18.01.2017 Справа №: 329/2/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2017р. смт. Чернігівка
Чернігівський районний суд Запорізької області в складі головуючого судді Поди Н.М., при секретарі Богдан І.І., за участю прокурора Ніколаєнко Д.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, громадянина України, проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого начальником відділу культури і туризму Чернігівської РДА, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ст. 172-7 ч.1,2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
До Чернігівського районного суду Запорізької області від Управління захисту економіки в Запорізькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності начальника відділу культури і туризму Чернігівської РДА за ст. 172-7 ч.1,2 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення від 29.12.2016 року вбачається, що 27.07.2012р. розпорядженням голови Чернігівської районної державної адміністрації № 40-к, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 призначено на посаду начальника відділу культури і туризму Чернігівської РДА, як такого, що успішно пройшов стажування на цій посаді.
01.06.2016 року згідно розпорядження голови Чернігівської РДА № 60-к, ОСОБА_1 присвоєно 5 ранг державного службовця .
Згідно посадових обовязків, затверджених головою Чернігівської РДА від 28.09.2012 року, ОСОБА_1 керує відділом культури і туризму, розподіляє обовязки між працівниками, очолює та контролює їх роботу.
Крім того згідно п. 2.9 посадових обовязків видає у межах своєї компетенції накази, які є обовязковими для виконання, підвідомчим відділу культури і туризму установами і посадовими особами, організовує та контролює їх виконання.
Також згідно п. 2.2, посадової інструкції, начальник повинен здійснювати організаційні заходи стосовно запобіганню корупційним і злочинним проявам в відділі культури і туризму та районних підвідомчих закладах.
Таким чином, ОСОБА_1, обіймаючи посаду начальника відділу, будучи державним службовцем категорії «Б», відповідно до п.п. «в» п. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до ст. 172-7 КУпАП є субєктом відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, повязаних з корупцією
Згідно ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції ОСОБА_1 повинен вживати заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізнався чи повинен був дізнатися про наявність у нього реального конфлікту інтересів безпосереднього керівника, не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів та вживати заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів.
Так, 16.02.2016 року згідно наказу №12-к, начальник відділу культури і туризму Чернігівської районної державної адміністрації Запорізької області, ОСОБА_1 діючи умисно, усвідомлюючи наявність
реального конфлікту інтересів, безпосереднього керівника не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів та в подальшому прииняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а саме підписав особисто та видав наказ «Про преміювання» штатних працівників Чернігівської районної бібліотеки та Чернігівської районної бібліотеки для дітей, серед яких премію у розмірі 40 % від посадового окладу отримала бібліограф Чернігівської районної бібліотеки для дітей ОСОБА_2, яка є його дружною, тобто близькою особою.
Станом на 1 січня 2016 року централізована бібліотечна система згідно штатного розпису затвердженого головою райдержадмшістрацп ОСОБА_3, як структурний підрозділ входить та на пряму підпорядковується начальнику відділу культури і туризму ОСОБА_1
Згідно наказу № 53-к від 15.12.2014 року, ОСОБА_2, призначена на посаду бібліографа Чернігівської районної бібліотеки для дітей КЗ «Чернігівська ЦБС». .
Згідно відповіді Відділу державної реєстрації актів цивільного стану, Головного територіального управління юстиції у Запорізькій о ласті № 4727/04/2/04-47 від 27.12.2016 року та копії актового запису про одруження № 45 від 23 вересня 1995 року, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4, та Копейка (після шлюбу ОСОБА_1) ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5, являються чоловіком та дружиною.
Як встановлено перевіркою ОСОБА_1 також мав можливість вжити заходів щодо врегулювання конфлікту інтересів, оскільки згідно наказу «Про надання права підпису» № 13-к від 25.04.2014, виданого ОСОБА_1, спеціаліст 1 категорії вищезазначеного відділу, ОСОБА_5, має право підпису та здійснювати правочини від імені відділу культури і туризму Чернігівської РДА Запорізької о ласті, рім того, відповідно до посадової інструкції (п.2.6 та п. 3.7), остання у межах своєї компетенції забезпечує підготовку проектів наказів відділу які є обовязковими для виконання посадовими особами підвідомчих відділу та підписує документи відділу культури і туризму райдержадмішстрацп.
Отримання грошових коштів ОСОБА_2, у вигляді премії підтверджується розрахунково-платіжною відомістю № 1 за лютии 2016о. підписаною начальником відділу ОСОБА_1 та особовим рахунком за 2016 рік на імя ОСОБА_2
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину у скоєнні адміністративного правопорушення визнав, щиро каявся, просив не накладати суворе стягнення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-7 ч. 1,2 КУпАП та його вина повністю підтверджується зібраними по справі доказами, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення № 41 від 29.12.2016 року, відповідно до якого ОСОБА_1 свою вину визнав повністю.
Виходячи зі змісту ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 вбачається подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1,2 ст.172-7 КУпАП, і вбачаються всі підстави накладення на нього адміністративного стягнення.
Згідно ст.40-1КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення.
Керуючись Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», ст. ст. 172-7 ч.1,ч.2, 280, 283 КУпАП
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 5100 грн. у дохід держави (р/р 21081300- 31113149700001, отримувач коштів ГУК у Запорізькій області, код отримувача за ЄДРПОУ 37941997, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015), про що йому оголосити.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 320,00 грн. отримувач коштів: Управління Державної казначейської служби України у Чернігівському районі Запорізької області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37892348, банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, код банку отримувача (МФО) 813015, рахунок отримувача: 31213206700316, код класифікації доходів бюджету 22030001, Чернігівський районний суд Запорізької області, код ЄДРПОУ 37304095.
З урахуванням положень ч.2 ст. 308 КУпАп у разі несплати штрафу у строк встановлений ч.1 ст.307 КупАП та примусового виконання цієї постанови органами державної виконавчої служби стягнути з правопорушника подвійний розмір штрафу у розмірі 10200 грн.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі апеляції через Чернігівський районний суд Запорізької області.
Термін предявлення постанови до виконання до 18.04.2017 року.
Суддя