Справа № 487/6712/16-п
Провадження № 3/487/15/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.01.2017 року Заводський районний суд м. Миколаєва в складі: головуючого судді Щербини С.В., при секретарі Шевиряєвої К.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли від відділу прикордонної служби "Миколаїв" Херсонського прикордонного загону Азово-Черноморського регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2 АРК, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, 2-й механік на т/х "Аrtje" прапор Антігуа і Барбуда, -
ВСТАНОВИВ:
23.12.2016 р. о 13:45 год. прикордонною службою 1-го відділення інспекторів прикордонної служби впс «Миколаїв» в пункті пропуску через державний кордон України спеціалізований морський порт «Октябрське» під час оформлення т/х "Аrtje" прапор Антігуа і Барбуда сполученням Іспанія Миколаїв на паспортний контроль було предявлено книжку моряка АВ396896, виданою на імя ОСОБА_1. В ході проведення перевірки документів та в ході співбесіди було встановлено порушення порядку виїзду з тимчасово окупованої території та вїзду на тимчасово окуповану територію, а саме: ОСОБА_1 здійснив виїзд з тимчасово окупованої території літаком за маршрутом Сімферополь-Домодєдово, чим порушив вимоги Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», відповідальність за що передбачена ст. 204-2 КУпАП.
В судове засідання порушник ОСОБА_1 не зявився, в матеріалах справи міститься заява ОСОБА_1 щодо розгляду справи за його відсутності та визнання ним своєї вину у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.. 204-2 КУпАП.
Згідно зі ст.268 КУпАП справа розглядалася за відсутності особи, що притягається до адміністративної відповідальності.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, наступне.
Пунктом 1 статті 10 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" визначений порядок в'їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, згідно з яким громадяни України мають право на вільний та безперешкодний вїзд на тимчасово окуповану територію і виїзд з неї через контрольні пункти вїзду-виїзду за умови предявлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.04.2014 р. № 424-р "Про тимчасове закриття пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю" визначено перелік пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю, які розташовані на території АРК та підлягають тимчасовому закриттю.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 09.03.2014 р. № 149-р "Про додаткові заходи щодо посилення контролю за переміщенням осіб на території України" Адміністрації Державної прикордонної служби здійснює додаткові заходи з контролю за переміщенням на території України осіб на об'єктах залізничного сполучення (Херсон, Вадим, Новоолексіївка, Мелітополь) та автомобільного сполучення (Чаплинка, Каланчак, Салькове).
Проте, ОСОБА_1 вимог чинного законодавства не дотримався, здійснив виїзд з території Автономної Республіки Крим поза встановленими контрольними пунктами вїзду-виїзду, що підтверджується наданими до матеріалів справи документами, письмовими поясненнями порушника ОСОБА_1, а також протоколом АзЧРУ №101356, рапортом від 23.12.2016 р. та іншими матеріалами.
Оцінивши надані докази в сукупності, суд приходить до переконання, що ОСОБА_1 порушив вимоги п.1 ст. 10 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", тобто останній своїми діями скоїв правопорушення передбачене ст. 204-2 КУпАП.
При вирішенні питання про міру адміністративного стягнення суд приймає до уваги характер скоєного правопорушення, його суспільну небезпеку, відомості про особу порушника, відсутність обставин які помякшують та обтяжують відповідальність та приходить до переконання, що для досягнення мети адміністративного стягнення необхідною та достатньою мірою відповідальності є штраф в розмірі 1700 грн.
Відповідно до положень ст. 40-1 КУпАП, пункту 5 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 36,54 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 27, 221, 283, 284 КУпАП, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
На ОСОБА_1 за скоєне правопорушення за ст.204-2 КУпАП накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1700,00 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 320 грн. (одержувач коштів: Державний бюджет 22030001, р/р 31212206700003, банк одержувача: ГУДК в Миколаївській області, код платежу: 22030001, МФО 826013, ЄДРПОУ 37992781).
Постанова набирає законної сили через 10 днів з моменту винесення та може бути оскаржена та опротестована до апеляційного суду Миколаївської області у строк та порядку, що передбачені ст.294КУпАП.
Строк предявлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.
Суддя: С.В. Щербина