Справа № 760/22075/16-п
3/760/8367/16
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 грудня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження Україна м. Київ, паспорт громадянки України НОМЕР_1 від 16.02.2011, місце проживання Німеччина АДРЕСА_1, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст.471 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В :
21 грудня 2016 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшов протокол про порушення митних правил № 0744/10000/16 від 13.11.2016 року, з якого вбачається, що 13.11.2016 о 09 год. 30 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення митного контролю в багажному відділенні сектору «Відліт» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни) за допомогою рентген-апарату в багажі, який належить громадянці України ОСОБА_1 , яка слідувала до Німеччини рейсом W6 7307 літаком авіакомпанії «WIZZ AIR », було виявлено предмети, які імовірно мають ознаки культурної та/або історичної цінності.
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено та запрошено до оглядової кімнати з метою проведення митного огляду багажу. Під час огляду було виявлено 4 предмета, що мають ознаки культурної та/або історичної цінності. Зазначені предмети знаходилися у валізі пасажира без ознак приховування.
Вказані предмети при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому письмовому декларуванню відповідно до чинного законодавства України та наданню дозвільних документів на їх переміщення через митний кордон України. Зазначені предмети вилучені по даному протоколу про порушення митних правил.
В протоколі про порушення митних правил вказано, що гр. ОСОБА_1, своїми діями обрала порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даних предметів до інспекторів митниці не звертався.
Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Ст.ст. 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
На думку митного органу, ОСОБА_1 своїми діями порушила вимоги Закону України від 21.09.1999 №1068-XIV «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей», Наказу Міністерства культури та мистецтв України від 22.04.2002р. № 258 «Про затвердження інструкції про порядок оформлення права на вивезення, тимчасове вивезення культурних цінностей та контролю за їх переміщенням через державний кордон України».
В ході провадження по справі, призначено проведення експертизи. Відповідно до висновку експертизи від 14.12.2016р. №96-вих. - Орден «Красной звезды», СРСР 1943-1954рр., порядковий номер 1483697, - Орден «Красной звезды», СРСР 1954-1991 рр., порядковий номер 3154393, - Орден Вітчизняної війни ІІ ступеня в коробці для зберігання з написом «ОРДЕН ОТЕЧЕСТВЕННОЙ ВОЙНЫ ІІ СТЕПЕНИ №3165176», ювілейний випуск 1985 року, СРСР, номер 3165176, - Медаль «За оборону Москвы», 1944-1991рр., СРСР, мають культурну цінність як об'єкти матеріальної культури, що мають історичне значення. Переміщення вищезазначених нагород (що дістались від померлих батьків) через митний кордон України можливе за умови подання документів, що підтверджують переїзд громадян на постійне місце проживання до іншої держави, свідоцтва про смерть, орденських книжок або нагородних посвідчень та документів, що підтверджують родинні зв'язки.
Згідно з висновком експертизи вартість вилучених предметів становить 72 долари США, що станом на день переміщення 13.11.2016р. становить 1841,76 грн.
Предмети правопорушення - ордени та медалі, вилучені та згідно з описом передані на відповідальне зберігання на склад Київської міської митниці ДФС (м.Київ, бульвар І.Лепсе, 8А).
Загальна вартість предметів правопорушення становить 903,46 грн.
Представник митного органу ОСОБА_2 в судовому засіданні підтримала позицію Київської міської митниці ДФС щодо притягнення гр. ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення останнім митних правил.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась.
Згідно з ст. 486 Митного кодексу України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.
Відповідно до пункту 2 статті 459 Митного кодексу України суб'єктами адміністративної відповідальності можуть бути громадяни, які на момент вчинення порушення митних правил досягли 16-річного віку, а при вчиненні таких порушень підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Згідно з ст. 471 Митного кодексу України порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, -, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, що містяться в матеріалах справи.
Таким чином враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар, тому суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією безпосередніх предметів порушення митних правил.
Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 373, 471, 511, 527-529 Митного кодексу України, суддя-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною гр. ОСОБА_3 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
Накласти на гр. ОСОБА_3 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот), який необхідно сплатити за наступними реквізитами: отримувач - отримувач: УДКСУ у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ: 38716451; МФО: 820019; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві р/р № 31113106705010. Призначення платежу: *;121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 050 від (ПІП платника), з конфіскацією в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил згідно з описом предметів до протоколу про порушення митних правил № 0744/10000/16 від 13.11.2016 року.
Стягнути з гр. ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 мінімальної заробітної плати, що складає 275,60 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УДК СУ Солом'янського району м. Києва, код отримувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок отримувача: 31212206700010, банк отримувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку отримувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 220301 01.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: