ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/2246/16
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Єресько Л.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Панькіної А.С.,
позивача - ОСОБА_1,
представника позивача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання рішень неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
08 грудня 2016 року позивач ОСОБА_1 (надалі- позивач, ОСОБА_1) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області (надалі - відповідач, ДПІ у м. Полтаві), просив:
- визнати неправомірною та скасувати вимогу ДПІ у м. Полтаві про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску від 28.11.2016 № Ф-0162911304 в розмірі 13 173,28 грн;
- зобов'язати ДПІ у м. Полтаві суму боргу ОСОБА_1 зі сплати єдиного внеску за період з 01.07.2014 по 05.09.2016 в розмірі 13 173,28 грн за вищевказаною вимогою визнати безнадійної заборгованістю та списати як безнадійну;
- визнати неправомірним та скасувати рішення ДПІ у м. Полтаві № 0029191304 від 28.11.2016 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску про нарахування штрафних санкцій в розмірі 2100,30 грн;
- визнати неправомірним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 28.11.2016 № 0044281304 на суму 510,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначав, що у липні 2014 року в зв'язку з проведенням воєнних дій та антитерористичної операції на території м. Луганськ, був вимушений припинити ведення господарської діяльності та переїхати з місця постійного проживання. Стверджував, що з 01.07.2014 по теперішній час Луганська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області, де позивач перебував на обліку, не функціонує, а отже позивач не міг подавати звітність. Зазначав, що книга обліку доходів і витрат знаходиться на території м. Луганськ, яка не підконтрольна уряду України, а тому надати перевіряючим не мав можливості. Посилався на наявність форс - мажорних обставин (воєнні дії), які звільняють від виконання обов'язків зі сплати ЄСВ.
В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали, просили задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надіслав клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку із неможливістю прибуття відповідального працівника ДПІ у м. Полтаві. Протокольною ухвалою суду вирішено розгляд справи проводити за відсутності представника відповідача.
В письмових запереченнях представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись на правомірність висновків акту перевірки. Також зазначав, що з 01.01.2016 законодавством не передбачено особливих умов щодо виконання зобов'язань платниками ЄСВ, які перебували на обліку на території населених пунктів, де проводилася антитерористична операція. Так Законом України від 24.12.2015 № 911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який набрав чинності з 01.01.2016 внесено зміни до Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції із змінами та доповненнями, зокрема вилучено пп.8 п. 4 ст. 11 Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII.
Заслухавши пояснення позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 (індивідуальний податковий номер НОМЕР_3) у встановленому законом порядку був зареєстрований як фізична особа - підприємець 22.01.1998, перебував на обліку платників податків в Луганській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області на спрощеній системі оподаткування - зі ставкою єдиного податку 10 %, І група / а.с. 70,77/.
Позивач є платником єдиного податку згідно виданого свідоцтва від 31.05.2012 № НОМЕР_5 та місце провадження господарської діяльності є центральний ринок, м. Луганськ /а.с. 70/.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань основним видом діяльності позивача за КВЕД: 47.89 роздрібна торгівля з лотків і на ринках іншими товарами /а.с. 77/.
У липні 2014 року позивач фактично припинив ведення господарської діяльності у зв'язку із проведенням воєнних дій та антитерористичної операції на території м. Луганськ.
Згідно довідки від 01.08.2016 № 1602001645, виданої Управлінням соціального захисту населення Подільської районної у м. Полтаві районної ради, ОСОБА_1 взято на облік як внутрішньо переміщену особу /а.с. 13/.
У зв'язку із неможливістю проведення господарської діяльності за місцем реєстрації та місцем податкового обліку, позивач звернувся до виконавчого комітету Полтавської міської ради із заявою.
05.09.2016 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань внесено запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1 за власним рішенням, номер запису № 23820060008011439 /а.с. 78/.
На підставі наказу ДПІ у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області від 27.10.2016 № 1076 /а.с. 63/ у період з 28.10.2016 по 03.11.2016 проведено документальну планову невиїзну перевірку фізичної особи ОСОБА_1 щодо своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01.01.2013 по 05.09.2016, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками за період з 01.01.2013 по 05.09.2016, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, виконання вимог валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2013 по 05.09.2016.
За результатами перевірки складено акт від 14.11.2016 № 2962/16-01-13-04-10/2407900013 /45-55/, у якому вказано на порушення платником податків вимог /а.с. 55/:
-п. 3 ст. 7, п. 11 ст. 8, ст. 9 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове держане соціальне страхування", у результаті чого занижено єдиний внесок у періоді, що перевірявся на загальну суму 13 173,28 грн, в тому числі за 2014- 5071,76 грн., 2015 - 5293,88 грн., 2016 - 2807,64 грн;
-пп. 16.1.2, п. 16.1 ст. 16, п. 44.1, п.44.3, пп.296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України, п. 6 ст. 128 Господарського кодексу України, а саме не надання книги обліку доходів і витрат за період з 01.01.2013 по 05.09.2016.
18.11.2016 позивачем подано заяву на ім'я начальника ДПІ у м. Полтаві із запереченнями на акт перевірки від 14.11.2016. Зокрема зазначав, що книга обліку доходів і витрат ним велась, останній запис датується 29.06.2014, на сьогодні книга перебуває у м. Луганськ та у зв'язку із форс - мажорними обставинами (воєнні дії) не може привезти в м. Полтава. Зазначав, що м. Луганськ є територією непідконтрольною урядові України та Луганська ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області не функціонує, тому перебуваючи в м. Луганськ до червня 2016 року не мав можливості подавати звіти до не працюючого податкового органу.
На підставі вищезазначеного акта перевірки ДПІ у м. Полтаві 28.11.2016 сформовано та надіслано ОСОБА_1:
- податкове повідомлення - рішення № 0044281304, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 510,00 грн /а.с. 58/;
- рішення № 0029191304 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 2100,30 /а.с. 59/;
- вимога про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0162911304 в сумі 13 173,28 грн /а.с. 60/.
Не погодившись з даними рішеннями контролюючого органу, позивач оскаржив їх до суду.
Вирішуючи позовні вимоги, суд виходить із такого.
Щодо оскаржуваної вимоги про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0162911304 в сумі 13 173,28 грн, судом встановлено такі обставини.
Перевіркою питань щодо подання позивачем звітів про суми нарахованого єдиного внеску встановлено, що за 2014-2016 звіти не подано (згідно бази даних ІС «Податковий блок»).
Перевіркою відображення сум, визначених фізичною особою - підприємцем, яка обрала спрощену систему оподаткування, на який нараховується єдиний внесок, встановлено заниження визначеної суми у розмірі 34,7 % (2013-2015 роки) та 22 % (2016 рік) на суму 42 634 грн, а саме за 2014 рік - 14 616,00 грн, 2015 рік - 15 256,00, 2016 рік - 12 762,00.
У результаті вищезазначених порушень встановлено заниження позивачем нарахованої суми єдиного внеску в загальному розмірі 13 173,28 грн, у т.ч. за 2014 рік- 5071,76 грн., 2015 рік - 5293,88 грн., 2016 рік - 2807,64 грн.
Суть спірних правовідносин в частині формування та направлення спірної вимоги полягає у правомірності винесення податковим органом вимоги щодо сплати суми боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску із урахуванням положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VІ від 08.07.2010 року (далі - Закон України № 2464-VІ).
Пунктом 4 частини другої статті 6 Закону № 2464-VІ встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.
Пунктом 1 частини другої статті 6 Закону № 2464-VІ на платника єдиного внеску покладений обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Статтею 9 зазначеного вище Закону визначені порядок обчислення і сплати єдиного внеску, зокрема, сплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для його зарахування. Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 введене в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України" та розпочате проведення антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей.
Тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення визначає Закон України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" від 2 вересня 2014 року N 1669-VII (надалі - Закону України N 1669-VII).
Абзацом 2 статті 1 зазначеного Закону визначено, що територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 N 1085 - р затверджено Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, до якого зокрема входить м. Луганськ.
Наказом ДФС України від 07.11.2014 за № 256 "Про переміщення та закінчення простою" змінено юридичну адресу Ленінської ОДПІ у м. Луганську ( де ОСОБА_1 перебував на обліку) на адресу м. Севєродонецьк, куди, за думкою відповідача ОСОБА_1 мав можливість подавати звітність /а.с. 24/.
Позивачем до матеріалів справи додано лист Полтавської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" від 05.10.2016 № 04.1-40-450 із переліком населених пунктів Луганської області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та УДППЗ "Укрпошта" не здійснюють пересилання пошти" /а.с. 22/. До зазначеного переліку входить зокрема м. Луганськ.
Як пояснив позивач в судовому засіданні, в період з 2014 року до червня 2016 року він разом із родиною проживав в м. Луганськ, не підконтрольному урядові України, господарську діяльність не здійснював з липня 2014 року. А тому на підставі пункту 9-4 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України № 2464 - VІ в зв'язку з воєнними діями та проведенням антитерористичної операції на території м. Луганськ вважає, що звільнений від виконання своїх обов'язків зі сплати ЄСВ на період з 14.04.2014 до закінчення антитерористичної операції.
В письмових запереченнях відповідач зазначав, що Законом України від 24.12.2015 № 911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який набрав чинності з 01.01.2016 внесено зміни до Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції із змінами та доповненнями, зокрема вилучено пп.8 п. 4 ст. 11 Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII, а відповідно скасовано пункт 9-4 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 -VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Підпунктом 8 пункту 4 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України 1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 № 2464 - VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а саме, розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" було доповнено пунктом 9-3 такого змісту: "9-3. Платники єдиного внеску, визначені статтею 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції", де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу".
Законом України від 12.08.2014 № 1636-VIІ ( в редакції від 27.09.2014) розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" до Закону України № 2464 - VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" внесено зміни, а саме доповнено пунктом 9-3 в такій редакції: "9 3. Тимчасово на період дії особливого правового режиму, визначеного Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", зупиняється застосування до платників єдиного внеску із місцезнаходженням (місцем проживання) на тимчасово окупованій території України норм статей 25 і 26 цього Закону.
Податкова інформація про суми недоїмки платників єдиного внеску, визначених абзацом першим цього пункту, зберігається та опрацьовується в інформаційних базах контролюючих органів в окремому (позабалансовому) порядку".
Згідно із змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці від 02.03.2015 № 219-VIII пункт 9-3 у редакції Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII вважається пунктом 9- 4.
Законом України від 24.12.2015 № 911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (пунктом 28) з 01.01.2016 виключено підпункт 8 пункт 4 статті 11 Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" (яким доповнено пункт 9-3 до розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" до Закону України № 2464).
Норма проіснувала в Законі № 1669-VII з 15.09.2014 до 01.01.2016 внаслідок її виключення згідно із Законом України від 24.12.2015 № 911-VIII, але в повній мірі збереглася в розділ VIII "Прикінцеві та перехідні положення" до Закону України № 2464 -VІ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" у вигляді пункту 9-4.
Отже пункт 9.4 не виключено із розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України № 2464 - VІ (після внесення змін до Закону № 1669-VII Законом України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII) та продовжує свою дію в часі.
Станом на час прийняття спірної вимоги антитерористична операція не закінчена, а тому строк подання передбаченої положеннями пункти 9-4 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» заяви про звільнення від виконання обов'язків, визначених частиною 2 статті 6 цього Закону не настав.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непоборної сили (форс -мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово - промислової палати України
В акті перевірки та письмових запереченнях відповідача містяться посилання, що недоїмка у ОСОБА_1 виникла під час перебування на обліку в Луганській ОДПІ ГУ ДФС у Луганській області.
Матеріалами справи підтверджується, позивач отримав сертифікат Торгово - промислової палати України від 19.12.2016, яким засвідчено факт проведення антитерористичної операції в м. Луганськ, відсутність діючих органів державної влади та які є обставинами непереборної сили (форс - мажору), що настали з 07.04.2014 і діють до теперішнього часу.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позивач у період з 07.04.2014 і до теперішнього часу звільнений від виконання обов'язків, передбачених частиною 2 статті 6 Закону України № 2464 щодо сплати єдиного внеску, що виключає виникнення у нього недоїмки по сплаті цього внеску у визначений період, а отже вимога про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0162911304 в сумі 13 173,28 грн.
Щодо рішення від 27.11.2016 № 0029191304 про застосування штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску в розмірі 2100,30, то суд приходить таких висновків.
Відповідачем надано розрахунок штрафних санкцій по єдиному внеску за 2014 р.- 5071,76 *15 % = 760,76 грн, 2015 р. - 5293,88 * 20 % = 1058,79 грн., 2016 р. - 2807,64*10%= 280,76 грн., всього - 2 100,30 грн.
Податковим органом застосовано до позивача зазначену штрафну санкцію в сумі 2100,30 грн. за наслідками донарахування податковим органом суми недоїмки в сумі 13 173,28 грн по єдиному внеску. Оскільки вимога про сплату боргу (недоїмки) № Ф-0162911304 в сумі 13 173,28 грн. скасовано вище судом, то рішення від 28.11.2016 № 0029191304 також є протиправним та підлягає скасуванню.
Згідно пп. 44.3. п. 44 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов'язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.
Підпунктом 177.10 Податкового кодексу України встановлено, що фізичні особи - підприємці зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
ОСОБА_1 до 05.09.2016 був зареєстрований як фізична - особа підприємець, та як зазначено в акті перевірки до 2014 року звітність ним подавалася, а отже облік доходів і витрат також проводився.
Місто Луганськ входить до Переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України № від 2 грудня 2015 р. N 1275-р, на території яких здійснювалась антитерористична операція. Виданий позивачу сертифікат сертифікат Торгово - промислової палати України підтвердив факт проведення антитерористичної операції в м. Луганськ, відсутність діючих органів державної влади та які є обставинами непереборної сили (форс - мажору), що настали з 07.04.2014 і діють до теперішнього часу та унеможливили зберігання первісної документації . Також позивач має статус внутрішньо переміщеної особи.
Згідно пояснень ОСОБА_1 книга обліку доходів і витрат була ним заведена та велася, останній запис здійснений 29.06.2014. З липня 2014 року в зв'язку з воєнними діями на території м. Луганськ позивачем господарська діяльність не здійснювалася. Коли позивач у 2016 виїхав, книга обліку доходів і витрат залишилася в м. Луганськ, у належному йому помешканні. Повернутися в м. Луганськ на сьогодні у позивача не має можливості, стверджувати,що книга зберіглася не може, оскільки не знає в якому стані перебуває його помешкання, розташоване на території, непідконтрольній урядові України.
Тому суд погоджується, що за дії форс - мажорних обставин, що підтверджується вищезазначеним сертифікатом Торгово -промислової палати, до позивача не може бути застосована відповідальність за не надання книги обліку доходів і витрат, а отже податкове повідомлення - рішення № 0044281304, яким застосовано до позивача штрафні (фінансові) санкції (штрафи) у сумі 510,00 грн є протиправним та підлягає скасуванню.
Щодо вимоги позивача про списання сум боргу в розмірі 13 173,28 грн, визначеного податковою вимогою від 28.11.2016 № Ф-0162911304, то суд приходить до висновку про відмову у задоволенні, оскільки судом не встановлено іншої недоїмки у позивача, ніж та, яка визначена зазначеною вимогою, правова оцінка якій вже надана судом вище - визнана протиправною та скасована. Позивач не має іншого боргу, а тому відсутні підстави для його списання.
Приймаючи до уваги встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими врегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення позову ОСОБА_1 частково.
Згідно з частиною третьою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області про визнання рішень неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною та скасувати вимогу від 28.11.2016 № Ф-0162911304 про сплату боргу (недоїмки) в частині визначення ОСОБА_3 суми недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в загальному розмірі 13 173,28 грн.
Визнати протиправним та скасувати рішення від 28.11.2016 № 0029191304 про застосування до ОСОБА_3 штрафних санкцій за донарахування відповідним органом доходів і зборів або платником своєчасного не нарахованого єдиного внеску, яким застосовано штрафні санкції в розмірі 2100,30 грн.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 28.11.2016 № 0044281304, яким застосовано до ОСОБА_3 штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 510,00 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у м. Полтаві Головного управління ДФС у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39680655) на користь ОСОБА_3 (ідентифікаційний код НОМЕР_3) витрати зі сплати судового збору у розмірі 551,20 грн (п'ятсот п'ятдесят одну гривню двадцять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено 17 січня 2017 року.
Суддя Л.О. Єресько