Справа 161/88/17
Номер провадження 2-а/161/370/17
У Х В А Л А
10 січня 2017 року суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Крупінська С.С., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації про перерахунок та сплату допомоги одинокій матері, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до управління праці та соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації про перерахунок та сплату допомоги одинокій матері.
При звернення до суду з позовом позивач заявила клопотання про відстрочення сплати судового збору з посиланням на важке фінансове становище.
Положеннями ст. 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
З аналізу вищевказаних правових норм вбачається, що відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення розміру судового збору, або звільнення від його сплати може мати місце за наявності виключних обставин.
Суддя, вважає за необхідне відмовити заявнику в задоволенні його клопотання про відстрочення сплати судового збору, оскільки зазначені в заяві доводи не є підставою для звільнення позивача від сплати судового збору.
Заява подана без додержання вимог, передбачених ч. 2 ст. 106 КАС України.
Відповідно до п. п. 2 п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року, який набрав чинності 01.11.2011 року за подачу адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
А тому позивачу слід сплатити судовий збір в розмірі 640 грн. 00 коп. на д/р № 31214206700002, одержувач м. Луцьк 22030001, Банк ГУДКУ у Волинській області м. Луцьк, ЗКПО 38009628, МФО-803014 та квитанцію про сплату судового збору надати суду для приєднання до матеріалів справи.
На підставі наведеного, приходжу до висновку, що заяву слід залишити без руху.
Керуючись ст. ст. 106 КАС України, -
у х в а л и в :
Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Луцької районної державної адміністрації про перерахунок та сплату допомоги одинокій матері залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків до 01 лютого 2017 року.
Якщо позивач усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Луцького міськрайонного суду С.С. Крупінська