Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про зупинення провадження у справі
16 січня 2017 року Справа № 805/3965/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голошивця І.О., суддів Волгіної Н.П, ОСОБА_1, розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративний позов ОСОБА_2 до Державної пенітенціарної служби України, Міністерство юстиції України про скасування наказу про звільнення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної пенітенціарної служби України, Міністерство юстиції України про скасування наказу Державного департаменту України з питань виконання покарань № 9 о/с від 27 лютого 2007 року, яким ОСОБА_2 був звільнений з посади начальника УДДУПВП в Донецькій області за п. 67 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України на підставі ухвали Апеляційного суду Донецької області від 17 січня 2007 року у звязку з засудженням за вчинення злочину.
Представником позивача через відділ документообігу та архівної роботи суду надано заяву про зупинення провадження по справі, в звязку з неможливістю надання додаткових доказів витребуваних судом.
Представник відповідача 1 у судове засідання не зявився, через канцелярію суду надав заперечення на позовну заяву.
Представник відповідача 2 у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно до частини першої ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи викладене, суд не вбачає перешкод для розгляду справи у відсутності представників сторін, належним чином повідомлених про час і місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення сторін, судом було встановлено, що у учасників процесу необхідно витребувати додаткові докази по справі в обґрунтування викладених у позові та запереченнях на нього обставин.
Статтею 11 КАС України передбачено, що суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи; суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких на думку суду, не вистачає.
Згідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно ч. 2. ст. 69 КАС України, докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно ч. 3 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обовязку і витребовує необхідні докази.
Керуючись ч. 5 цієї ж статті суд може збирати докази з власної ініціативи.
Суд вважає за необхідне, витребувати для повного та всебічного дослідження істотних обставин справи в їх сукупності та прийняття законного і обґрунтованого рішення, наступні документа, а саме:
у позивача: письмові пояснення та докази, які свідчать про своєчасність його звернення до суду з даним адміністративним позовом або докази на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду; інформацію стосовно місць роботи позивача з моменту звільнення у 2007 році по теперешній час (з визначенням повного найменування підприємства чи органу та періоду роботи); письмові пояснення чи перебував позивач на обліку в центрі зайнятості та чи отримував допомогу по безробіттю (та докази напідтвердження викладених обставин);
у відповідачів: розгорнуту довідку про нараховану та виплачену позивачу заробітну плату за період з серпня 2006 року по лютий 2007 року; розгорнуту довідку про фактичне здійснення розрахунків з позивачем при звільненні; а також інші докази, що можуть мати значення для повного та всебічного дослідження обставин справи судом.
Також, суд вважає за необхідне звернути увагу учасників процесу на наступне.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Статтею 3 КАС України визначено, що розумний строк - найкоротший строк розгляду і вирішення адміністративної справи, достатній для надання своєчасного (без невиправданих зволікань) судового захисту порушених прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Статтею 122 КАС України передбачено, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно із частиною першою статті 7 КАС України принципами здійснення правосуддя в адміністративних судах є, зокрема, обов'язковість судових рішень.
Статтею 14 КАС України встановлено, що постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. При цьому, невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Аналіз наведених норм доводить, що адміністративні суди повинні забезпечити розгляд адміністративної справи протягом розумного строку, а сторони у справі та інші особи, в свою чергу, зобовязані виконувати рішення суду, які набрали законної сили.
Крім того, представником позивача було надано письмове клопотання про зупинення провадження по справі, в звязку з необхідністю надання додаткових доказів по справі.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим задовольнити клопотання представника позивача про зупинення провадження по справі до терміну, встановленого судом.
На підставі викладеного та керуючись ч. 2 ст. 156, ст. ст. 7, 11, 14, 41, 72, 128, 159, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Зобовязати позивача надати до суду: письмові пояснення та докази, які свідчать про своєчасність його звернення до суду з даним адміністративним позовом або докази на підтвердження поважності причин пропуску строку звернення до суду; інформацію стосовно місць роботи позивача з моменту звільнення у 2007 році по теперешній час (з визначенням повного найменування підприємства чи органу та періоду роботи); письмові пояснення чи перебував позивач на обліку в центрі зайнятості та чи отримував допомогу по безробіттю (та докази напідтвердження викладених обставин).
Зобовязати відповідачів надати до суду: розгорнуту довідку про нараховану та виплачену позивачу заробітну плату за період з серпня 2006 року по лютий 2007 року; розгорнуту довідку про фактичне здійснення розрахунків з позивачем при звільненні; а також інші докази, що можуть мати значення для повного та всебічного дослідження обставин справи судом.
Зобовязати позивача та відповідачів надати витребувані судом документи в строк до 01 лютого 2017 року включно шляхом надіслання сканкопій цих документів на електронну адресу Донецького окружного адміністративного суду inbox@adm.dn.court.gov.ua та надіслання засвідчених у встановленому законом порядку копій цих документів на поштову адресу суду: 84112, Донецька обл., м. Словянськ, вул. Добровольського, 1.
Заяву представника позивача про зупинення провадження по справі задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі до 16 січня 2017 року до 14 год. 00 хв.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Голошивець І.О.
Судді Волгіна Н.П.
ОСОБА_1