УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
12 січня 2017 року
№ 876/529/17
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гуляк В.В., перевіривши апеляційну скаргу Галицької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від "08" грудня 2015 р. у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальнісю "Маріо" до Галицької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, –
встановив:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 08.12.2016р. задоволено повністю адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальнісю "Маріо" до Галицької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Не погодившись із вказаною постановою, апелянт подав на неї апеляційну скаргу.
Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Згідно ч. 8 ст. 183-2 КАС України, строк подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, на постанову суду, яка прийнята за результатами скороченого провадження, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Із матеріалів справи вбачається, що 08.12.2015 р. судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні проголошено оскаржувану постанову, копію повного тексту якої апелянтом отримано 18.12.2015 р., що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення. Апеляційна скарга відповідачем надіслана до суду першої інстанції 18.12.2015 р.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 17.03.2016 р. відмовлено у задоволенні клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору та повернуто апеляційну скаргу особі, яка її подала.
08.12.2016 р. апелянт повторно надіслав до суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу на вищевказану постанову, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. При цьому, разом із апеляційною скаргою апелянтом заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, оскільки вважає, що ним такий строк пропущено з поважних причин, у зв’язку з відсутністю коштів для сплати судового збору.
Однак, такі причини пропуску строку на апеляційне оскарження є необґрунтованими та неповажними, оскільки апелянт сплатив судовий збір в розмірі 4944,99 грн. 12.10.2016 р., а отже станом на 12.10.2016 р. в апелянта були кошти для сплати судового збору, проте апеляційна скарга надіслана до суду апеляційної інстанції лише 08.12.2016 р. Таким чином, апелянт пропустив 10-денний строк для подання апеляційної скарги з моменту отримання коштів для сплати судового збору, тобто з 12.10.2016 р. Інших причин пропуску строку на апеляційне оскарження відповідачем не наведено .
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз’яснити, що відповідно до абзацу 2 ч. 4 ст. 189 якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Крім того, подана апеляційна скарга також не відповідала вимогам ч. 6 ст. 187 КАС України, а саме апелянтом до поданої апеляційної скарги долучено документ про сплату судового збору у розмірі 4944,99 грн., який є значно меншим, а ніж розмір установлений законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України “Про судовий збір”.
Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Частиною 2 статті 4 вказаного Закону (із змінами) визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на постанову суду сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет на 2015 рік” мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2015 року становить 1218 грн. Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що предметом адміністративного позову є визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, тобто даний адміністративний позов носить майновий характер.
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги становить 8221, 32 грн.
Враховуючи те, що апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору в розмірі встановленому законом у відповідності до вимог ст. 108 КАС України, апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з наведенням інших, поважних причин пропуску встановленого законом строку та оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 3276,33 грн. (8221,32 - 4944,99) за реквізитами: одержувач – Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ – 38007573, рахунок – 31219206781004, банк одержувача – ГУДКУ у Львівській області, МФО банку – 825014, призначення платежу – Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
Керуючись ст.ст. 160, 165, 186, 189, 254 КАС України, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу Галицької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 08.12.2016 р. у адміністративній справі № 813/5758/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальнісю "Маріо" до Галицької об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Надати особі, яка подала апеляційну скаргу тридцяти денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали, для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній інших причин пропуску цього строку та доплати несплаченої частини судового збору.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Гуляк В.В.