8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про зупинення провадження у справі
18 січня 2017 року СєвєродонецькСправа № 812/896/16
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Ковальової Т.І.,
при секретарі судового засідання - Бутенко К.В.,
за участю:
представника позивача - Сисоєва С.А.,
представника першого відповідача - спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС - Ширшова А.А.,
представника другого відповідача - Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС - Ширшова А.А.,
представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС про заміну неналежних відповідачів, питання щодо виключення третьої особи з учасників процесу, залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору та зупинення провадження у розгляді адміністративної справи за позовом державного підприємства "Луганський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" до спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення надміру сплачених грошових коштів,-
ВСТАНОВИВ:
02 серпня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державного підприємства "Луганський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" до спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, Головного управління державної казначейської служби України в Луганській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення надміру сплачених грошових коштів у сумі 594613,14 грн.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 24.10.2016 залучено до участі в адміністративній справі № 812/896/16 в якості другого відповідача Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС.
Залучено до участі в адміністративній справі №812/896/16 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області.
10 січня 2017 року через канцелярію суду від представника позивача надійшла уточнена позовна заява, відповідно до якої відповідачами зазначено спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС та спеціалізовану державну податкової інспекцію з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС, в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору зазначено управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області.
17 та 18 січня 2017 року від представника відповідачів через канцелярію суду надійшли клопотання про заміну неналежних відповідачів спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС та спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС на належного -державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, оскільки державне підприємство "Луганський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" не включено до реєстру великих платників на 2017 рік, який затверджено Наказом ДФС України від 26.12.2016 № 1036.
Представник позивача у судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання про заміну неналежних відповідачів на належного.
Представник відповідачів у судовому засіданні підтримав клопотання про заміну неналежних відповідачів та просив суд його задовольнити.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостіних вимог на предмет спору, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, не прибув у судове засідання, розгляд справи просив суд проводити без його участі.
Заслухавши думку представників сторін, розглянувши клопотання представника відповідачів про заміну неналежних відповідачів, суд дійшов до наступного.
Наказом ДФС України від 26.12.2016 № 1036 затверджено реєстр великих платників на 2017 рік, відповідно до якого не включено державне підприємство "Луганський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації".
Відповідно до п.3.1 ст.63 Податкового кодексу України, облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Вказаний контроль здійснює той контролюючий орган, в якому платник податку перебуває на обліку.
Згідно з ч.3 п.10.22 наказу Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів», платник податків, який перебуває на обліку в контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податку, та не включений до Реєстру великих платників податків на наступний календарний рік, переводиться на облік до контролюючого органу за його місцезнаходженням з початку нового бюджетного періоду (календарного року).
Відповідно до виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців місцезнаходженням юридичної особи державного підприємства "Луганський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" є вул. Революційна, 21, м.Лисичанськ, Луганська область, 93100 (а.с.28).
Стаття 52 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює правовий механізм заміни сторони у справі.
Частиною 1 статті 52 КАС України визначено, що суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про заміну неналежних відповідачів спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС та спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС на належного - державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
Оскільки, судом допущено заміну неналежних відповідачів на належного державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, судом на розгляд поставлено питання щодо виключення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області з учасників процесу у розгляді справи № 812/896/16 та залучення до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області.
Представники сторін у судовому засіданні не заперечували щодо виключення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області з учасників процесу у розгляді справи № 812/896/16 та залучення до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області.
Відповідно до частини 2 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
З урахуванням обставин та предмету розгляду даної справи, суд вважає за необхідне виключити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області з учасників процесу у розгляді справи № 812/896/16 та залучити до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області, оскільки рішення у справі може вплинути на права і обов'язки останнього.
Судом на розгляд поставлено питання щодо зупинення провадження у справі з метою повідомлення державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області та управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області щодо розгляду даної справи та направлення позовної заяви, повістки про виклик до суду належному відповідачу та третій особі.
Представники сторін у судовому засіданні не заперечували проти зупинення провадження по справі.
Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
З урахуванням необхідності повідомлення державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області та управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області щодо розгляду даної справи та направлення позовної заяви, повістки про виклик до суду належному відповідачу та третій особі, з метою дотримання рівності процесуальних прав і обов'язків сторін, для повного та всебічного розгляду справи, суд вважає за можливе зупинити провадження у розгляді адміністративної справи № 812/896/16 за позовом державного підприємства "Луганський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" до державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення надміру сплачених грошових коштів, - до 09 березня 2017 року.
Керуючись статтями 52, 53, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Клопотання представника спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС про заміну неналежних відповідачів у розгляді адміністративної справи № 812/896/16 - задовольнити.
Здійснити у справі № 812/896/16 заміну неналежних відповідачів - спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС та Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального головного управління ДФС на належного - державну податкову інспекцію у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області.
Виключити третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області з учасників процесу у розгляді справи № 812/896/16.
Залучити до участі у розгляді справи № 812/896/16 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області.
Зупинити провадження у розгляді адміністративної справи за позовом державного підприємства "Луганський регіональний науково - виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" до державної податкової інспекції у м.Лисичанську Головного управління ДФС у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державної казначейської служби України у м.Лисичанську Луганської області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення надміру сплачених грошових коштів, - до 09 березня 2017 року.
Повідомити сторони, що наступне відкрите судове засідання відбудеться 09 березня 2017 року у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду, за адресою: м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18 о 09 год. 30 хв.
Ухвала в частині заміни неналежних відповідачів, виключення управління Державної казначейської служби України у м. Запоріжжі Запорізької області з учасників судового процесу та залучення третьої особи, яка не заявляє самостіних вимог на предмет спору оскарженню не підлягає.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Повний текст ухвали складено та підписано 18 січня 2017 року.
СуддяТ.І. Ковальова