Ухвала суду № 64097683, 13.01.2017, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2017
Номер справи
281/536/16-а
Номер документу
64097683
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Нечуй Б.П.

Суддя-доповідач:Капустинський М.М.

УХВАЛА

"13" січня 2017 р. Справа № 281/536/16-а

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Капустинський М.М., розглянувши апеляційну скаргу Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області на постанову Лугинського районного суду Житомирської області від "20" грудня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області, Управління праці та соціального захисту населення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання рішення протиправним і зобов'язання вчинити дії ,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Лугинського районного суду Житомирської області від 20.12.2016 р. позов задоволено.

Не погоджуючись з ухваленою постановою, 30.12.2016р. Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області звернулася з апеляційною скаргою.

В апеляційні скарзі Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області, зокрема, просить поновити строк на апеляційне оскарження.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, строк на подачу апеляційної скарги Лугинською районною державною адміністрацією Житомирської області не пропущений.

Згідно ч. 2 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувану постанову ухвалено 20.12.2016 р., а 30.12.2016р. Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області звернулася з апеляційною скаргою, про що свідчить відтиск штемпелю відділення поштового зв'язку на конверті та штрихкодовий ідентифікатор № 1130100371060.

Крім того, апеляційна скарга подана без додержання вимог ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, Лугинською районною державною адміністрацією Житомирської області не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду.

Частиною 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Разом з тим, Лугинською районною державною адміністрацією Житомирської області в апеляційній скарзі зазначено, що відповідно до п.19 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. зі змінами внесеними Законом України від 06.12.2016 р. №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", який набирає чинності 01.01.2017 р. органи виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчі органи міських рад, на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору в усіх судових інстанціях.

Однією з основних засад судочинства, визначеною пунктом 8 частини третьої статті 129 Конституції України, є забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, крім випадків, установлених законом.

Особам, які беруть участь у справі, а також особам, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, згідно зі статтею 13 КАС забезпечується право на апеляційне та касаційне оскарження рішень адміністративного суду у випадках та порядку, встановлених цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що апеляційна скарга подана 30.12.2016 р., що підтверджено відтиском штемпелю відділення поштового зв'язку на конверті та штрихкодовим ідентифікатором №1130100371060.

Суд наголошує на тому, що на момент подачі апеляційної скарги діяв Закон України "Про судовий збір" з урахуванням змін до вказаного Закону, що набрали чинності з 01.09.2015 р.

Відтак, суд вважає необґрунтованим посилання Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області на приписи Закону України №1774-VIII, оскільки його дія поширюється на правовідносини, що виникли після 01.01.2017 р., а відповідно до ст. 5 Закону України "Про судовий збір" (в редакції з 01.09.2015 року) пільг щодо сплати судового збору органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій, виконавчими органими міських рад, на які покладено завдання щодо вирішення питань соціального захисту населення передбачено не було.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відсутні підстави для звільнення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області з підстав передбачених п.19 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. в редакції Закону від 06.12.2016 р. у №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України".

Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 р. № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Таким чином, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ст.187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: по справі не сплачено судовий збір за подачу апеляційної скарги, підстави для звільнення Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області від сплати судового збору відсутні.

Так, Законом України "Про судовий збір" зі змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015р. № 484-VІII, чинний з 01.09.2015р., встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп.2 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду немайнового характеру ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" (на день подання позову) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, а немайнового характеру - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

У відповідності до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" розмір мінімальної заробітної плати на 01 січня 2016 р. складає 1378 грн. 00 коп.

Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено за подання скарги, на постанову суду першої інстанції становить 606,32 грн. (551,20 грн. х 110%).

Судовий збір необхідно сплатити за наступними реквізитами: рахунок 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м. Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу *;101;_____ (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Житомирський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

При заповненні платіжного документа у графі "Код платника" платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.

Документ про сплату судового збору подається тільки в оригіналі.

Відповідно до частини 3 статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 КАС України, застосовуються правила статті 108 КАС України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Керуючись ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Лугинської районної державної адміністрації Житомирської області залишити без руху.

Надати Лугинській районній державній адміністрації Житомирської області строк до "01" лютого 2017 р. для усунення зазначених недоліків.

Роз'яснити Лугинській районній державній адміністрації Житомирської області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя М.М. Капустинський

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу

2- відповідачу/відповідачам: Лугинська районна державна адміністрація Житомирської області вул.К.Маркса, 4,смт.Лугини,Лугинський район, Житомирська область,11301

- ,