Справа №515/2030/16-п
Провадження №3/515/214/17
Татарбунарський районний суд Одеської області
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 січня 2017 р. Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Шевирін А.О.,
розглянувши матеріали, які надійшли від дирекції Національного природного парку «Тузловські лимани» Міністерства екології та природних ресурсів України, про притягнення ОСОБА_1, 22.07.1974року народження, громадянина України, директора обслуговуючого кооперативу «Граніт-2» (код ЄДРПОУ 39814336, вул.Степова, 5, м.Татарбунари Одеської області), який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,
до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, будучи посадовою особою - директором ОК «Граніт-2», допустив здійснення рибалкою зазначеного підприємства (кооперативу) ОСОБА_2 добування водних живих біоресурсів знаряддям для промислового добування водних ресурсів (сіткою) в акваторії Національного природного парку (далі НПП) «Тузловські лимани», що входить до території парку, без відповідного дозволу на промисел.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином, про причини неявки не повідомив.
Дослідивши матеріали справи, надавши правову оцінку наявним у справі доказам, дійшов висновку, що дії ОСОБА_1, підлягають кваліфікації за ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки він допустив, будучи посадовою особою кооперативу, грубе порушення його підлеглим ст.3.15 Правил любительського та спортивного рибальства, а саме здійснення рибальства за допомогою заборонених промислових знарядь лову на території національного природного парку, за що встановлена адміністративна відповідальність статтею 63 Закону України «Про тваринний світ», статтею 68 Закону України «про охорону навколишнього природного середовища», статтею 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд України».
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується:
-протоколом про адміністративне правопорушення №000284 від 23.11.2016 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 директор ОК «Граніт-2», у період з вересня по листопад 2016року, допустив здійснення рибалками зазначеного підприємства добування водних живих біоресурсів в акваторії НПП «Тузловські лимани», що входять до території парку, без відповідного дозволу на промисел. Наявний дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів №14/06.3-25 від 17.07.2015року не розповсюджується на територію природно-заповідного фонду (а.с.15);
-протоколом про адміністративне правопорушення №000208 від 18.10.2016року та схемою до нього про притягнення ОСОБА_2 рибалки ОК «Граніт-2» до адміністративної відповідальності за фактом зберігання знаряддя промислового добування водних живих ресурсів на території НПП «Тузловські лимани» та спробу здійснити вилов водних живих ресурсів в акваторії Тузлівської групи лиманів без наявності відповідного дозволу (а.с.а.с.7, 9);
-письмовими поясненнями ОСОБА_2, зі змісту яких вбачається, що він працює в ОК «Граніт-2», використовував сітки вічком 22-28см та до 70 см для лову водних ресурсів в акваторії Тузловських лиманів, що відмічав у журналі видобутку водних біоресурсів підприємства (а.с.8);
-посвідченням рибалки №86, виданого 23.09.2016року ОК «Граніт 2» на імя ОСОБА_2 (а.с.6);
-актом обстеження території №58 від 12.10.2016року та схемою до нього, з яких слідує, що під час обстеження території НПП «Тузловські лимани» Тузлівського ПОНДВ лиманів «Бурнас», «Курудіол», «Алібей» встановлено, що дана територія тимчасово використовується рибалками ОК «Граніт-2» на період промислу водних біоресурсів, як база стоянка для плавзасобів та для тимчасового зберігання знарядь та засобів лову (а.с.а.с.10,11);
-листом Західно-Чорноморської рибоохорони №1008 від 25.10.2016року на запит НПП «Тузловські лимани», зі змісту якого вбачається, що дозволи, надані на спеціальне використання водних біоресурсів низці підприємств, в тому числі і ОК «Граніт-2», передбачають здійснення вилову водних біоресурсів в Чорному морі із затоками, лиманами, протоками, при цьому дозволи на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та обєктів природно-заповідного фонду врегульовано спеціальним Законом України «Про природно-заповідний фонд України» (а.с.14);
-детальною інформацією з ЄДРПОУ про юридичну особу ОК «Граніт-2» про те, що ОСОБА_1 з 01.09.2016 року є керівником кооперативу (а.с.а.с. 17,18);
-витягом з Положення про Національний парк «Тузловські лимани», затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 320 від 07.09.2011року (а.с.а.с.19,20);
-актом приймання-передачі територій під охорону проведення першочергових природоохоронних заходів Національного природного парку "Тузловські лимани" від 13.12.2011року (а.с.21).
Обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, не встановлені.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, відсутності обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, притягнення до відповідальності вперше, вважаю необхідним та доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі в межах санкції ч.4 ст.85 КУпАП.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У цьому звязку з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 320грн.
Керуючись ст.ст. 27, 33-35, ч.4 ст.85, ст.ст. 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 (пятсот десять) гривень, який підлягає сплаті на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, судовий збір на користь держави в розмірі 320 (трьохсот двадцяти) гривень.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд Одеської області.
Постанова про накладання адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусовому виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КУпАП України (штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через пятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладання штрафу).
Відповідно до ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк предявлення постанови до виконання 3 місяці, а в частині стягнення судового збору - 1 рік.
Суддя Шевирін