
669/635/16-а
Номер документу
64184081
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

У Х В А Л А

19 січня 2017 року м. Київ К/800/1981/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1 на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Білогірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання протиправними дій та зобов'язання перерахувати пенсію,

встановив:

Постановою Білогірського районного суду Хмельницької області від 01 вересня 2016 року, позов задоволено частково: визнано неправомірними дії Білогірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, зобов'язано Білогірське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області провести позивачу перерахунок пенсії на підставі довідки Державної фінансової інспекції Хмельницької області № 61 про розмір заробітної плати начальника відділу станом на 01.12.2015 р. виходячи з розрахунку 80 відсотків від місячного заробітку, зазначеного у довідці та здійснити відповідні виплати з 01.08.2016 р.

Постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2016 року скасовано постанову суду першої інстанції та прийнято нову постанову, якою відмовлено в задоволенні позову.

Судами встановлено, що позивачу призначена пенсія по інвалідності як державному службовцю відповідно до Закону України "Про державну службу" з 01.02.2012 р.

11.07.2016 р. з метою перерахунку пенсії позивач звернулася до відповідача з заявою про перерахунок призначеної пенсії.

Листом відповідача від 19.07.2016 р. № 33/Г/З позивача повідомлено про відмову перерахунку пенсії та обґрунтовано відмову тим, що відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо пенсійного забезпечення" №213 від 02.03.2015 р. у зв'язку з неприйняття закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних на загальних підставах, норми щодо пенсійного забезпечення осіб яким призначено пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" втратили чинність. У зв'язку з чим з 1 червня 2015 року в порядку та на умовах, визначених вказаним законом пенсії не призначаються та а раніше призначені не перераховуються. Законом України "Про державну службу", який набрав чинності з 1 травня 2016 року проведення перерахунку пенсій не передбачено.

Судове рішення апеляційної інстанції мотивовано тим, що у зв'язку з набуттям чинності Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. № 889-VIII, положення Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 р. № 3723-XII втратили чинність, в тому числі втратили чинність норми, якими було врегульоване пенсійне забезпечення державних службовців.

Відповідно до статті 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р., яка набрала чинності з 01.05.2016 р., пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Таким чином, з 01.05.2016 р. Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. по-іншому врегульовані правовідносини, пов'язані із пенсійним забезпеченням державних службовців.

Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. не містить такої підстави для перерахунку пенсії, як підвищення заробітної плати працюючих державних службовців.

Отже, враховуючи приписи статті 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 р. та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з 01.05.2016 р., відсутні підстави для перерахунку пенсії державним службовцям у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючих державних службовців.

У касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права, просить скасувати рішення апеляційного суду та ухвалити нове рішення про задоволення позову. Зазначає, що має право на перерахунок раніше призначеної пенсії, оскільки Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 2 березня 2015 року № 213 стосується осіб, яким пенсії призначаються з 01.06.2015 р.

Згідно з пунктом 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга має містити обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права та як вони вплинули на правильність вирішення справи.

Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не навів підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.

Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Білогірського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання протиправними дій та зобов'язання перерахувати пенсію.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.К. Черпак