Справа № 1
Провадження № 3/545/8/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"17" січня 2017 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Цибізова С.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДФС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, директор ПАТ «УМБ №23» проживає ІНФОРМАЦІЯ_2, інші дані суду не відомо, -
за ст.163-3 ч.1 КУпАП ,-
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ПАТ «УМБ №23», за адресою: вул.Шевченка, 11, с.Терешки, Полтавського району, як встановлено актом №217/16-31-14-01-09/04715606 від 11.08.2016 року допустив порушення в частині невиконання законних вимог посадових осіб, відмова від надання документів, чим порушено п.п.20.1.2, п.п.20.1.3, .п.п.20.1.6, п.20.1. ст.20, п.85.2. ст.85 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.163-3 ч.1 КУпАП.
Відповідно до п.п.75.1.2 п.75.1. ст.75 ПК України, документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Право контролюючого органу на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки (п.77.4 ст.77 ПК України).
З матеріалів справи вбачається, що Головним управлінням ДФС у Полтавській області 13.07.2016 року на адресу платника податків направлено повідомлення №83 про проведення планової перевірки (рекомендованим листом), яке вручено поштовою службою 21.07.2016.
25.07.2016 року Головним управлінням ДФС у Полтавській області здійснено вихід за податковою адресою с.Терешки, вул.Шевченка, 11 з метою проведення на підставі п.п.20.1.4 п.20.1. ст.20, ст.77, п.82.1 Податкового кодексу України документальної планової виїзної перевірки ПАТ «УМБ №23» за період 01.01.2013-31.12.2015 року, терміном 10 робочих днів.
Відповідно до п.85.2. ст.85 ПК України, платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Оскільки, платником податків допущено посадових осіб до проведення перевірки, субєкт господарювання з урахуванням вимог ст.85 ПК України зобовязується надати документи, що є предметом перевірки.
Пунктом 85.4. статті 85 ПК України передбачено, що при проведенні перевірок посадові особи контролюючого органу мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, зборів, платежів, порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Такі копії повинні бути засвідчені підписом платника податків або його посадової особи та скріплені печаткою (за наявності).
Актом перевірки від 11.08.2016 року №217/16-31-14-01-09/04715606 встановлено про ненадання документів платником податків необхідних для проведення перевірки, а саме згідно наданої відповіді зміст запитуваної інформації не розкрито, не надано облікових регістрів по рахунках, рецепти приготування а/бетонної суміші з вмістом адгезійної добавки та без неї, інформації щодо кількості виготовленої власними силами продукції, підтвердження проведеної дооцінки протягом перевіряємого періоду.
Таким чином, ОСОБА_1 перебуваючи на посаді директора ПАТ «УМБ №23», за адресою: вул.Шевченка, 11, с.Терешки, Полтавського району допустив порушення в частині невиконання законних вимог посадових осіб, відмова від надання документів, чим порушено п.п.20.1.2, п.п.20.1.3, .п.п.20.1.6, п.20.1. ст.20, п.85.2. ст.85 Податкового кодексу України та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.163-3 ч.1 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується матеріалами справи в їх сукупності, а саме: копією акту №217/16-31-14-01-09/04715606 від 11.08.2016 року, згідно якого встановлено вказані в протоколі порушення (а.с.1-5).
Відповідно до змістуст. 38 КУпАПадміністративне стягнення судом може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенніне пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення заст. 163-1 ч.1 КУпАПвчинене 19.08.2016 року, тобто на момент розгляду справи закінчився строк накладення адміністративного стягнення.
Враховуючи викладене, вважаю що провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у зв"язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбаченихст.38 КУпАП., згідно п.7 ч.1ст. 247 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись ч.1ст. 163-3, ст. ст.283-285,287-289,294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченогост.163-3 ч.1 КУпАП.
Провадження по справі закрити на підставі п. 7ст. 247 КУпАПв зв"язку з закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд Полтавської області апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.А.Цибізова