Ухвала суду № 64058992, 12.01.2017, Господарський суд Миколаївської області

Дата ухвалення
12.01.2017
Номер справи
915/982/16
Номер документу
64058992
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

=====

УХВАЛА

12 січня 2017 року Справа № 915/982/16

Кредитор: Южноукраїнська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Миколаївській області (55002, Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, вул. Енергобудівників, 5, ідентифікаційний код 39555695)

Банкрут: Міжгосподарський кооперативно-державний санаторій Бузькі пороги (55223, Миколаївська область, Первомайський район, с. Мигія, вул. 25 років Жовтня, 16, ідентифікаційний код 05410435)

Ліквідатор: ОСОБА_1 (54017, м. Миколаїв, вул. Дунаєва, 40)

Суддя Ржепецький В.О.,

представники:

від кредитора: не зявився,

від банкрута: не зявився,

ліквідатор: не зявився,

присутній: ОСОБА_2 паспорт серії ЕО 613585

суть спору: про банкрутство

встановив:

Ліквідатором ОСОБА_1 подано суду клопотання №26/12-1 від 26.12.2016 про: 1) припинення публічного обтяження, податкової застави, зареєстрованої в Державному реєстру обтяжень рухомого майна 18.11.2014 за №14639641; 2) припинення (скасування) будь-яких арештів, накладених на кошти боржника Міжгосподарського кооперативно-державного санаторію «Бузькі пороги»; 3) зобовязання Первомайського відділення Южноукраїнської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області вжити заходи щодо припинення (скасування) вищезазначеного публічного обтяження, податкової застави.

Ухвалою суду від 27.12.2016 розгляд клопотання ліквідатора призначено на 12.01.2017.

Сторони в судове засідання не зявились, про причини неявки суду не повідомили, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Вивчивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (далі Закон про банкрутство) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України (далі ГПК України), іншими законодавчими актами України.

Згідно зі ст. 9 Закону про банкрутство справи про банкрутство розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими ГПК України, з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Ухвалою суду від 20.09.2016 порушено провадження у справі про банкрутство Міжгосподарського кооперативно-державного санаторію Бузькі пороги.

Постановою суду від 18.10.2016 Міжгосподарський кооперативно-державний санаторій Бузькі пороги визнано банкрутом та відносно нього відкрито ліквідаційну процедуру; ліквідатором банкрута призначено гр. ОСОБА_1, яка виконувала обовязки ліквідатора боржника в досудовому порядку ліквідації юридичної особи.

Пунктом 13 зазначеної постанови скасовано арешти, заборони, накладені на активи (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності) боржника, визнаного банкрутом та усі інші обмеження, обтяження щодо активів банкрута. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Відповідно до ч. 4 ст. 8 Закону про банкрутство, ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, прийняті господарським судом у справі про банкрутство, набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Законом.

Згідно до ч. 2 ст. 41 Закону про банкрутство, ліквідатор з дня свого призначення вживає заходи, спрямовані на пошук та виявлення майна банкрута.

Згідно витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна №50837273 від 23.11.2016 в реєстрі містяться запис про публічне обтяження: податкова застава, зареєстрована 18.11.2014 за №14639641 Миколаївською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України на підставі п. 88.2 ст. 88 та п. 89.1 ст. 89 Податкового кодексу України, обєкт обтяження: майно платника податків згідно Акту опису майна №34 від 14.11.2014; обтяжувач Первомайська ОДПІ Головного управління Міністерства доходів і зборів у Миколаївській області; боржник: Міжгосподарський кооперативно-державний санаторій Бузькі пороги; термін дії: 18.11.2019, звернення стягнення: не зареєстровано.

На звернення до Первомайської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області з проханням припинити (скасувати) обтяження ліквідатором отримано від Южноукраїнської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області від 16.12.2016 про звернення до господарського суду Миколаївської області з відповідним клопотанням.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 42 Закону про банкрутство, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком обєктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та обєктів комунальної інфраструктури, що належать юридичній особі банкруту, які передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку. Майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобовязаннями, які воно забезпечує. Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду. Кошти, що залишилися після задоволення забезпечених вимог та покриття витрат, повязаних з утриманням, збереженням та продажем предмета забезпечення, підлягають включенню до складу ліквідаційної маси.

Частиною 1 статті 38 Закону про банкрутство передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Отже, за загальним правилом зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 38 Закону є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб, у тому числі реєструючих органів.

Обтяження майна боржника, що входить до ліквідаційної маси та наявність в реєстрі запису про обтяження рухомого майна банкрута, перешкоджає здійсненню ліквідатором ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 41 Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» (далі Закон), публічне обтяження припиняється на підставі рішення уповноваженого органу (особи) з дня набрання ним законної сили. Публічне обтяження також припиняється внаслідок реалізації прав, що випливають із змісту публічного обтяження.

Відомості про припинення публічного обтяження підлягають реєстрації протягом п'яти днів із дня його припинення. Обов'язок щодо здійснення реєстрації відомостей про припинення публічного обтяження покладається на уповноважений орган або на уповноважену ним особу.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 42 означеного Закону, держателем Державного реєстру є уповноважений центральний орган виконавчої влади. Порядок ведення Державного реєстру визначає Кабінет Міністрів України.

До державного реєстру вносяться відомості про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також про звернення стягнення на предмет обтяження.

Частиною 5 ст. 43 Закону встановлено, що відомості про припинення обтяження реєструються держателем або реєстратором Державного реєстру на підставі рішення суду або заяви обтяжувача, в якій зазначаються реєстраційний номер запису, найменування боржника, ідентифікаційний код боржника в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України чи індивідуальний ідентифікаційний номер боржника в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів та інформація про припинення обтяження.

Згідно п. 2 Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2004 №830 (далі Порядок), державний реєстр обтяжень рухомого майна (далі Реєстр) єдина комп'ютерна база даних про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також про звернення стягнення на предмет обтяження; держатель Реєстру Мінюст, що забезпечує ведення Реєстру; адміністратор Реєстру державне підприємство «Інформаційний центр» Мінюсту, що відповідає за технічне, технологічне та програмне забезпечення Реєстру, збереження та захист даних, що містяться у Реєстрі; реєстратори субєкти, уповноважені держателем Реєстру надавати послуги з державної реєстрації відомостей про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також звернення стягнення на предмет обтяження, приймати заяви, видавати завірені витяги з Реєстру та виконувати інші функції, передбачені цим Порядком.

Відповідно до п. 4 Порядку державна реєстрація відомостей про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також про звернення стягнення на предмет обтяження проводиться шляхом внесення до Реєстру запису, а також змін і додаткових відомостей до запису.

Пунктом 24 Порядку встановлено, що відомості про припинення публічного обтяження підлягають державній реєстрації протягом п'яти днів після його припинення. Проведення реєстрації відомостей про припинення публічного обтяження покладається на уповноважений орган чи на уповноважену ним особу. Державна реєстрація відомостей про виникнення, зміну, припинення обтяжень, а також про звернення стягнення на предмет обтяження проводиться шляхом внесення до Реєстру запису, а також змін і додаткових відомостей до запису.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про задоволення клопотання ліквідатора Міжгосподарського кооперативно-державного санаторію «Бузькі пороги» в частині припинення публічного обтяження податкової застави, зареєстрованої 18.11.2014 за №14639641, припинення будь-яких арештів, накладених на кошти боржника, в решті вимог ліквідатора - слід відмовити.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1 ст. 115 ГПК України рішення, ухвали, постанови господарського суду, що набрали законної сили, є обовязковими на всій території України і виконуються у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Згідно п. 1 наказу Міністерства юстиції України №57/5 від 07.07.2006 «Про визначення реєстраторів Державного реєстру обтяжень рухомого майна», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.07.2006 за №802/12676 (з наступними змінами та доповненнями) визначено, що реєстраторами Державного реєстру обтяжень рухомого майна є державне підприємство "Національні інформаційні системи", державні нотаріальні контори та приватні нотаріуси.

Отже, суд вважає необхідним в задоволенні клопотання ліквідатора про зобов'язання Первомайського відділення Южноукраїнської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області вжити заходи щодо припинення (скасування) вищезазначеного публічного обтяження, податкової застави відмовити, зобов'язати реєстратора Державного реєстру обтяжень рухомого майна внести до реєстру запис про припинення обтяження податкової застави, зареєстрованої 18.11.2014 за №14639641, боржник: Міжгосподарський кооперативно-державний санаторій Бузькі пороги.

Керуючись ст. ст. 37, 40, 41, 42 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Клопотання ліквідатора Міжгосподарського кооперативно-державного санаторію Бузькі пороги ОСОБА_1 № 26/12-1 від 26.12.2016 задовольнити частково.

2.Припинити (скасувати) публічне обтяження - податкову заставу, зареєстровану 18.11.2014 за №14639641 Миколаївською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України на підставі п. 88.2 ст. 88 та п. 89.1 ст. 89 Податкового кодексу України, обєкт обтяження: майно платника податків згідно Акту опису майна №34 від 14.11.2014; обтяжувач Первомайська ОДПІ Головного управління Міністерства доходів і зборів у Миколаївській області; боржник: Міжгосподарський кооперативно-державний санаторій Бузькі пороги (код ЄДРПОУ 05410435).

3.Припинити (скасувати) будь-які арешти, накладені на кошти боржника Міжгосподарського кооперативно-державного санаторію «Бузькі пороги» (код ЄДРПОУ 05410435).

4.В задоволенні клопотання в частині зобовязання Первомайського відділення Южноукраїнської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області вжити заходи щодо припинення (скасування) вищезазначеного публічного обтяження, податкової застави відмовити.

5.Зобовязати Державне підприємство «Національні інформаційні системи» внести до Державного реєстру обтяжень рухомого майна запис про припинення обтяження податкової застави, зареєстрованої в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 18.11.2014 за №14639641, боржник: Міжгосподарський кооперативно-державний санаторій Бузькі пороги (код ЄДРПОУ 05410435).

6. Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення та є обовязковою до виконання.

7. Ухвалу надіслати:

- до відому - кредитору, банкруту, ліквідатору;

- для виконання - Державному підприємству «Національні інформаційні системи» (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, 4).

Суддя В.О.Ржепецький