Постанова № 64179482, 19.01.2017, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.01.2017
Номер справи
372/3096/16-а
Номер документу
64179482
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 372/3096/16-а Головуючий у 1-й інстанції: Болобан В.Г

Суддя-доповідач: Бабенко К.А

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 січня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Степанюка А.Г., розглянувши адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на Постанову Обухівського районного суду Київської області від 02 грудня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

У зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке відповідно до п. 2 частини першої ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України прийнято у порядку скороченого провадження, згідно з абз. 4 частини 8 ст. 183-2, п. 3 частини першої ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Постановою Обухівського районного суду Київської області від 02 грудня 2016 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким його позовні вимоги задовольнити.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід задовольнити, Постанову суду першої інстанції - скасувати, ухвалити нову Постанову, якою адміністративний позов задовольнити повністю з наступних підстав.

Як вбачається з Довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією від 22.06.2016 серії АВ № 0513357 (копія якої наявна в матеріалах справи а.с.10), Позивачу з 15 червня 2016 року встановлено ІІ групу інвалідності довічно з причини захворювання, пов'язаного з виконанням службових обов'язків по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

09.09.2016 року Управлінням соціального захисту населення Обухівської районної державної адміністрації видано Позивачу Посвідчення серії Є № 010551 (а.с.8) інваліда другої групи, що має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни.

Позивач звернувся до Відповідача із заявою щодо виплати одноразової грошової допомоги, проте Листом від 26.09.2016 № 29/ф-599 Позивача повідомлено про відсутність підстав для вирішення питання виплати одноразової грошової допомоги, у зв'язку з тим, що він проходив службу в органах внутрішніх справ Російської федерації.

Також в Запереченнях проти позову Відповідач зазначає, що згідно Довідки від 12 травня 2016 року №Ф-791 та записів Трудової книжки, Позивач був працівником Обухівського РВВС УВС, який є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державного казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, володіє, користується та розпоряджається закріпленим за ним державним майном на праві оперативного управління.

Проте, з 03 вересня 1977 року по 04 січня 1991 року Позивач проходив службу в органах внутрішніх справ УВС Київського облвиконкому, що підтверджується відповідними записами у Трудовій книжці серії БТ-І № 2186873, копія якої наявна в матеріалах справи (а.с.12).

Як вбачається з Довідки Відповідача від 12.05.2016 року №Ф-791 (а.с.11), Позивач відповідно до Наказів УВС Київського облвиконкому про виплату кратних окладів особовому складу, який брав участь у заходах із ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, дійсно залучався до зазначених заходів на території зони відчуження в такі періоди: 27.04.1986 року в м. Прип'ять та 12.09 - 15.10.1986 року в м. Чорнобиль.

Відповідно до ст. 17 Закону Союзу Радянських Соціалістичних Республік «Про радянську міліцію» від 06 березня 1991 року №2001-1, що діяв на час прийняття Постанови Верховної ради Української Радянської Соціалістичної Республіки Про проголошення незалежності України від 24.08.1991 року № 1427-XII, відповідний Акт про що, схвалено 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням на республіканському референдумі, зокрема, шкода, заподіяна працівнику міліції внаслідок ушкодження здоров'я при виконанні ним службових обов'язків або службового боргу, відшкодовується в повному обсязі в частині, що перевищує суму назначеної пенсії за даних підстав, за рахунок засобів відповідного бюджету або засобів міністерств, відомств, підприємств, установ, організацій, які уклали з міліцією договори.

Згідно зі ст. 8 Конституції України, в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй; норми Конституції України є нормами прямої дії; звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Відповідно до частини першої ст. 129 Конституції України, суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.

Згідно з підпунктом 2 пункту 3 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без установлення інвалідності працівника міліції, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року №850 (надалі - Порядок №850), грошова допомога призначається і виплачується у разі установлення працівникові міліції інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого під час виконання ним службових обов'язків, а також інвалідності, що настала в період проходження служби в органах внутрішніх справ або не пізніше ніж через три місяці після звільнення із служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження служби в органах внутрішніх справ, у розмірі: 250-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності I групи; 200-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності II групи; 150-кратного прожиткового мінімуму, установленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, - у разі встановлення інвалідності III групи;

Відповідно до пункту 2 Порядку №850, днем виникнення права на отримання грошової допомоги є, зокрема, у разі встановлення працівнику міліції інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності - дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.

Згідно з пунктом 7 Порядку №850, працівник міліції, якому призначається грошова допомога у разі встановлення інвалідності чи часткової втрати працездатності без установлення інвалідності, подає документи за місцем служби.

Отже, колегія суддів дійшла висновку, що оскільки Позивачу встановлено ІІ групу інвалідності довічно, з причини захворювання, пов'язаного з виконанням службових обов'язків з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, він має право на отримання одноразової грошової допомоги, виплату якої має здійснити саме Відповідач, як правонаступник УВС Київського облвиконкому, де і проходив службу Позивач.

Відповідно до частини другої ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, вимоги якої Відповідачем не виконано.

Згідно зі ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є, зокрема неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, та порушення норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи.

Судом першої інстанції неповно з'ясовано обставини справи, що мають значення для справи, порушено норми матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, тому, Постанова Обухівського районного суду Київської області від 02 грудня 2016 року скасовується та ухвалюється нова Постанова, якою адміністративний позов задовольняється повністю.

Відповідно до частини десятої статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Керуючись частиною десятою ст. 183-2, ст.ст. 197, 198, 202, 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 задовольнити, Постанову Обухівського районного суду Київської області від 02 грудня 2016 року скасувати, ухвалити нову Постанову, якою адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області у відмові нарахування та виплати ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановлення другої групи інвалідності, отриманої під час служби в органах внутрішніх справ внаслідок захворювання пов'язаного при здійсненні заходів із ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Зобов'язати Головне Управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області (код за ЄДРПОУ 08592218) нарахувати та виплатити ОСОБА_2 (індивідуальний ідентифікаційний номер НОМЕР_1) одноразову грошову допомогу у зв'язку із встановлення другої групи інвалідності, отриманої під час служби в органах внутрішніх справ внаслідок захворювання пов'язаного при здійсненні заходів із ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Постанова набирає законної сили з моменту її постановлення, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Кузьменко В.В.

Степанюк А.Г.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Кузьменко В. В.

Степанюк А.Г.