Ухвала суду № 64056605, 16.01.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.01.2017
Номер справи
807/1509/16
Номер документу
64056605
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

16 січня 2017 р.№ 876/597/17 № 876/600/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2016 року про залишення залишення чатини позовних вимог без розгляду та на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2016 року залишення позовної заяви без руху у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області, начальника Головного управління ДФС у Закарпатській області Петріченка О.О. про визнання наказів недійсними, їх скасування, поновлення на роботі, стягнення середньомісячної плати за час вимушеного прогулу та моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2016 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області, начальника Головного управління ДФС у Закарпатській області Петріченка О.О. про визнання наказів недійсними, їх скасування, поновлення на роботі, стягнення середньомісячної плати за час вимушеного прогулу та моральної шкоди в частині вимог, зазначених у пунктах 7-11 прохальної частини позовної заяви - залишено без руху.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2016 року позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області, начальника Головного управління ДФС у Закарпатській області Петріченка О.О. про визнання дій протиправними, зобов'язання скасувати реєстраційні записи і накази та зобов'язати вчинити певні дії - залишено без руху.

Не погоджуючись із даними ухвалами, ОСОБА_1 подала на них апеляційну скаргу.

Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом. Водночас ОСОБА_1 просить суд звільнити від сплати судового збору за подання апеляційної скарги, враховуючи важкий майновий стан.

Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 N 3674-VI.

Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 вказаного Закону (із змінами, внесеними Законом № 1774-VIII від 06.12.2016) визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет на 2017 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2017 року становить 1 600 грн.

Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвали суду, становить 3 200, 00 грн (1600 * 2 = 3 200, 00 грн).

Статтею 88 КАС України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічні приписи передбачені ст.8 Закону України "Про судовий збір".

В контексті вищевикладеного, варто врахувати, що постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 № 2 Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" постановлено взяти до уваги та довести до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів Довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про судовий збір".

Так, Пленум Вищого адміністративного суду України у вказаній довідці зазначив, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.

Разом з тим, апелянтом на підтвердження важкого майнового стану долучено копію довідки Ужгородського міського центру зайнятості, у якій зазначено про припинення виплати допомоги по безробіттю та виплачені суми допомоги по безробіттю за період з 01.06.2013 по 17.08.2015. Однак, такі не можуть бути прийняті до уваги як доказ важкого майнового стану апелянта на час подання апеляційної скарги, оскільки вказана довідка свідчить про відсутність у ОСОБА_1 доходів у період 2013-2015 років, а подання апеляційної скарги має місце у січня 2017 року. Окрім того, апелянт перебуває на обліку в Ужгородському об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Закарпатської області та отримує пенсію. Таким чином, обставини, зазначені в клопотанні, не є підставою для звільнення від сплати судового збору.

Враховуючи те, що апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, розмір якого для конкретного апелянта не носить надмірний характер, в задоволенні клопотання про звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання апеляційної скарги слід відмовити та у відповідності до вимог ст. 108 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків.

Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 3 200 грн 00 к. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).

Керуючись статтями 87, 108, 187, 189, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги - відмовити.

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2016 року про залишення залишення чатини позовних вимог без розгляду та на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 17 жовтня 2016 року залишення позовної заяви без руху у адміністративній справі № 807/1509/16 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Закарпатській області, начальника Головного управління ДФС у Закарпатській області Петріченка О.О. про визнання наказів недійсними, їх скасування, поновлення на роботі, стягнення середньомісячної плати за час вимушеного прогулу та моральної шкоди - залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки апелянту слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.

Роз'яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення зазначених недоліків, відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя І.В. Глушко