Справа № 308/285/17
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.01.2017 м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області О.М. Світлик, з участю представника за довіреністю Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи про порушення митних правил, які надійшли з Закарпатської митниці ДФС України, відносно гр. України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово непрацюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1 за ознаками ст. 471 МК України,
В С Т А Н О В И В:
06.12.2016 року о 11 год.01 хв. в зону митного контролю на ділянку «Вїзд» митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав легковий автомобіль марки «Volkswagen», модель «Transporter», державний реєстраційний номерний знак Польщі RJA47934, під керуванням громадянина України ОСОБА_2, який прямував у приватних справах з Угорщини в Україну на адресу: Закарпатська обл., м. Ужгород , вул. Залізнична, 12.
Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор».
Згідно з п. 5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
За п. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
Відповідно до частини 4 статті 318 Митного кодексу України митний контроль товарів, транспортних засобів у пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється відповідно до типових технологічних схем митного контролю, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Керуючись пунктом 6 Типової Технологічної Схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2012 № 451, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку для проведення митного огляду.
За частиною 1 п. 3 ст. 336 Митного кодексу України митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом усного опитування громадян та посадових осіб підприємств, а згідно пункту 2 даної статті шляхом митного огляду (огляду та переогляду товарів, транспортних засобів комерційного призначення, огляду та переогляду ручної поклажі та багажу, особистого огляду громадян).
Відповідно до п. 6 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку на напрямку «зелений коридор» для проведення митного огляду на «червоному коридорі».
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу було виявлено товари іноземного виробництва, а саме: одяг новий, чоловічий (джинси), різних розмірів, торгова марка не визначена, країна виробництва - не визначена, загальною вагою 48 кг та чохли для мобільних телефонів розміром 4,9-5,3 дюйма, виготовлені з пластмаси, різних кольорів з написом «4YOU», торгова марка не визначена, країна виробництва - не визначена, загальною вагою 32,6 кг.
Виявлений товар знаходився у багажному відсіку легкового автомобіля у двох картонних коробках. Доступ до виявленого нічим не утруднювався.
Виявлений товар гр. України ОСОБА_2 визнав своєю власністю. Зі слів гр. України ОСОБА_2 вищезазначений товар він придбав на базарі в Угорщині для особистих потреб, за загальною вартістю 150 000 форинтів, що за курсом НБУ станом на 06.12.2016 становить 13 358,75 грн. Документи, що підтверджують вартість виявленого товару, гр. ОСОБА_2 загубив в Угорщині, і на момент перетину кордону при собі не мав.
У відповідності до вимог частини 1 статті 374 Митного кодексу України «Умови ввезення (пересилання) громадянами товарів на митну територію України», товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами.
Відповідно до частини 4 статті 374 Митного кодексу України, товари (крім підакцизних), що ввозяться громадянами у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість та/або загальна вага яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом України, в частині, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг (при ввезенні через інші ніж відкриті для повітряного сполучення пункти пропуску через державний кордон України). Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.
Таким чином, громадянин України ОСОБА_2 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто у гр. України ОСОБА_2 під час митного контролю виявлено товари, які перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України, а саме: одяг новий, чоловічий (джинси), різних розмірів, торгова марка не визначена, країна виробництва - не визначена, загальною вагою 48 кг та чохли для телефонів розміром 4,9-5,3 дюйма, виготовлені з пластмаси, різних кольорів з написом «4YOU», торгова марка не визначена, країна виробництва - не визначена, загальною вагою 32,6 кг, тобто товар, сумарною вагою 80,6 кг. Громадянину України ОСОБА_2 було розяснено порядок та норми ввезення товарів громадянами, встановлені частиною першою та частиною четвертою статті 374 Закону України від 13.03.2012 № 4495-VI, запропоновано здійснити митне оформлення вищевказаного товару зі сплатою необхідних митних платежів, передбачених законодавством України.
На підставі вищевикладеного, враховуючи неспроможність сплати митних платежів та волевиявлення гр. України ОСОБА_2В щодо повернення на територію Угорщини, товар, а саме: одяг новий, чоловічий (джинси), різних розмірів, торгова марка не визначена, країна виробництва - не визначена, загальною вагою 48 кг та чохли для мобільних телефонів розміром 4,9-5,3 дюйма, виготовлені з пластмаси, різних кольорів з написом «4YOU» , торгова марка не визначена, країна виробництва - не визначена, загальною вагою 32,6 кг ,тобто товар, сумарною вагою 80,6кг, що є об'єктом оподаткування митними платежами (частина четверта статті 374 Митного кодексу України), повернуто на суміжну сторону, згідно Картки відмови в пропуску №305020403/2016/00138 від 06.12.2016р.
У судове засідання зявився представник Закарпатської митниці ДФС ОСОБА_1, подавши довіреність на представництво інтересів даного органу. Під час розгляду даної справи представник митного органу підтримав позицію даного органу щодо притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_2 за вчинення порушення митних правил за ст. 471 МК України.
Громадянин України ОСОБА_2 у дане судове засідання не з'явився. Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи, подав заяву про розгляд справи у його відсутності від 06.12.2016 року (а.с. 9).
За змістом письмових пояснень громадянина України ОСОБА_2 від 06.12.2016 року (а.с. 7), він обрав «зелений коридор», так як не думав, що вищезгаданий товар важить більше 50 кг. Зазначив, що вартість товару становить 150000 форинтів і куплений він на базарі в Ніредьгазі. Чек він загубив в Угорщині. Товар визнав своєю власністю. Просив повернути товар на територію Угорщини, так як немає коштів для сплати митних платежів.
Дослідивши матеріали справи приходжу до висновку, що в діях гр. України ОСОБА_2 наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України порушення встановленого, відповідно до вимог МК України, порядку проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Вина гр. України ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про порушення митних правил № 2288/30502/16 від 06.12.2016 року, поясненням ОСОБА_2 від 06.12.2016 року, актом проведення зважування від 06.12.2016 року, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу від 06.12.2016 року, доповідною запискою від 06.12.2016 року та поясненням ОСОБА_3 від 06.12.2016 року.
Враховуючи характер та ступінь вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, вважаю, що на гр. України ОСОБА_2 слід накласти адміністративне стягнення передбачене санкцією ст. 471 МК України у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Товари, виявлені в ході митного контролю одяг новий, чоловічий (джинси), різних розмірів, торгова марка не визначена, країна виробництва - не визначена, загальною вагою 48 кг та чохли для мобільних телефонів розміром 4,9-5,3 дюйма, виготовлені з пластмаси, різних кольорів з написом «4YOU», торгова марка не визначена, країна виробництва - не визначена, загальною вагою 32,6 кг - повернуто на суміжну сторону у звязку з відмовою гр. України ОСОБА_2 сплачувати митні платежі при ввезенні на митну територію в порядку передбаченому ч. 4 ст. 374 МК України, що підтверджується карткою відмови № 305020403/2016/00138 від 06.12.2016 року.
За положеннями частини пятої ст. 283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору. Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI (з наступними змінами та доповненнями) у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно зі ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб становить 1600 гривень. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 320,00 грн.
Керуючись ст. ст. 471, 527-529 МК України, ст. ст. 33, 40-1, 283-285, 287-291 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово непрацюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 коп.
Стягнути з громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, тимчасово непрацюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1 до спеціального фонду Державного бюджету України 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок судового збору.
Штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: одержувач - УК у м. Ужгороді/м. Ужгород/21081100; код ЄДРПОУ - 38015610; МФО 812016; р/р 31117106705002; банк - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; призначення платежу штраф по ПМП від… №…, ПІБ порушника, стаття МКУ.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі, до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: О.М. Світлик