КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/25888/15
У Х В А Л А
20 січня 2017 року м. Київ
Cуддя Київського апеляційного адміністративного суду Мельничук В.П., перевіривши матеріали апеляційної скарги представника представника Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві - Швець Ірини Віталіївни на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 березня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Укрімпап" до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 березня 2016 року позов задоволено.
Представник відповідача в апеляційній скарзі просить скасувати вказане судове рішення суду першої інстанції.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Розмір судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги в адміністративній справі визначено Законом України "Про судовий збір" з урахуванням змін до вказаного Закону, що набрали чинності з 01.09.2015 року.
Оскільки позовна заява подана до суду першої інстанції в квітні 2015 року, то застосуванню підлягають ставки судового збору, що діяли до 01.09.2015 року.
При цьому, відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 4 Закону, в редакції, що діє на момент подання апеляційної скарги (вчинення даної процесуальної дії) за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду судовий збір справляється в розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при подання позовної заяви.
Сума судового збору, що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги в даному випадку становить 23369,20 грн. (1,5% ціни позову (21244,73 грн.)*110%).
Вказаною особою в порушення зазначених вимог законодавства не дотримано вказані вимоги ст. 187 КАС України, не додано документ про сплату судового збору, натомість заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, в обгрунтування якого останній посилається на обмежене фінансування.
Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 17 листопада 2016 року апеляційну скаргу залишено без руху через її невідповідність вимогам ст. ст. 186, 187 КАС України, а саме: звернутися до Київського апеляційного адміністративного суду з заявою про поновлення строків та вказати поважні причини його пропуску, надавши докази про час отримання копії судового рішення суду першої інстанції та поважні причини пропуску цього строку, а також документ про сплату судового збору.
Вказаній особі надано строк для усунення зазначених вище недоліків тривалістю тридцять днів з дня отримання копії даної ухвали.
Копія вказаної ухвали відповідно до повідомлення про вручення поштового відправлення вручена адресату 24 листопада 2016 року.
Ухвалою судді Київського апеляційного адміністративного суду від 14 грудня 2016 року у вказаному вище судовому рішенні виправлено описку.
Строк виконання вимог зазначеного судового рішення сплинув 25 грудня 2016 року.
Зазначені в ухвалі судді недоліки по апеляційній скарзі в наданий строк та в розумний строк надходження кореспонденції не усунуто.
При цьому 16 січня 2016 року на адресу суду від відповідача надійшло платіжне доручення про сплату судового збору.
Однак, вимоги ухвали судді про залишення апеляційної скарги без руху в частині звернення до суду з заявою про поновлення строків та вказати поважні причини його пропуску, надавши докази про час отримання копії судового рішення суду першої інстанції та поважні причини пропуску цього строку не виконано.
Відповідно до абзацу 2 ч. 4 ст. 189 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк суддя-відповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Отже, зазначене виключає можливість апеляційного провадження за вказаною вище апеляційною скаргою та є підставою для відмови у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст. ст. 165, 186, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В:
У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою представника представника Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві - Швець Ірини Віталіївни на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 23 березня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім Укрімпап" до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.
Ухвала набирає законної сили через п?ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя В.П. Мельничук