ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
У Х В А Л А
з питань вжиття заходів забезпечення адміністративного позову
17 січня 2017 року № 813/4511/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Клименко О.М., за участю секретаря судового засідання Дорош Х.Р. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник ОСОБА_1;
відповідача: представник не прибув;
третьої особи: представник ОСОБА_2;
розглянувши в судовому засіданні клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування постанов, зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Державна податкова інспекція у Франківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області, у якому просить визнати протиправними та скасувати постанову про відкриття виконавчого провадження ВП № 49363271 від 24.11.2015 року, постанову про арешт майна боржника та оголошення заборони його відчуження ВП № 49363271 від 22.04.2016 року, постанову про опис та арешт майна боржника ВП № 49363271 від 07.12.2016 року, постанову про призначення експерта суб'єктом оціночної діяльності ВП № 49363271 від 20.12.2016 року, та зобов'язати відповідача винести постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження ВП № 49363271 у зв'язку із закінченням строку пред'явлення виконавчого листа до виконання.
Позивачем подано до суду заяву про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом заборони Франківському відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції вчиняти виконавчі дії у виконавчому провадженні ВП № 49363271 до закінчення розгляду справи по суті. Заява обґрунтована тим, що у випадку вчинення відповідачем виконавчих дій існує очевидна небезпека порушення прав та інтересів позивача.
В судовому засіданні представник позивача підтримав зазначену заяву, просив його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання був належним чином повідомлений.
Представник третьої особи в судовому засіданні проти клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову заперечив, зазначив про відсутність підстав для вжиття заходів забезпечення позову.
Дослідивши матеріали справи, виходячи з меж заявленого клопотання, системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, при постановленні ухвали суд враховує наступне.
Відповідно до частини першої ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також, якщо є очевидними ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених Кодексом адміністративного судочинства України заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.
При цьому ч.1 ст. 117 КАС України передбачено вичерпний перелік підстав для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а суд повинен, виходячи з конкретних доказів, встановити, чи існує хоча б одна з названих підстав, і оцінити, чи не може застосування заходів забезпечення позову завдати більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти.
Відповідно до вимог ч.1 ст.70 КАС України, сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог та заперечень. Частиною 1 ст. 71 КАС України визначено, що, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги.
Позивачем ні до клопотання про вжиття заходів забезпечення позову, ні в судовому засіданні не надано доказів та не наведено достатніх аргументів, які б підтверджували та вказували на існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі та неможливості захисту цих прав, свобод та інтересів без вжиття таких заходів.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що підстави для задоволення клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у спосіб: заборонити Франківському відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції вчиняти виконавчі дії у виконавчому провадженні ВП № 49363271 до закінчення розгляду справи по суті, у суду відсутні, а у задоволенні клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 117, 118, 160, 165 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення позову - відмовити.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 18.01.2017 року.
Суддя Клименко О.М.