УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
16 січня 2017 року
№ 876/666/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Ільчишин Н.В., перевіривши апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 27 липня 2016 р. у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські торгівельні мережі" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення, –
ВСТАНОВИЛА:
Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 27 липня 2016 р. задоволено повністю адміністративний позов.
Не погодившись із даною постановою, апелянт подав апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Із матеріалів справи вбачається, що 27.07.2016 року судом першої інстанції в порядку письмового провадження постановлено оскаржувану постанову, копію якої апелянт отримав 10.08.2016 року, що підтверджується матеріалами справи, а апеляційна скарга подана до суду першої інстанції 30.12.2016 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. Також, ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 11 листопада 2016 року апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області повернуто у зв'язку з несплатою судового збору. При цьому, разом із апеляційною скаргою апелянт заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, однак без обґрунтуваних причин його пропуску, зокрема вказує, що зважаючи на факт фінансування його з Державного бюджету України та відсутність коштів на рахунках на сплату судового збору, пропуск строку на апеляційне оскарження, в зв'язку з відсутністю фінансування, має об'єктивний та незалежний від скаржника характер, що позбавив його можливості направити апеляційну скаргу у строк, встановлений КАС України, а отже є поважною причиною для поновлення строку звернення до суду апеляційної інстанції.
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи те, що особа, яка подала апеляційну скаргу пропустила строк на апеляційне оскарження, та подала заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження без обґрунтуваних причин його пропуску, зокрема, не надала суду ніяких доказів того, коли саме на рахунок податкової інспекції з Державного бюджету України надійшло відповідне фінансування витрат на оплату судового збору, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху, для подання апелянтом протягом 30 днів, з моменту отримання копії цієї ухвали, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній доказів, які б вказували на дату надходження відповідного фінансування витрат на оплату судового збору.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз’яснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 186, 189, 212, 254 КАС України, -
УХВАЛИЛА:
апеляційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 27.07.2016р. у справі № 803/530/14 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські торгівельні мережі" до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати особі, яка подала апеляційну скаргу тридцяти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали, для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній обґрунтування причин пропуску цього строку.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Ільчишин Н.В.