ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2016 року Справа № 808/3330/16 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі Фесик А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області
до Державного підприємства «Підприємство Мелітопольської виховної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області»
про стягнення податкового боргу та накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, -
ВСТАНОВИВ:
02.11.2016 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Мелітопольської обєднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області ( далі - позивач) до Державного підприємства підприємство Мелітопольської виховної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу та накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку.
Згідно з уточненою позовною заявою позивач просить стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 1216,59 грн. з податку на додану вартість. Позовні вимоги обґрунтовує Податковим кодексом України. Просить позов задовольнити.
Позивач у судове засідання не зявився, направив суду клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач у судове засідання не зявився. Про дату та час розгляду справи був повідомлений судом належним чином, про що свідчить підпис уповноваженої особи за довіреністю Маслова на поштовому повідомленні. Причини неявки суду не повідомив. Заперечень до суду не надав.
Відповідно до ст.41 КАС України, у звязку із неявкою у судове засідання сторін фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи у відсутність відповідача.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає позов позивача таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, Державне підприємство «Підприємство Мелітопольської виховної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області» (надалі ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» або Боржник) зареєстровано як юридична особа, про що 16.05.2006 року внесено запис в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи за № 1 088 1 101 120 0000 001507. Взято на податковий облік в органах державної податкової служби 07.07.1995 року за №899.
Станом на 19.10.2016 року ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» має податковий борг в сумі 12119,12 грн., який складається з частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань), що вилучаються до державного бюджету в розмірі 1 413,62 грн. та податку на додану вартість в розмірі 10 705,50 грн.
Підстави виникнення податкового боргу :
Частина чистого прибутку (доходу) господарських організацій (державних унітарних підприємств та їх об'єднань)
ДП «Підприємство Мелітопольської виховної коленії» самостійно визначило податкові зобов'язання, подавши 09.08.2016 року до Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями №9140001730, яким визначена частина чистого прибутку, що підлягає сплаті в розмірі 750,00 грн. по строку сплати 19.08.2016 року. Сума зобов'язання не була сплачена та набула стану податкового боргу.
13.09.2016 року Мелітопольською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області на підставі п.п. 20.1.4. п. 20.1. ст. 20 та п. 75.1. ст. 75 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку податкової звітності по частині чистого прибутку (доходу) за 2015 рік. При проведенні перевірки виявлені порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання по частині чистого прибутку (доходу) протягом строків визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме: самостійне визначене грошове зобов'язання по частині чистого прибутку
- 2 144,00 грн. граничний термін сплати 19.02.2016 року, дата сплати 12.09.2016 року, сума сплаченого податкового боргу 2 144,00 грн. тобто із затримкою у 206 днів.
За результатами проведеної перевірки складено акт від 13.09.2016 року № 1335/08- 32-12-03/08680129, який направлено боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення 13.09.2016 року - вручено 17.09.2016 року.
Відповідальність за порушення правил сплати (перерахування) частини чистого прибутку (доходу) передбачена ст. 126 Податкового кодексу України.
126.1. У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
На виконання вимог п. 58.1 ст. 58 Податкового Кодексу України Мелітопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення № 00005241203 від 22.09.2016 року на суму штрафних санкцій у розмірі 428,80 грн. (20% від 2 144,00 грн.), яке 22.09.2016 року направлено боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення. 27.09.2016 року - вручено.
Крім того боржнику нарахована пеня в розмірі 234,82 грн.
Таким чином, заборгованість ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» по частині чистого прибутку (доходу) господарських організацій державних унітарних підприємств та їх об'єднань) становить 1 413,62 грн.
Податок на додану вартість
Відповідно до п. 202.1. ст. 202 Податкового кодексу України, звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал.
Відповідно до п. 203.1. ст. 203 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України, сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до п. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» самостійно визначило податкові зобов'язання, подавши до Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку із виправленням самостійно виявлених помилок № НОМЕР_1 від 28.07.2016, яким самостійно визначило податкові зобов'язання в розмірі 5 061,00 грн. (4 914,00 грн. - основне зобов'язання та 147,00 грн. - штрафні санкції) по строку сплати 28.07.2016 року, сума зобов'язання не була сплачена та набула статусу податкового боргу.
18.05.2016 року Мелітопольською ОДПІ відповідно до п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 розділу II Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» за березень 2016 року, за результатами якої було встановлено порушення:
абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, згідно якого Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
(три) податкових накладних, що виписані в березні 2016 року на суму ПДВ 1 281,34 грн., які підлягають наданню покупцю - платнику податку на додану вартість, зареєстрована в ЄРПІ з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів.
(чотири) податкових накладних виписані в березня 2016 року на суму 2 837,33 грн. які підлягають наданню покупцю - платнику податку на додану вартість, зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів.
Відповідальність за дане порушення передбачена ст.. 120і Податкового кодексу України. 120-1.1. Порушення платниками податку на додану вартість граничних термінів реєстрації податкових накладних, що підлягають наданню покупцям - платникам податку на додану вартість, та розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених статтею 201 цього Кодексу, тягнуть за собою накладення на платників податку на додану вартість, на яких відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків від суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення терміну реєстрації на 61 і більше календарних днів.
За результатами проведеної перевірки 18.05.2016 року складено акт № 414/08-32- 12-01/08680129, який був надісланий боржнику 19.05.2016 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення (було вручено 25.05.2016).
На підставі акту № 414/08-32-12-01/08680129, на виконання вимог п. 58.1 ст. 58 Податкового Кодексу України Мелітопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення- рішення № НОМЕР_2 від 02.06.2016 року на загальну суму штрафних санкцій 695,61 грн. (1281,34*10%, за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів застосовано штраф у розмірі 10%, згідно ст. 120 1 Податкового кодексу України та 2837,33 * 20% за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних від 16 до 30 календарних днів застосовано штраф у розмірі 20%, згідно ст. 120 1 Податкового кодексу України).
19.07.2016 року Мелітопольською ОДПІ відповідно до п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 розділу II Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» за травень 2016 року, за результатами якої було встановлено порушення:
абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, згідно якого Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Податкову накладну складену 18.05.2016 року на суму ПДВ 210,00 грн. зареєстровано з порушенням терміну 15 календарних днів.
Відповідальність за дане порушення передбачена ст. 120 -1 Податкового кодексу України.
порушення п. 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України, відповідно до якого платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, та п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України, відповідно до якого Податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, а саме: боржником подано декларацію з податку на додану вартість за травень 2016 року 29.06.2016 року, граничний термін подання якої 21.06.2016 року. Відповідальність за дане порушення передбачена п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
За результатами проведеної перевірки 19.07.2016 року складено акт № 1142/08-32- 12-01/08680129, який був надісланий боржнику 20.07.2016 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення (було вручено 22.07.2016).
На підставі акту № 1142/08-32-12-01/08680129 на виконання вимог п. 58.1 ст. 58 Податкового Кодексу України Мелітопольською ОДПІ винесено податкові повідомлення- рішення № НОМЕР_3 від 09.08.2016 року на загальну суму штрафних санкцій 21,00 грн. (210,00*10%, за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів застосовано штраф у розмірі 10%, згідно ст. 120 1 Податкового кодексу України).
№ НОМЕР_4 від 09.08.2016 року на загальну суму штрафних санкцій 1020,00 грн. (відповідно до п 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України).
Податкові повідомлення рішення надіслано боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення 09.08.2016 та отримані боржником 12.08.2016 року.
16.08.2016 року Мелітопольською ОДПІ відповідно до п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 розділу II Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» за червень 2016 року, за результатами якої було встановлено порушення:
1. абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, згідно якого Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснена протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
одна податкова накладна складена за лютий 2016 року на суму ПДВ 600,00 грн. зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації 61 і більше календарних днів.
чотири податкових накладних на суму ПДВ 3760,00 грн. зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації 61 і більше календарних днів.
одна податкова накладна складена в травні 2016 року на суму ПДВ 175,00 грн. зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації 61 і більше календарних днів.
чотири податкових накладних складені в травні на суму ПДВ 4409,17 грн. зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 31 до 60 календарних днів.
дві податкових накладних складені в червні 2016 року на суму ПДВ 127,67 грн. зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 15 до ЗО календарних днів.
три податкових накладних складені в червні 2016 року на суму ПДВ 3 109,17 грн. зареєстрована в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 15 до 30 календарних днів.
Відповідальність за дане порушення передбачена ст. І 20 і Податкового кодексу України.
За результатами проведеної перевірки 16.08.2016 року складено акт № 1248/08-32- 12-01/08680129, який був надісланий боржнику 16.08.2016 року рекомендованим листом з повідомленням про вручення (було вручено 19.08.2016).
На підставі акту № 1248/08-32-12-01/08680129 на виконання вимог п. 58.1 ст. 58 Податкового Кодексу України Мелітопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення- рішення № НОМЕР_5 від 02.09.2016 року на загальну суму штрафних санкцій 3 473,20 грн. (згідно ст. 120 1 Податкового кодексу України). Податкове повідомлення рішення надіслано боржнику рекомендованим листом з повідомленням про вручення 02.09.2016 та отримано боржником 07.09.2016 року.
21.09.2016 року Мелітопольською ОДПІ відповідно до п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України, в порядку ст. 76 розділу II Податкового кодексу України, було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» за липень 2016 року, за результатами якої було встановлено порушення:
1. абз. 11 п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, згідно якого Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних має бути здійснені протягом 15 календарних днів, наступних за датою виникнення податкових зобов'язань, відображених у відповідних податкових накладних та/або розрахунках коригування. У разі порушення цього терміну застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
три податкових накладних складені за липень 2016 року на суму ПДВ 1 250,93 грн. зареєстровані в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації до 15 календарних днів.
три податкових накладних складені за липень 2016 року на суму ПДВ 951,50 грн. зареєстровано в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації від 16 до 31 календарного дня.
Відповідальність за дане порушення передбачена ст. 120і Податкового кодексу України.
За результатами проведеної перевірки 21.09.2016 року складено акт № 1407/08-32- 12-01/08680129, один примірник якого був вручений уповноваженій особі підприємства.
На підставі акту № 1407/08-32-12-01/08680129 на виконання вимог п. 58.1 ст. 58 Податкового Кодексу України Мелітопольською ОДПІ винесено податкове повідомлення- рішення № 00021612и2 від 03.10.2016 року на загальну суму штрафних санкцій 315,39 грн. (згідно ст. 120 1 Податкового кодексу України). Податкове повідомлення рішення було отримано уповноваженою особою підприємства 03.10.2016 року.
Крім того, боржнику нарахована пеня в розмірі 119,30 грн.
Таким чином, станом на 19.10.2016 заборгованість ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» з податку на додану вартість становить 10 705,50 грн.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст.14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
За п.п. 14.1.39. п. 14.1. ст. 14 Податкового Кодексу України грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію,що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства,контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з пунктом 54.5 статті 54 Податкового Кодексу України, якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового Кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З метою погашення податкового боргу, боржнику було направлено податкову вимогу № 310-11 від 04.10.2013 року на загальну суму 14491,27 грн. Згідно поштового повідомлення про вручення рекомендованого листа податкову вимогу вручено 14.10.2013 року.
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до пункту 59.5. статті 95 Податкового кодексу, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Відповідно до «Порядку направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 576, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 р. за № 1840/24372. податкова вимога складається з двох частин - корінець податкової вимоги та частини , що направляється платнику податків.
Крім того, відповідно до п.п. 4.5 зазначеного Порядку, структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції в день отримання податкової вимоги від податкового керуючого, надсилає (вручає) податкову вимогу платнику податків, при цьому корінець податкової вимоги залишається в органі доходів і зборів та долучається до справи платника податків.
Крім того, з метою встановлення джерел погашення податкового боргу за рахунок наявного у боржника майна, фахівцями Мелітопольської ОДПІ було досліджено майновий стан ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії». Для цього був оформлений запит до Управління державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області.
На вказаний запит Мелітопольською ОДПІ була отримана відповідь від Директора підприємства установи ОСОБА_1 № 12/8-2505 від 18.07.2014 про те, що Власного майна для опису і реєстрації податкового залога немає. Майна, яке може являтися джерелом погашення податкового боргу з податку на додану вартість, також немає. Також згідно Закону України № 2713-4 від 23.06.2005 року «Про Державну кримінально- виконавчу службу України» п. 1,3,5 ст. 26, майно підприємства перебуває в державній власності та використовується виключно для забезпечення виконання його завдань, майно органів і установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, підприємств установ виконання покарань, інших підприємств, установ і організацій, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально- виконавчої служби України, належить їм на правах оперативного управління або повного господарського відання і не може бути об'єктом застави. Звернення стягнення на майно органів і установ виконання покарань, їх підприємств, слідчих ізоляторів, навчальних закладів не допускається.
Погашення податкового боргу державних підприємств, які не підлягають приватизації, та комунальних підприємств здійснюється відповідно до вимог ст. 96 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 96.1 ст. 96 Податкового Кодексу України у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, контролюючий орган зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про:
96.1.1. виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради;
96.1.2. затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу;
96.1.3. ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії;
96.1.4. прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків, податків, який передбачає погашення його податкового боргу.
Відповідно до п. 96.2 ст. 96 Податкового Кодексу України, у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна державного підприємства, яке не підлягає приватизації, у тому числі казенного підприємства, не покриває суму податкового боргу такого платника податків і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, контролюючий орган зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків, з поданням щодо прийняття рішення про:
96.2.1. надання відповідної компенсації з бюджету за рахунок коштів, призначених для утримання такого органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків;
96.2.2. досудову санацію такого платника податків за рахунок коштів державного бюджету;
96.2.3. ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії;
96.2.4. виключення платника податків із переліку об'єктів державної власності, які не підлягають приватизації відповідно до закону, з метою порушення справи про банкрутство, у порядку, встановленому законодавством України.
09.03.2016 за вих. № 3766/08-32-17 Мелітопольською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізької області до Управління державної пенітенціарної служби України в Запорізької області направлено лист про термінову необхідність погашення податкового боргу ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії». Станом на 19.10.2016 року відповіді на лист не надходило.
13.04.2016 за вих. № 5868/08-32-17 Мелітопольською ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області до ДП «Підприємство Мелітопольської виховної колонії» управління державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області направлено листа про термінову необхідність погашення податкового боргу. Станом на 19.10.2016 року відповіді на лист не надходило.
Відповідно до п. 96.3. ст. 96 Податкового кодексу України відповідь щодо прийняття одного із зазначених у пунктах 96.1 та 96.2 цієї статті рішень надсилається контролюючому органу протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення.
У разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог контролюючий орган зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу чи органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.
Крім того, було прийнято рішення № 11697/1102 від 10.12.2013 року про опис майна у податкову заставу.
18.07.2014 року податковим керуючим було складено акт опису майна № 53, яким підтверджено відсутність на день складання акту майна, що може бути описано у податкову заставу.
Відповідно до листа Мелітопольської ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області боржника має відкриті рахунки в установах банків, а саме: ПАТ КБ «ПРАВЕКС-БАНК», АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК», АТ «УкрСиббанк», АТ «БРОКБІЗНЕСБАНК», ЗАП.РУ.ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. ЗАПОРІЖЖЯ, ПАТ «УКРСОЦБАНК», Ф-Я АТ «УКРЕКСІМБАНК» АБ «УКРГАЗБАНК», ПАТ ПУМБ, ПУАТ «ФІДОБАНК»
Пунктом 94.1 статті 94 Податковим Кодексом України передбачено, що адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Відповідно до п.п. 94.4. ст. 94 Податкового Кодексу України арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім коштів на рахунку платника податків.
Відповідно до абзацу 2 п.п. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94 Податкового Кодексу України застосування адміністративного арешту коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
Права органів доходів і зборів України визначені в положеннях ст.20 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п. 20.1.33, п.20.1, ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право органів доходів і зборів України звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України передбачено право органів доходів і зборів України звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини;
Як було встановлено матеріалами справи, зазначене вище податкове повідомлення - рішення в адміністративному або судовому порядку відповідачем не оскаржувалось.
Крім того, в матеріалах справи міститься уточнена позовна заява, згідно якої встановлено, що станом на 22.12.2016 податковий борг відповідача у зв»язку з частковою його сплатою становить 1216,59 грн. та складається з податку на додану вартість.
Відповідно до пп.95.1 - 95.3 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За правилами ч.ч. 1,6 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 41,94,158 - 163,164,167 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Накласти арешт на кошти та інші цінності Державного підприємства «Підприємство Мелітопольської виховної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області», які знаходяться в установах банку в межах суми податкового боргу в розмірі 1216,59 грн.
Стягнути з Державного підприємства «Підприємство Мелітопольської виховної колонії управління державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області» податковий борг в сумі 1216 (одна тисяча двісті шістнадцять ) грн. 59 коп., який складається з податку на додану вартість, в розмірі 1216,59 грн. р/р 31113029700013, Державний бюджет м. Мелітополя, код 37968956, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 14010100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Нестеренко