Постанова № 64176343, 10.01.2017, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2017
Номер справи
802/2087/16-а
Номер документу
64176343
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Вінниця

10 січня 2017 р. Справа № 802/2087/16-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді:Крапівницької Н.Л.,

секретаря судового засідання: Демченка А.М.,

за участю представників сторін:

позивача: ОСОБА_1,

відповідача: ОСОБА_2, ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Вінниці адміністративну справу за позовом

товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг"

до ОСОБА_4 управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпрод споживслужби) у Вінницькій області

про визнання протиправною та скасування постанови, -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдінг" звернулось до Вінницького окружного адміністративного суду із позовом до ОСОБА_4 управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужби) у Вінницькій області про визнання протиправною та скасування постанови.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 26.10.2016 року ОСОБА_4 управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області проведено позапланову перевірку АЗС №1202 Shell ТЗОВ Альянс Холдинг, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Данила Нечая, 220. За наслідками проведеної перевірки у цей же день, 26 жовтня 2016 року, ОСОБА_4 управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області складено Акт перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів №0050. У вказаному акті зазначено, що в ході позапланової перевірки виявлено ряд порушень, а саме, відсутність інформації вмісту масової частки сірки у дизельному паливі, яка повинна бути зазначена на інформаційному табло, яке встановлюється на вїзді та біля оператора АЗС. Відсутній вимірювальний засіб мірник на 50 літрів; обмірювання, обрахування покупця працівниками АЗС під час реалізації дизельного палива. По лічильнику заправлено 61,5л., а бак автомобіля Рено SANDERO вміщає пального 50л. В акті також зазначено посилання на нормативні акти, вимоги яких порушені позивачем, зокрема: порушення Правил торгівлі нафтопродуктами, затверджених Постановою КМУ №1442 від 20.12.1997р. п. 8, 20; порушення Правил ведення обліку, зберігання та реалізації дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки, затверджених Постановою КМУ №545 від 21.03.2007р. п. 3; порушення Закону України Про захист прав споживачів ст. 15 п. 1; порушення ст. 155-2 (обман покупця чи замовника) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Як наслідок, за результатами перевірки прийнято ОСОБА_4 управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області незаконну постанову від 17 листопада 2016 року №02 (а. с. 11-12) про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України Про захист прав споживачів, а саме, за відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію - на ТЗОВ Альянс Холдинг , якою накладено стягнення у вигляді штрафу 58946,98 гривень.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, посилаючись на обґрунтування викладені у позові та додаткових обґрунтуваннях до нього.

Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечували та просили суд у його задоволенні відмовити.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

Пунктом 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

Дослідивши матеріали справи, надані докази, суд встановив наступне.

30 вересня 2016 року до ОСОБА_4 управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області із заявою звернувся ОСОБА_5, у якій зазначив, що 29.09.2016 року він заправлявся на заправці Shell по вулиці Данила Нечая, 220 у м. Вінниця (ТЗОВ Альянс Холдинг) і на його думку, процес заправки тривав надто довго, а кількість заправленого палива (61,58л.) не відповідає дійсності. Просив здійснити перевірку вказаної АЗС на наявність вимірювальних приладів та повернути йому неправомірно сплачені кошти.

20 жовтня 2016 року ОСОБА_4 управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області видано наказ №151-А Про проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю). Зокрема, вказаним наказом доручено начальнику відділу контролю у сферах захисту прав споживачів, реклами, антитютюнового законодавства ОСОБА_6 та начальнику відділу ринкового та метрологічного нагляду ОСОБА_3 провести позаплановий захід зі здійснення державного контролю у сфері господарської діяльності у ТЗОВ Альянс Холдинг, АЗС Shell, м. Вінниця, вул. Данила Нечая, 220.

26 жовтня 2016 року ОСОБА_4 управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області видано направлення про доручення здійснити державний за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

За наслідками проведеної перевірки 26 жовтня 2016 року, ОСОБА_4 управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області складено Акт щодо дотримання законодавства про захист прав споживачів №0050 (а.с. 13-16). У вказаному акті зазначено, що в ході позапланової перевірки виявлено ряд порушень, таких як, відсутність інформації вмісту масової частки сірки у дизельному паливі, яка повинна бути зазначена на інформаційному табло, яке встановлюється на вїзді та біля оператора АЗС. Відсутній вимірювальний засіб мірник на 50 літрів; обмірювання, обрахування покупця працівниками АЗС під час реалізації дизельного палива.(по лічильнику заправлено 61,5л., а бак автомобіля Рено SANDERO згідно технічних характеристик вміщує 50л).

Позивачем після отримання акту перевірки надіслано заперечення до акту перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів №0050 від 26 жовтня 2016 року, яке зареєстровано ОСОБА_4 управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області від 14.11.2016 року.

Постановою ОСОБА_4 управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області від 17 листопада 2016 року №02 про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України Про захист прав споживачів, за відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію - на ТЗОВ Альянс Холдинг накладено стягнення у вигляді штрафу 58946,98 гривень.

Відповідно до ст.6 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, однією з підстав для здійснення позапланових заходів є обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб'єктом господарювання законних прав. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення.

Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).

Згідно із п. 1.4. Порядку проведення перевірок у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якості продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 07.03.2012р. №310 (далі - Порядок) перевірки діяльності суб'єктів господарювання проводяться з метою контролю стану дотримання ними вимог законодавства про захист прав споживачів щодо якості та безпеки продукції, правил торгівлі та послуг, надання споживачам необхідної доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію.

Органи з питань захисту прав споживачів здійснюють державний контроль стану дотримання суб'єктами господарювання вимог законодавства про захист прав споживачів шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

Позапланові перевірки суб'єктів господарювання проводяться посадовими особами, зокрема, з підстав звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства.

Згідно до п.2.8. Порядку, позапланові перевірки проводяться лише з підстав, зазначених у пункті 1.4 розділу І цього Порядку, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Під час проведення позапланової перевірки з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для її здійснення, з обов'язковим зазначенням цих питань у направленні на проведення перевірки.

Суд зазначає, що підставою для позапланової перевірки АЗС ТЗОВ Альянс Холдинг була скарга ОСОБА_5 (а. с. 19-20).

В судовому засіданні ОСОБА_5Д було допитано як свідка, який пояснив, що 29.09.2016 року він заправлявся на заправці Shell по вулиці Данила Нечая, 220 у м. Вінниця (ТЗОВ Альянс Холдинг) і на його думку, процес заправки тривав надто довго, а кількість заправленого палива не відповідала дійсності.

За наслідками перевірки винесено відповідачем ОСОБА_4 управлінням Держпродспоживслужби у Вінницькій області постанову від 17.11.2016 року, №02 про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України Про захист прав споживачів за відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію - на ТЗОВ Альянс Холдинг у вигляді штрафу 58 946,98 гривень. (а. с. 11-12 ).

Частиною 1 ст. 15 Закону України Про захист прав споживачів визначено, що споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги). Інформація про продукцію повинна містити і дату виготовлення.

Спеціальним нормативно-правовим актом, який регламентує діяльність у сфері торгівлі нафтопродуктами на АЗС та встановлює конкретні умови для інформації, яка повинна бути надана споживачам нафтопродуктів є Правила роздрібної торгівлі нафтопродуктами, що затверджені Постановою КМУ від 20.12.1997р. №1442 (надалі - Правила).

Згідно п.9 Правил субєкт господарювання, що здійснює продаж нафтопродуктів, зобовязаний своєчасно надати споживачеві необхідну доступну та достовірну інформацію про нафтопродукти, а також на вимогу споживача - копію документа про якість (паспорт якості) та копію декларації про їх відповідність.

Така інформація доводиться до відома споживачів шляхом зазначення у супровідній документації, що додається до нафтопродуктів, на етикетці (для розфасованих нафтопродуктів), а також у маркуванні чи іншим способом (у доступній наочній формі), прийнятим для відповідного виду продукції.

В інформації про нафтопродукти зазначаються:

- найменування, марка та вид нафтопродуктів;

- дані показників їх якості;

- ціна;

- правила та умови їх ефективного і безпечного використання;

- для розфасованих нафтопродуктів - номінальна кількість товару в одиниці маси, обєму або іншої фізичної величини, а також гранично допустимі відхилення від номінальної кількості або посилання на нормативний документ, згідно з яким їх установлено; відомості про умови зберігання, строк придатності, необхідні дії споживача після його закінчення, а також можливі наслідки в разі невчинення таких дій; відомості про виробника, його місцезнаходження та контактна інформація;

- найменування та місцезнаходження субєкта господарювання, який виконує функції з прийняття претензій від споживача.

У відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 23 Закону України Про захист прав споживачів, у разі порушення законодавства про захист прав споживачів суб'єкти господарювання сфери торговельного та інших видів обслуговування, зокрема, несуть відповідальність за відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію або продавця (у випадках, визначених Законом України "Про електронну комерцію") - у розмірі тридцяти відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі, коли відповідно до закону суб'єкт господарської діяльності не веде обов'язковий облік доходів і витрат, - у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 2 Положення про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.2002 року №1177 передбачено, що відповідно до статті 23 Закону України "Про захист прав споживачів" на суб'єктів господарської, зокрема, накладається стягнення у вигляді штрафу за відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товар, роботу, послугу - у розмірі 30 відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо законодавством суб'єкт господарської діяльності звільнений від ведення обов'язкового обліку доходів і витрат, - у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно до пункту 4 цього Положення питання про накладення штрафу розглядається за участю представника субєкта господарської діяльності.

Як встановлено судом, в порушення даної норми представника ТОВ «Альянс-Холдинг було запрошено та належно повідомлено про розгляд матеріалів перевірки, але представник ОСОБА_7 не був присутній під час винесення постанови, ніяких пояснень ним не надавались а йому надали вже підписану постанову начальником служби, що не заперечується сторонами в засіданні та підтверджено показами свідка ОСОБА_7

Тобто, суд зазначає, що відповідач діяв всупереч норми права особи на участь у процесі прийняття рішення. Саме право особи на участь у процесі прийняття суб'єктом владних повноважень рішень - є однією із ключових гарантій реалізації її прав у сфері публічної адміністрації.

Так, у постанові ОСОБА_4 управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області від 17 листопада 2016 року №02 про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України Про захист прав споживачів, не зазначено, в чому саме полягає порушення, зокрема - про яку саме продукцію (товар, роботу, послугу) на АЗС № 1202 Shell ТЗОВ Альянс Холдинг за адресою: м. Вінниця, вул. Данила Нечая, 220, відсутня необхідна, доступна, достовірна та своєчасна інформація.

Відповідно до п. 3 Правил ведення обліку, зберігання та реалізації дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки, затверджених Постановою КМУ № 545 від 21.03.2007 року - вид дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки визначається на підставі паспорта якості, виданого випробувальною лабораторією підприємства-виробника дизельного палива на кожну партію відвантаженої готової продукції, або паспорта якості дизельного палива, що ввозиться на митну територію України, який може бути виданий іншою акредитованою лабораторією на кожну партію відвантаженої готової продукції. Відомості, що містяться у паспорті якості, підтверджуються сертифікатом відповідності, виданим в установленому порядку уповноваженим органом із сертифікації, визначеним відповідно до законодавства.

Відомості про роздрібні ціни, марки та види (залежно від вмісту масової частки сірки) дизельного палива, що реалізується споживачам через мережу автозаправних станцій, повинні бути зазначені на інформаційних табло, що встановлюються на в'їзді та біля оператора автозаправної станції.

Однак, твердження ОСОБА_4 управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області щодо відсутності необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, зокрема вмісту масової частки сірки у дизельному паливі на АЗС № 1202 Shell ТЗОВ Альянс Холдинг за адресою: м. Вінниця, вул. Данила Нечая, 220, - не відповідає дійсності.

Зокрема, у паспорті постачальника на дизельне паливо № 1211 від 28.05.2016 року ( а.с. 24 ) та паспорті Якості на дизельне паливо ДП-Л-Євро5-ВО від 30.06.2016 року № 395 ( а. с. 25 )зазначено вміст сірки 9,1 мг\кг.

Згідно Сертифікату відповідності 10 Хіммотологічного Центру Міністерства оборони України від 14.06.2016 року, зареєстровано в реєстрі за № UA1.072.0029494-16 ( а. с. 26 ) - паливо дизельне ДТ-Л-К5, сорт С (вміст сірки до 10 мг\кг) відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 ОСОБА_6 дизельне ОСОБА_1. Технічні умови. П. 4.2. табл. 1, як паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО.

Згідно Декларації про відповідність від 16.06.2016 року № 16-01 ( а. с. 27 ) - паливо дизельне ДП-Л-К5 відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 ОСОБА_6 дизельне ОСОБА_1. Технічні умови. П. 4.2. табл. 1 для дизельного пального ДП-Л-Євро5-ВО.

Вказані документи були розміщені на АЗС № 1202 Shell ТЗОВ Альянс Холдинг за адресою: м. Вінниця, вул. Данила Нечая, 220 у місцях, доступних для споживача.

Крім того інформація про вміст масової частки сірки у дизельному пальному, зокрема до 10мг\кг, під час перевірки також була розміщена на нижній частині цінового інформаційного табло (стели), яка встановлена на в'їзді до АЗС № 1202 Shell ТЗОВ Альянс Холдинг та вказана в наказі про встановлення цін на нафтопродукти на поточний день, що розташований біля касира торгівельної зали АЗС № 1202 Shell ТЗОВ Альянс Холдинг і чітко проглядається під час здійснення розрахунку за придбане пальне, що підтверджується фотознімками (а. с. 92-94, 98 ), зробленими працівниками АЗС та відповідачем.

В судовому засіданні як свідки було допитано працівників позивача, зокрема, свідок ОСОБА_8 вказала, що ОСОБА_5 показувались місця з необхідною інформацією та безпосередньо куточок споживача.

Свідок ОСОБА_9, який безпосередньо заправляв автомобіль пальним, зазначив, що в технічних характеристиках автомобіля вказується лише обєм баку, а так як він знаходиться глибоко в авто. ОСОБА_5 просив заправити повний бак, а оскільки паливо має властивість спінюватись, з метою уникнення даного процесу, заправка проводилась повільно, щоб заповнити бак до самої кришки баку. Обєм палива, понад заявлений позивачем в 50 літрів, зайняв обєм труб, що зєднують бак та кришку бензобаку. ОСОБА_9 на прохання ОСОБА_5 показав де знаходиться інформація стосовно характеристик палива.

Свідок ОСОБА_10 зазначила, що на АЗС № 1202 Shell ТЗОВ Альянс Холдинг, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Данила Нечая, 220, міститься вся необхідна до вимог чинного законодавства інформація у відповідних місцях та в потрібному обсязі.

Свідок ОСОБА_7, під час дачі пояснень підтвердив, що на АЗС №1202 Shell ТЗОВ Альянс Холдинг наявна необхідна інформація стосовно характеристик палива. ОСОБА_7 також звернув увагу на те, що під час проведення перевірки визначено залишок дизельного палива, а не визначено обєм і вартість партії. Також ОСОБА_7 зауважив, що на розгляд по питанню стосовно застосування штрафу представників ТЗОВ Альянс Холдинг належно запросили, але ніхто із посадових осіб відповідача не заслуховував його додаткових пояснень, а постанову №02 від 17.11.2016 йому вручено із підписом начальника коли він перебував у коридорі, очікуючи засідання комісії.

Постановою ОСОБА_4 управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області від 17 листопада 2016 року № 02 (а. с. 11-12) про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України Про захист прав споживачів, за відсутність необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію - на ТЗОВ Альянс Холдинг було накладено стягнення у вигляді штрафу 58946,98 гривень.

Суд звертає увагу на те, що відповідно п. 7 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про захист прав споживачів" відповідальність наступає за порушення законодавства про захист прав споживачів, в тому числі, у разі відсутності необхідної, доступної, достовірної га своєчасної інформації про продукцію - у розмірі тридцяти відсотків вартості одержаної для реалізації партії товару, виконаної роботи, наданої послуги, але не менше п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі, коли відповідно до закону суб'єкт господарської діяльності не веде обов'язковий облік доходів і витрат, - у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України 11.01.2012р. № 24. зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2012 р. за №173/20486 затверджено форми актів, постанов та рішень, зокрема й форму Акту перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів разом з додатками в яких визначений перелік питань в залежності від сфери здійснення заходу контролю: Додаток 1 загальнообовязкові питання які підлягають перевірці; Додаток 2 Питання, щодо продовольчої групи товарів, які підлягають перевірці; Додаток 3 Питання, щодо непродовольчої групи товарів, які підлягають перевірні; Додаток 4 Питання, щодо закладів ресторанного господарства, які підлягають перевірці; Додаток 5 Питання, щодо виконання робіт та надання послуг, які підлягають перевірці; Додаток б заповнюється якщо за результатами перевірки встановлено реалізацію товарів (надання послуг та виконання робіт), якість яких відповідає вимогам нормативно-правових актів (нормативних документів) або/та які реалізовувались без порушень вимог законодавства про захист прав споживачів; Додаток 7 зведені дані про результати перевірки продукції, яка не відповідає вимогам нормативно-правових актів (нормативних документів) або/та яка реалізовувалась із порушенням вимог законодавства про захист прав споживачів.

Згідно ч. 6 статті 7 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, за результатами здійснення планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю), у разі виявлення порушень вимог законодавства, складає акт.

Згідно п. 3.4. Порядку у разі коли перевіркою встановлено реалізацію продукції, якість якої не відповідає вимогам нормативно-правових актів чи документів або/та яка реалізовувалася з порушенням вимог законодавства про захист прав споживачів, в обов'язковому порядку заповнюється відповідний додаток до акта перевірки, у якому проставляються номер і дата складання акта.

Розділ III вказаного Порядку не містить жодних виключень про те, що відповідний додаток до акта перевірки складається лише при плановій чи позаплановій перевірці, а містить загальнообов'язкову норму про складання такого додатку при будь-якій перевірці.

Таким чином, оформлення акта перевірки разом з відповідними додатками до нього, у відповідності з вимогами чинних нормативно-правових актів, є, у разі наявності порушень, складовою перевірки, оформлюється під час перевірки (в останній день її проведення), і не може бути оформлений поза її межами.

У додатку №7 зокрема повинно зазначатися найменування продукції, виробник, постачальник, одиниця виміру, одержана партія товару, перевірено, забраковано та знято з реалізації товарів тощо.

Тобто Додаток № 7 законодавець спеціально визнав обов'язковим для складення у випадку встановлення реалізації продукції, яка реалізовувалася з порушенням вимог законодавства про захист прав споживачів з метою подальшого розрахунку розміру штрафу у відповідності до п. 7 ч. 1 ст. 23 Закону України Про захист прав споживачів.

В порушення вказаних вимог Додаток №7 до Акту перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів №0050 під час перевірки не складався та не підписувався представником ТЗОВ Альянс Холдинг, про що свідчить п.1 розділу V Прикінцеві положення вказаного Акту перевірки.

Суд зазначає, що штраф відповідачем обраховувався у розмірі 30 відсотків від залишку бензину. Залишок був виведений відповідачем відповідно до касового звіту, що міститься в матеріалах справи.

Однак, п. 7 ч. 1 ст. 23 Закону України "Про захист прав споживачів" чітко визначає суму штрафу, яка розраховується, виходячи з вартості одержаної для реалізації партії товару, а не вартості наявного залишку.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже, підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Визнати протиправною та скасувати постанову ОСОБА_4 управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Вінницькій області про накладення стягнень, передбачених статтею 23 Закону України "Про захист справ споживачів" № 02 від 17 листопада 2016 року.

Стягнути з ОСОБА_4 управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 40310643), за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, в користь товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс Холдинг" (код ЄДРПОУ 34430873, вул. М.Грінченка, 4, бізнес-центр "Горизонт Парк", м. Київ, 03038 ) сплачений при зверненні до суду судовий збір в сумі 1378 грн. (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень).

Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя /підпис/ ОСОБА_11

Згідно з оригіналом Суддя Секретар