Ухвала суду № 64096694, 17.01.2017, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2017
Номер справи
805/1729/14
Номер документу
64096694
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції - Галатіна О.О.

Суддя-доповідач - Компанієць І.Д.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2017 року справа №805/1729/14

приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

судді-доповідача Компанієць І.Д., суддів Сухарька М.Г., Ястребової Л.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 07 вересня 2016 року у справі № 805/1729/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "М'ясний Ал'янс" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби , Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві , Головного управління Державної казначейської служби України в м. Києві , Управління Державної казначейської служби у Шевченківському районі у м. Києві про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень від 18.10.2013 року за № 0000604020/10404/10/40-20, № 0000614020/10401/10/40-10, № 0000624020/10403/10/40-20, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за серпень 2013 року в розмірі 11 277 619 грн шляхом перерахування на розрахунковий рахунок позивача,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог, просив визнати недійсними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 18.10.2013 року за №0000604020/10404/10/40-20, №0000614020/10401/10/40-10, №0000624020/10403/10/40-20, зобов'язати Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві скласти та подати до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві (Управління Державної казначейської служби у Шевченківському районі у м. Києві) висновок про суму ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню ТОВ "М'ясний Ал'янс" (ЄДРПОУ 36511896) за серпень 2013 року, стягнути з Державного бюджету України через Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Управління Державної казначейської служби у Шевченківському районі у м. Києві на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "М'ясний Ал'янс" бюджетне відшкодування з податку на додану вартість по декларації за серпень 2013 року в розмірі 11 277 619грн. шляхом перерахування останньої на розрахунковий рахунок позивача.

В обґрунтування позову зазначив, що податковим органом проведено позапланову документальну виїзну перевірку ТОВ «М'ясний Ал'янс» з питань правомірності нарахування від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за серпень 2013 року, за результатами якою складено акт від 31.10.2013 року №249/40-20-36511896. За висновками складено акту були прийняті спірні податкові повідомлення-рішення від 18.10.2013року за №0000604020/10404/10/40-20, №0000614020/10401/10/40-10, №0000624020/10403/10/40-20, якими виявлені порушення п.198.6, п.198.3, п.198.1 ст.198, п.200.1, п.200.3, п.200.4 ст.200, п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 10 082 320грн. та нараховані штрафні санкції в розмірі 5 041 160грн. за серпень 2013року, відмовлено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1 195 299грн. за серпень 2013року, зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 2 577 142грн.

Позивач зазначає, що платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації (п.200.7 ст.200 Податкового кодексу України).

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 07 вересня 2016 року позов задоволено частково.

Визнано недійсним та скасовано податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС від 18.10.2013 року за №0000604020/10404/10/40-20, в частині зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за серпень 2013 року у розмірі 8 811 979 грн. та нарахування штрафних санкцій в розмірі 4 405 989,50 грн.

Визнано недійсним та скасовано податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС від 18.10.2013 року за №0000614020/10401/10/40-10, яким відмовлено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1 195 299 грн.

Визнано недійсним та скасовано податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС від 18.10.2013 року за №0000624020/10403/10/40-20 в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість в розмірі 1 306 801 грн.

Зобов'язано Державну податкову інспекцію у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві скласти та подати до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві (Управління Державної казначейської служби у Шевченківському районі у м. Києві) висновок про суму ПДВ, яка підлягає бюджетному відшкодуванню ТОВ "М'ясний Ал'янс" (ЄДРПОУ 36511896) за серпень 2013 року.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, ДПІ у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві звернулося з апеляційної скаргою, в якій посилаючись на неправильне та неповне дослідження судом першої інстанції доказів і встановлення обставин у справі та застосування норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позову у повному обсязі.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги, апелянт зазначає що до перевірки позивачем не надані в повному обсязі первинні документи, які підтверджують факт транспортування, отримання товару, а саме відсутні акти прийому-передачі, товарно-транспортні накладні, довіреності. Таким чином, податковий орган позбавлений можливості встановлення правомірності включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при придбанні даної продукції у ТОВ «Прод-Торг». На порушення пп. 14.1.18 п. 14.1, п. 198.2 ст. 198, п 198.6 ст. 198, п.200.1., 200.3, 200.4 ст. 200, п. 201.1 ст. 201 ПК України, позивач не має права на бюджетне відшкодування по декларації з ПДВ за серпень 2013 року у зв'язку з тим, що ТОВ «М'ясний Ал'ьянс» завищено від'ємне значення попереднього податкового періоду (липень 2013 року), яке включено до складу бюджетного відшкодування на суму 10082320,00 грн, та не підтверджено факт сплати частини залишку від'ємного значення у сумі 1195299,00 грн.

Також, в обґрунтування своєї правової позиції, апелянт посилається на Постанову Верховного Суду України від 20.01.2016 року №21-3277а15 у справі №826/16932/13-а, в якій зазначено що бюджетне відшкодування ПДВ здійснюється органом державної казначейської служби з дотриманням процедури та на умовах, встановлених ст. 200 ПК України та Порядком взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, затвердженим Постановою КМУ від 17 січня 2011 року №39, на підставі податкової декларації та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації у п'ятиденний термін з дня надходження від податкового орану висновку. Цей порядок не передбачає бюджетне відшкодування ПДВ у спосіб судового стягнення безпосередньо зі здійсненням судового контролю над рішенням податкових органів, ухвалених за результатами перевірки сум ПДВ, заявлених до відшкодування, або окремо від здійснення такого контролю.

Сторони в судове засідання не прибули, про час, дату та місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, тому за приписами п.2 ч.1 ст.197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу у порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, вивчивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, здійснюючи апеляційний перегляд справи в межах апеляційної скарги, встановила наступне.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "М'ясний Ал'янс" (ЄДРПОУ 36511896, Донецька область, 83114, м. Донецьк, вул. Щорса, буд.104) зареєстровано в якості юридичної особи за кодом ЄДРПОУ 36511896. Позивач є платником податку на додану вартість.

Податковим органом проведено позапланову документальну виїзну перевірку ТОВ "М'ясний Ал'янс" з питань правомірності нарахування від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за серпень 2013року.

За результатами проведеної перевірки складено акт від 31.10.2013року за №249/40-20-36511896, яким встановлені наступні порушення норм податкового законодавства:

- на порушення п.2.1, п.2.4 ст.2 Положення "Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р №88, п.14.1.27 ст.14, п14.1.36 ст.14, п. "а" п.198.1 п.198.3 ст.198 ПКУ, ТОВ "М'ясний Альянс" неправомірно включено до податкового кредиту серпня 2013р. суму ПДВ - 2691730,82грн. (по контрагенту - ТОВ "Прод-Торг") по податковим накладним, по яким не підтверджено первинними документами факт транспортування та отримання товару - відсутні акти прийому-передачі, товарно-транспортні накладні, довіреності;

- за попереднім актом документальної позапланової виїзної перевірки достовірності нарахування від'ємного значення та декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень-липень 2013р. від №30.09.13р №191/40-20-36511896 встановлено завищення суми від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту на 10082320,0грн

- на порушення пп.14.1.18 п.14.1ст14, п.200.4ст.200 Податкового кодексу України ТОВ "М'ясний Ал'янс" у податковій декларації з ПДВ за серпень 2013р та заяві про повернення суми бюджетного відшкодування не підтверджено факт сплати частини залишку від'ємного значення у сумі 1195299 грн.

За висновками складено акту перевірки від 31.10.2013року за №249/40-20-36511896 Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби прийняті податкові повідомлення-рішення від 18.10.2013року за №0000604020/10404/10/40-20, №0000614020/10401/10/40-10, №0000624020/10403/10/40-20, якими встановлено порушення п.198.6, п.198.3, п.198.1 ст.198, п.200.1, п.200.3, п.200.4 ст.200, п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, в результаті чого позивачу зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 10 082 320 грн. та нараховані штрафні санкції в розмірі 5 041 160 грн. за серпень 2013 року, відмовлено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 1 195 299 грн. за серпень 2013 року, зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 2 577 142 грн.

Судами встановлено, що на виконання умов договору №2612/1 від 26.12.2013 р., укладеного між ТОВ "ПРОД-ТОРГ" та ТОВ "М'ясной Ал'янс" постачальник зобов'язувався здійснити поставку м'ясної продукції на умовах, передбачених цим Договором у власність покупця. Кількість, асортимент, ціна та строки продукції вказувались у попередніх заявках (в тому числі усних) та відображаються в накладних на товар, з урахуванням додаткових угод (т.1 а.с.90-93).

Видатковими накладними (т.1 а.с.94-123), податковими накладними (т.1 а.с.124-161) та товарно-транспортними накладними (т.1 а.с.162-192) підтверджується факт виконання зазначеної угоди.

На виконання умов договору №03-01/13 від 03.01.2013 р., укладеного між ТОВ "Тавр-Плюс" та ТОВ "М'ясной Ал'янс" постачальник зобов'язувався здійснити поставку м'ясної продукції, допоміжні та пакувальні матеріали, на умовах, передбачених цим Договором у власність покупця. Кількість, асортимент, ціна та строки продукції вказувались у попередніх заявках (в тому числі усних) та відображаються в накладних на товар, з урахуванням додаткових угод (т.2 а.с.66,67).

Факт виконання зазначеної угоди підтверджується наступними первинними документами: податковими накладними, які містяться в матеріалах справи (т.2 а.с.71-78).

На виконання умов договору №53 від 01.03.2013р., укладеного між ТОВ "Елітекс" (Постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "М'ясной Ал'янс" (Покупець) постачальник зобов'язувався здійснити поставку товару на умовах, передбачених цим Договором у власність покупця. Кількість, асортимент, ціна та строки продукції вказувались у специфікаціях або накладних, які були невід'ємною частиною договору та відображаються в накладних на товар, з урахуванням додаткових угод (т.2 а.с.63-65).

Розрахунки між сторонами за вищепереліченими угодами здійснювались в безготівковій формі.

Відповідно до п.п. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.

Згідно з п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Відповідно до п.46.1 ст. 46 Податкового Кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках,визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання,чи документ, що свідчить про суми доходу,нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

Згідно з підпунктом 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит - це сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

У відповідності до вимог п. 185.1. ст.. 185 ПК України об'єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з: постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

П. 188.1. ст. 188 ПК України визначено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Пункт 198.3 статті 198 Податкового кодексу України встановлює, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Згідно з пунктом 198.2 статті 198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається: дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Відповідно до пункту 198.6 статті 198 Кодексу не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Відповідно до пункту 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Згідно з абзацом 11 статті 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення.

Відповідно до абзацу другого пункту 2.1 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за номером 168/704, господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.

Аналіз зазначених норм свідчить про те, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичне здійснення господарської операції відсутнє, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені законодавством.

Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Таким чином, для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Як вбачається з матеріалів справи, судом першої інстанції, було призначено судово-економічну експертизу, на вирішення якої були поставлені наступні питання:

1. Чи можливо встановити на підставі первинних бухгалтерських документів, регістрів бухгалтерського і податкового обліку та звітності документальну обґрунтованість висновків акту перевірки СДПІ з обслуговування великих платників у м.Донецьку Межрегіонального ГУ Міндоходів від 31.10.2013 року за номером 249/40-20-36511896 на підставі якого прийняті податкові повідомлення - рішення 0000604020/10404/10/40-20 за формою "В1" від 18.10.2013 року, № 0000614020/10401/10/40-10 за? формою "В3" від 18.10.2013 року та № 0000624020/10403/10/40-20 за ф?ормою "В4" від 18.10.2013 року.

2. З урахуванням результатів досліджень по першому питанню розрахувати суму порушень що підтверджуються.

За висновком судового експерта від 28.01.2016 року за №487/24, згідно результатів дослідження даних наданих експерту первинних бухгалтерських документів, регістрів бухгалтерського і податкового обліку та звітності ТОВ "М'ясний Ал'янс" встановлено, що висновки акту перевірки СДПІ з обслуговування великих платників у м. Донецьку Межрегіонального ГУ Міндоходів від 31.10.2013 року за номером 249/40-20-36511896 на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення:

0000604020/10404/10/40-20 за формою "В1" від 18.10.2013 р

0000614020/10401/10/40-10 за формою "В3" від 18.10.2013 р

0000624020/10403/10/40-20 за формою "В4" від 18.10.2013 р.

підтверджуються частково, а саме підтверджується порушення підприємством п.198.2ст.198, п.198.6 ст.198, абз.11 п.201.1ст201 ПКУ, яке спричинило завищення суми від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту серпня 2013р на суму 1270341грн.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 04.03.2016року було призначено проведення повторної судово-економічної експертизи, на вирішення якої були поставлені наступні питання:

1. Чи можливо встановити на підставі первинних бухгалтерських документів, регістрів бухгалтерського і податкового обліку та звітності документальну обґрунтованість висновків акту перевірки СДПІ з обслуговування великих платників у м.Донецьку Межрегіонального ГУ Міндоходів від 31.10.2013 року за номером 249/40-20-36511896 на підставі якого прийняті податкові повідомлення - рішення 0000604020/10404/10/40-20 за формою "В1" від 18.10.2013 року, № 0000614020/10401/10/40-10 за формою "В3" від 18.10.2013 року та № 0000624020/10403/10/40-20 за формою "В4" від 18.10.2013 року.

2. З урахуванням результатів досліджень по першому питанню розрахувати суму порушень що підтверджуються.

Згідно висновку судово-економічної експертизи за №487/24/1 від 31.05.2016 року за результатами дослідження даних наданих експерту первинних бухгалтерських документів, регістрів бухгалтерського і податкового обліку та звітності ТОВ "М'ясний Ал'янс" встановлено, що висновки акту перевірки СДПІ з обслуговування великих платників у м. Донецьку Межрегіонального ГУ Міндоходів від 31.10.2013 року за номером 249/40-20-36511896 на підставі якого прийняті податкові повідомлення-рішення:

0000604020/10404/10/40-20 за формою "В1" від 18.10.2013 р

0000614020/10401/10/40-10 за формою "В3" від 18.10.2013 р

0000624020/10403/10/40-20 за формою "В4" від 18.10.2013 р.

підтверджуються частково, а саме підтверджується порушення підприємством п.198.2ст.198, п.198.6 ст.198, абз.11 п.201.1ст201 ПКУ, яке спричинило завищення суми від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту серпня 2013 р на суму 1270341 грн.

Стосовно, встановлених актом перевірки порушень ТОВ «М'ясний Ал'янс» п.2.1, п.2.4 ст.2 Положення "Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р №88 та п.14.1.27 ст14, п14.1.36 ст.14, п. "а" п.198.1 п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України, які, відповідно до акту перевірки, спричинили завищення суми податкового кредиту за серпень 2013р на 2691730,82грн., колегія суддів зазначає наступне.

Як вбачається з акту перевірки, вищезазначене порушення полягає у відсутності у ТОВ "М'ясний Ал'янс" у повному обсязі первинних документів, які підтверджують факт транспортування та отримання товару (відсутні акти прийому-передачі, Товарно-транспортні накладні, довіреності).

Відповідно до "Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", затв. наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. №88, із змінами і доповненнями, первинні документи - це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення (п.2.1).

Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.

Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення…

Первинні документи повинні мати такі обов'язкові реквізити: найменування підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), дата і місце складання, зміст та обсяг господарської операції, одиниця виміру господарської операції (у натуральному та/або вартісному виразі), посади і прізвища осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий чи електронний підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції (п.2.4).

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996-XIV від 16.07.1999 р., із змінами і доповненнями, господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства; облікова політика - сукупність принципів, методів і процедур, що використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності; первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Згідно ст.3 Закону бухгалтерський облік є обов'язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, грунтуються на даних бухгалтерського обліку…

Разом з тим, підприємство самостійно визначає облікову політику підприємства; обирає форму бухгалтерського обліку як певну систему регістрів обліку, порядку і способу реєстрації та узагальнення інформації в них з додержанням єдиних засад, встановлених цим Законом, та з урахуванням особливостей своєї діяльності і технології обробки облікових даних; розробляє систему і форми внутрішньогосподарського (управлінського) обліку, звітності і контролю господарських операцій, визначає права працівників на підписання бухгалтерських документів; затверджує правила документообороту і технологію обробки облікової інформації, додаткову систему рахунків і регістрів аналітичного обліку.

Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити:

назву документа (форми);

дату і місце складання;

назву підприємства, від імені якого складено документ;

зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції;

посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;

особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов'язаних рахунках бухгалтерського обліку.

Регістри бухгалтерського обліку повинні мати назву, період реєстрації господарських операцій, прізвища і підписи або інші дані, що дають змогу ідентифікувати осіб, які брали участь у їх складанні.

Господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені.

У свою чергу реквізити, що визначені п.2 ст.9 ЗУ №996 та п.2.4 Положення №88 підлягають відображенню у первинних документах у відповідних розділах даного документу, що передбачені формою вказаного документу.

Згідно норм Податкового кодексу України №2755- VІ від 02.12.2010р. значиться (у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин):

14.1.18. бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу

14.1.27. витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником);

14.1.36. господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами;

Відповідно до вище наведених норм податкового законодавства, податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду. До складу податкового кредиту належить ПДВ, сплачений (нарахований) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (послуг) з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Датою виникнення права платника податку на податковий кредит вважається: або дата списання коштів з банківського рахунку платника податку в оплату товарів (послуг), або дата отримання податкової накладної (яка обов'язково повинна бути зареєстрована продавцем в Єдиному реєстрі податкових накладних), що засвідчує факт придбання платником податку товарів (послуг).

Не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними, або податковими накладними не зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних чи митними деклараціями (транспортними квитками, готельними рахунками, рахунками, касовими чеками згідно з пп.201.11 Податкового кодексу України).

Також, Податковий кодекс України не містить норм, відповідно до яких випливало б, що відсутність у платника податку документів, що підтверджують транспортування товару, або приймання на склад (ТТН, подорожних листів, актів приймання на склад, тощо), або наявність таких документів, але складених з порушенням, позбавляє права на нарахування податкового кредиту у складі вартості такого товару.

Відсутність ТТН, як підстава для виключення сум ПДВ зі складу податкового кредиту може бути обґрунтованим у випадку, коли йдеться про податковий кредит від послуг з транспортування. У випадку, якщо податковий кредит сформований у результаті купівлі-продажу товарів - у відповідності до п.198.1 ПКУ, підставою для складання податкової накладної є первинний бухгалтерський документ, який підтверджує факт розрахунків за товари (платіжні документи), або факт прийому-передачі товару (накладні, акти прийому-передачі, тощо).

Тобто, висновки акту перевірки про підтвердження/не підтвердження податкового кредиту з операцій купівлі-продажу товарів в залежності від наявності, або відсутності ТТН не відповідають нормам Податкового кодексу України.

Щодо відсутності у підприємства актів прийому-передачі товару, то слід зазначити, що нормами Податкового кодексу України вказаний документ не визначений як єдиний документ, яким може фіксуватись факт здійснення господарської операції. Таким документом може бути накладна, видаткова накладна, або інший документ, що складений у відповідності до п.2 ст.9 ЗУ №996, та який фіксує факт здійснення прийому-передачі товару.

Таким чином, висновки податкового органу про не підтвердження податкового кредиту з підстав відсутності акту прийому-передачі товару за наявності іншого первинного документу (накладна, видаткова накладна, тощо), який фіксує факт прийому-передачі товару є такими, що суперечать вимогам Податкового кодексу України.

Відповідно до п.3 ст.244 Цивільного кодексу України: "Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі".

Тобто, Довіреність не є первинним документом в розумінні п.1 ст.9 ЗУ №996 та п.2.1 Положення №88 та не фіксує факт здійснення господарських операцій. Також, нормами Податкового кодексу України не встановлена обов'язковість наявності довіреностей, як умова для формування сум податкового кредиту платника податків.

Відповідно, відсутність довіреностей не може бути підставою для виключення сум ПДВ зі складу податкового кредиту платника податків.

Наданими первинними документами (видатковими накладними) підтверджується факти здійснення господарських операцій ТОВ "М'ясний Ал'янс" - придбання товару у серпні 2013р на суму 13458654,04грн (без ПДВ).

Колегія суддів зазначає, що податкові накладні на суму ПДВ у розмірі 2691730,82грн. складені у відповідності до п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, містять всі необхідні реквізити, визначені вказаним пунктом та приймаються експертом при проведенні дослідження.

Також, матеріали справи містять "Реєстр отриманих податкових накладних" за серпень 2013р. та Витяги з Єдиного реєстру податкових накладних №301439, 301438 та 301434, за якими всі спірні податкові накладні, значаться отриманими ТОВ "М'ясний Ал'янс" у серпні 2013року та зареєстровані у Єдиному реєстрі податкових накладних у серпні 2013 року.

З урахуванням вищенаведеного та враховуючи висновки експерту, випливає, що ТОВ "М'ясний Ал'янс" відповідно до п.198.1-198.3 ст.198 Податкового кодексу України мало право на формування податкового кредиту на суму ПДВ - 2691730,82грн. від операцій з придбання ТМЦ у ТОВ "ПРОД ТОРГ" у серпні 2013р.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що висновки акту перевірки від 31.10.2013 №249/40-20-36511896 щодо порушення ТОВ "М'ясний Ал'янс" п.2.1, п2.4 "Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. №88, п.14.1.27ст.14, п14.1.36 ст14, п. "а" п.198.1, п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України, яке спричинило завищення податкового кредиту у серпні 2013 р на суму 2691730,82грн. документально не мають підтвердження.

Щодо завищення суми від'ємного значення сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту на суму 10082320,00 грн, колегія суддів зазначає наступне.

Вищезазначені порушення, встановлені Актом попередньої перевірки достовірності нарахування від'ємного значення та декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за квітень-липень 2013р від 30.09.2013р №191/40-20-36511896.

Згідно акту перевірки від 30.09.2013р №191/40-20-36511896 за результатами перевірки встановлене завищення ТОВ "М'ясний Ал'янс" різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту за липень 2013р. у сумі 10082319,51грн.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 26.12.2013 року у справі №805/15403/13-а за позовом ТОВ "М'ясний Ал'янс" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління ДФС, управління Державної казначейської служби України у Донецькій області про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень від 04.07.2013р. №0001371517/142/10/15-17-2-36511896, №00013815117/143/1015-17-2-36511896, №0001391517/144/10/15-17-2-36511896, від 11.10.2013р. №0000484020/7697/1040-20, №0000464020/7698/10-20, №0000474020/7699/40-20 було визнано недійсним та скасовано податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів від 11.10.2013 року №0000474020/7699/10/40-20 в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість за липень 2013р на суму 8811979грн.

Постанова Донецького окружного адміністративного суду від 26.12.2013 року у справі №805/15403/13-а залишена без змін ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 20.02.2014 року та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19.10.2015 року.

Зазначеним рішенням встановлено, що Висновки акту документальної позапланової виїзної перевірки достовірності нарахування від'ємного значення та декларування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за період квітень-липень 2013р від 30.09.2013р. за №191/40-20-36511896 щодо порушення ТОВ "М'ясний ал'янс" п.198.6ст198., п.200.1, п.200.3, п.200.4ст.200, п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України, п.2 Наказу Міністерства фінансів України від 01.11.2011 року від №1379 "Про затвердження форми податкової накладної та порядку заповнення податкової накладної" в результаті чого підприємством завищене від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту на суму 15704264 грн, у т.ч.: за квітень 2013р.- 3943337 грн., за травень 2013 р.- 62610 грн., червень2013 р- 759997 грн, липень 2013р - 10082320 грн., та занижено позитивне значення різниці між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту за квітень 2013 р…. підтверджується частково, а саме: підприємством завищено від'ємне значення різниці між сумою податкових зобов'язань і сумою податкового кредиту за липень 2013р на суму 1270341 грн.

Відповідно ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, висновки акту перевірки від 31.10.2013р №249/40-20-3651186, які у свою чергу ґрунтуються на висновках акту попередньої перевірки від 30.09.2013 №191/40-20-36511896, в частині порушення ТОВ "М'ясний Ал'янс" п.198.2ст.198, п.198.6ст.198, абз.11п.201.10ст201 ПКУ, п.2 наказу Міністерства фінансів України від 01.11.2011р №1379 "Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної", що спричинило завищення суми від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту на 10082320,0грн. підтверджуються частково, а саме в сумі - 1270341грн.

Що стосується не підтвердження позивачем факту оплати частини залишку від'ємного значення за серпень 2013 року у сумі 1195299,00 грн, колегія суддів зазначає наступне.

Згідно п.п.14.1.18.п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.

Згідно п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно до п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:

а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг (п.200.3, п.200.4 ст.200 Кодексу).

Таким чином, вбачається, що гранична сума бюджетного відшкодування, на яку платник податку має право визначається розміром від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду в межах фактично сплаченого ним податку у попередніх податкових періодах постачальникам товарів (послуг).

В матеріалах справи наявна "Розшифровка складу частини бюджетного відшкодування за серпень 2013р. в сумі 1195299грн (щодо якої встановлено порушення в частині не підтвердження її оплати)", що була надана позивачем відповідно до клопотання експерта від 16.04.2013р. та містить дані щодо податкових накладних, які формували спірну суму бюджетного відшкодування та платіжних документів, що підтверджують факт оплати сум ПДВ за вказаними податковими накладними.

Також, в матеріалах справи наявні копії, податкових накладних та платіжних документів (платіжних доручень та виписок банку), які згідно розшифровки складу частини бюджетного відшкодування за серпень 2013р. в сумі 1195299грн. (щодо якої встановлено порушення в частині не підтвердження її оплати) були підставою для формування та декларування залишку від'ємного значення у серпні 2013р в сумі 1195299грн.

Відповідно до наявної в матеріалах справи (т.2 арк.с.130-137) копії Декларації з ПДВ за липень 2013р та Додатку 2 до нього "Довідка про залишок суми від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді, та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду" сума бюджетного відшкодування в розмірі 781570грн. складається з сум ПДВ, що були сформовані та сплачені у травні 2013р.

Таким чином, з наведеного вище вбачається, що первинними документами ТОВ «М'ясний Ал'янс» підтверджується факт сплати сум податку на додану вартість - частини від'ємного значення, сформованого по операціях за серпень 2013 року на суму 1195299,00 грн.

Отже суд першої інстанції дійшов правильного встановив, що висновки акту перевірки від 31.10.2013року № 249/40-20-36511896 в частині порушення ТОВ "М'ясний Ал'янс" пп.14.1.18 п.14.1 ст14, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, які призвели до завищення сум ПДВ, що підлягають бюджетному відшкодуванню серпня 2013р на суму 1195299,00грн. документально не підтверджуються.

Таким чином, враховуючи вищевикладене висновки акту перевірки від 31.10.2013року за № 249/40-20-36511896, щодо допущених ТОВ "М'ясний Ал'янс" у серпні 2013р порушень підтверджуються частково, а саме підтверджено порушення п.198.2ст.198, п.198.6 ст.198, абз.11 п.201.1ст201 Податкового кодексу України, що спричинило завищення суми від'ємного значення між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту на 1 270 341 грн.

Стосовно вимог позивача щодо зобов'язання вчинити певні дії та стягнення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за серпень 2013року в розмірі 11 277 619грн. шляхом перерахування на розрахунковий рахунок позивача, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до п.п. 14.1.18 п. 14.1 ст. 14 ПК України бюджетне відшкодування - це

відшкодування від'ємного значення ПДВ на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування ПДВ за результатами перевірки платника, т тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу,

Алгоритм дій державних органів щодо відшкодування з Державного бюджету України (бюджетного відшкодування) ПДВ врегульовано у статті 200 ПК.

Платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації (пункт 200.7 статті 20 ПК).

Кабінет Міністрів України постановою від 17 січня 2011 року № 39 затвердив Порядок взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість (чинного на час виникнення спірних правовідносинах; далі - Порядок), яким визначено механізм їх взаємодії.

Відповідно до п.200.7 та п.200.10 ст.200 Податкового кодексу України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.

Протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

Відповідно до абзацу другого пункту 200.15 статті 200 Податкового кодексу України у разі якщо за результатами перевірки сум податку, заявлених до відшкодування, платник податку або контролюючий орган розпочинає процедуру адміністративного або судового оскарження, контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня після отримання відповідного повідомлення від платника або ухвали суду про порушення провадження у справі зобов'язаний повідомити про це орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів припиняє процедуру відшкодування в частині оскаржуваної суми до набрання законної сили судовим рішенням.

Після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження контролюючий орган протягом п'яти робочих днів, що настали за днем отримання відповідного рішення, зобов'язаний подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми податку, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно п. 200.23 ст.200 Податкового кодесу України суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

За змістом пункту 9 Порядку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку орган державної казначейської служби перераховує платникові податку зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування ПДВ з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку, відкритий в обслуговуючому банку.

З аналізу наведених норм вбачається, що бюджетне відшкодування ПДВ здійснюється органом державного казначейства з дотриманням процедури та на умовах, встановлених статтею 200 Податкового кодексу України та Порядком, на підставі податкової декларації та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації у п'ятиденний термін з дня надходження від податкового органу висновку.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України віж 31.05.2016 року у справі №826/11379/14 та від 20.04.2016 року у справі №826/16796/14.

Таким чином, відшкодування з Державного бюджету України ПДВ є виключними повноваженнями податкових органів та органів державного казначейства.

З огляду на вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про задоволення вимоги позивача про зобов'язання відповідача до виконання покладених на нього Законом і підзаконними актами обов'язків щодо надання органу казначейства висновку щодо суми, яка підлягає відшкодування з бюджету.

Враховуючи викладене, розглядаючи справу в межах доводів апеляційних скарг, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, постанова прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.

Керуючись статтями 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 07 вересня 2016 року у справі № 805/1729/14 - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 07 вересня 2016 року у справі № 805/1729/14 - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками розгляду у письмовому провадженні набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Суддя-доповідач І.Д. Компанієць

Судді М.Г. Сухарьок

Л.В. Ястребова