ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 січня 2017 року скорочене провадження № 826/4015/16
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. вирішив адміністративну справу
за позовом
Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до
Відкритого акціонерного товариства "Лізингова компанія "Украгромашінвест"
про
стягнення заборгованості
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулась до суду з позовом в якому просить стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Лізингової компанії "Украгромашінвест" штрафні санкції у розмірі 17000 грн.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що постановою №356-ЦА-УП-Е від 01.10.2015 року на відповідача був накладений штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 17000 грн. Зазначена постанова направлялась на адресу відповідача, у встановленому законодавством порядку постанова не оскаржена та штраф не сплачено, а тому він підлягає стягненню в судовому порядку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.03.2016 року відкрито скорочене провадження у справі та запропоновано відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду письмові заперечення проти позову та докази на підтвердження цих заперечень або заяву про визнання позову.
За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України справа розглядається в порядку скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, на підставі наявних у справі доказів.
У встановлений судом строк та станом на день розгляду справи заперечень проти позову не надано.
Відповідач – ВАТ “Лізингова компанія “Украгромашінвест” - не диверсифікованого виду закритого типу” - письмових заперечень по суті позовних вимог суду не надав, хоча був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження у справі, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового повідомлення адресату.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив:
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює державне регулювання ринку цінних паперів, комплексні заходи щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням, порушенням у цій сфері, а отже і органом, уповноваженим державою на здійснення відповідних функцій на ринку цінних паперів.
Уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні у відношенні ВАТ “Лізингова компанія “Украгромашінвест” складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 14.09.2015 року №327-ЦА-УП-Е, відповідно до якого встановлено ознаки порушення відповідачем вимог п. 10 ст. 8, ст. 9 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів”, а саме: не подання інформації (копії документів) на запит Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, який був направлений листом від 08.06.2015 р. №13/03/11708/НК (термін надання до 19.06.2015 року).
Відповідно до п.10 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку право, зокрема: “надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства;”.
Згідно зі ст.9 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” - Уповноваженими особами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є Голова та члени Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку; а також уповноважені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадові особи.
Відповідно до ст.9 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” - Уповноважені особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку мають право, зокрема, вимагати необхідні документи та іншу інформацію у зв'язку з реалізацією своїх повноважень.
Згідно із п. 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Пунктом 7 ст. 11 згадуваного Закону визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб санкції,зокрема, за неподання інформації Комісії - у розмірі до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що за результатами розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ “Лізингова компанія “Украгромашінвест” складено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 01.10.2015 року № 356-ЦА-УП-Е, якою за неподання інформації на ВАТ “Лізингова компанія “Украгромашінвест” накладено штрафну санкцію, що становить 17000 грн.
Згідно з розділом XVIII. “Виконання постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів” Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 №1470 встановлено, що штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше ніж через п'ятнадцять днів з дати отримання ним постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до державного бюджету. У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
З матеріалів справи вбачаться, що на час вирішення справив вказана вище постанова не оскаржена, зазначена сума штрафу відповідачем не сплачена.
Згідно ст. 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Беручи до уваги те, що штраф у розмірі 17000 грн. відповідачем у встановлені законодавством строки не сплачена, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, отже суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 98, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства “Лізингова компанія “Украгромашінвест” (код ЄДРПОУ 21661438) штраф у розмірі 17000 грн. (сімнадцять тисяч грн. 00 коп.) до Державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 “Надходження до загального фонду державного бюджету”, по коду бюджетної класифікації 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Окружний адміністративний суд міста Києва апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до Київського апеляційного адміністративного суду.
Якщо апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя Р.О. Арсірій