КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про закінчення підготовчого провадження та призначення
справи до судового розгляду
13 січня 2017 року Справа № 810/4085/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міністерства охорони здоров'я України, Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії,
за участю представників сторін:
позивача: ОСОБА_1
від Міністерства охорони здоров'я України: ОСОБА_2, довіреність №14.02/48 від 12.12.2016
від Департаменту охорони здоров'я Київської ОДА: ОСОБА_3, в.о. директора Департаменту.
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Міністерства охорони здоров'я України, Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 28.12.2016 відкрито провадження у справі та призначено попереднє судове засідання у справі на 13.01.2017 о 10:30 год.
В попередньому судовому засіданні 13.01.2017 позивач, після ознайомлення з письмовими запереченнями проти позову відповідачів та наданими ними матеріалами, подав заяву про відкликання позовної заяви в частині позовних вимог до Міністерства охорони здоров'я України. Одночасно позивач просить залучити Міністерств охорони здоров'я України в якості третьої особи.
Розглядаючи заяву про відкликання позовної заяви в частині позовних вимог до Міністерства охорони здоров'я України по суті, суд виходив з наступного.
Згідно з частиною третьою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано адміністративний позов, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо, надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Суд зазначає, що вказана правова норма не передбачає наявності розсуду суду при надходженні від позивача заяви про відкликання позовної заяви та імперативно визначає певний наслідок вчинення такої процесуальної дії як залишення позову без розгляду.
З огляду на вищевказане суд вважає за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства охорони здоров'я України, Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог до Міністерства охорони здоров'я України - залишити без розгляду.
Враховуючи постановлення судом ухвали про залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог до Міністерства охорони здоров'я України, суд зазначає, що Міністерство охорони здоров'я України вибуває з числа відповідачів по справі.
Разом з тим, позивач просить залучити Міністерство охорони здоров'я України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.
Відповідно до частини 2 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Вирішуючи питання про залучення Міністерства охорони здоров'я України в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, суд звертає увагу на те, що участь третьої особи в адміністративній справі зумовлена тим, що судовий спір між сторонами опосередковано (для третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги) стосується прав та інтересів інших осіб.
За таких обставин та враховуючи, що рішення у справі може вплинути на права, інтереси або обов'язки Міністерства охорони здоров'я України, суд вважає за необхідне залучити останнє до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
У попередньому судовому засіданні суд уточнив позовні вимоги позивача, зясував питання про склад осіб, які братимуть участь у справі, визначив факти, які необхідно встановити для вирішення спору і які належить доказувати; зясував якими доказами сторони можуть обґрунтувати свої доводи чи заперечення.
Ураховуючи, що попереднє судове засідання проводиться з метою зясування можливості врегулювання спору до судового розгляду справи або забезпечення всебічного та обєктивного вирішення справи протягом розумного строку, та зважаючи на те, що сторонами не було подано заяв про врегулювання спору, відмови від позову чи визнання адміністративного позову, суд дійшов висновку про можливість закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України, за наслідками підготовчого провадження суд постановляє ухвалу про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду.
Керуючись статтями 11, 52, 71, 110, 114, 121, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Міністерства охорони здоров'я України, Департаменту охорони здоров'я Київської обласної державної адміністрації про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог до Міністерства охорони здоров'я України - залишити без розгляду.
2. Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Міністерство охорони здоров'я України.
3.Закінчити підготовче провадження.
4. Призначити справу до судового розгляду на 25 січня 2017 року о 12:00год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).
5. Викликати для участі в судовому засіданні сторони (їх представників).
6. Копію ухвали суду разом із інформацією про їхні процесуальні права та обовязки надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кушнова А.О.