ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 січня 2017 року м. Київ № 826/1216/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 до Служби зовнішньої розвідки України про скасування рішень, виплати премії, зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Служби зовнішньої розвідки України про скасування наказу від 03.11.2016 №533-ос, доповідної записки начальника 8 управління (№14/1/7061т від 10.08.2016), висновку за результатами службового розслідування (р.н. 14/1/8926т від 13.10.2016), виплатити премію, зобов'язання вчинити дії.
Згідно із частиною другою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, позивач до своєї позовної заяви не надає суду жодного доказу на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а саме: не надає доказів прийняття 28.12.2012 на військову службу за контрактом, наказу №553-ос від 03.11.2016, наказу №228/дск від 15.08.2016, доповідну записку начальника 8 управління (№14/1/7061т від 10.08.2016), висновку за результатами службового розслідування (р.н. 14/1/8926т від 13.10.2016), як і не повідомляє суду про причини неможливості надання таких доказів.
Отже, позивачем не дотримані вимоги частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Для виправлення недоліків позовної заяви позивачу слід надати в достатній кількості для суду і для вручення відповідачу доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зокрема, доказів прийняття 28.12.2012 на військову службу за контрактом, наказу №553-ос від 03.11.2016, наказу №228/дск від 15.08.2016, доповідну записку начальника 8 управління (№14/1/7061т від 10.08.2016), висновку за результатами службового розслідування (р.н. 14/1/8926т від 13.10.2016) або повідомити суду про причини неможливості надання таких доказів.
Крім того, суд звертає увагу, що частиною другою статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно із частинами першою та третьою статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем оскаржуються рішення, прийняті в період серпень - листопад 2016 року за результатами службового розслідування стосовно позивача, в той час як даний позов був поданий до канцелярії суду лише 17.01.2017.
Згідно із статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
У зв'язку з чим, суд вважає за потрібне запропонувати позивачу подати письмові пояснення з доказами щодо строків звернення до адміністративного суду із даним позовом.
Керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.
2.Встановити позивачу 5-денний строк з дня набрання ухвалою законної сили на усунення недоліків позовної заяви.
3.Запропонувати позивачу подати письмові пояснення з доказами щодо строків звернення до адміністративного суду із даним позовом.
4.Попередити позивача про те, що у разі, якщо недоліки не буде усунуто у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
5.Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Огурцов